Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի խոշորածավալ հարձակման հավանականությունը երբեք այսքան բարձր չի եղել, քան այժմ․ Արմեն Այվազյան (տեսանյութ) Հայաստանի քաղաքների մթնոլորտային օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան Ինչ է կատարվել իրականում․ ՆԳՆ-ից պարզաբանել են աղմուկի պատճառ դարձած տեսանյութի իրադարձությունները Սպասվում է կարճատև անձրև Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանն արդարացվեց խարդախության և կաշառք ստանալու գործով․ Aravot.am ՆԳՆ շրջիկ սպասարկման գրասենյակները հանրային ծառայություններ կմատուցեն Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը մնում է չլուծված․ Կանադայի ԱԳ նախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանի ու մարզերի մի շարք հասցեներում Բարձր վտանգավորությամբ թմրանյութերի շրջանառությունն աճել է ՀՀ-ում Ոստիկանության Գառնիի բաժնի պետը Նոր Հաճնի կամրջի վրա փրկել է ինքնասպանության փորձ կատարող 35-ամյա տղամարդու կյանքը ՊԵԿ-ի տուգանքների դեմ ներկայացված հայցերը մեծամասամբ՝ մոտ 70 տոկոսով բավարարվում են․  «Փաստինֆո» Հայտնի են Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի կիսաեզրափակչի մասնակից բոլոր ակումբները
«Հարսնաքարի» միջադեպի մանրամասները. Ռուբեն Հայրապետյանը հրահանգել է «դաստիարակել» բժիշկներին
Լուրեր.com-ին հայտնի է դարձել երեկ՝ հունիսի 17-ին, Ավան վարչական շրջանում գտնվող «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում տեղի ունեցած միջադեպի մանրամասները։ Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ միջադեպի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված ՀՀ ՊՆ Երևանի կայազորի հոսպիտալի Ուրոլոգիայի բաժնի պետ, մայոր Վահե Ավետյանն ու զինվորական բժիշկ Արտակ Բայադյանը երեկ սպորտային համազգեստով այցելել են «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիր, սակայն անվտանգության աշխատակիցները թույլ չեն տվել նրանց ներս մտնել՝ պատճաշ հագնված չլինելու պատճառաբանությամբ: Զինվորական բժիշկները չեն առարկել և հեռացել են. նրանք զգեստափոխվել և կրկին վերադարձել են: Միջադեպը տեղի է ունեցել հաշիվը բերած մատուցողի և երիտասարդների միջև, ինչին միջամտել են անվտանգության աշխատակիցները:
Մեր աղբյուրները հայտնում են նաև, որ անվտանգության աշխատակիցները միջադեպի առնչությամբ հեռախոսակապ են հաստատել ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր, «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի սեփականատեր Ռուբեն Հայրապետյանի հետ, ով հրահանգել է «դաստիարակել» երիտասարդներին։ Որոշ լրատվամիջոցներով փորձ է կատարվում որակել միջադեպն իբրև ծեծկռտուք, այնինչ, ըստ մեր աղբյուրների, իրականում տուժածները միակողմանի ծեծի են ենթարկվել։
Հիշեցնենք, որ ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Lurer.com-ը, երեկ՝ 23:00-ին, «Հարսնաքար» ռեստորանում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի անվտանգության աշխատակիցները նրա իսկ ցուցումով ծեծի էին ենթարկել ՀՀ ՊՆ Երևանի կայազորի հոսպիտալի Ուրոլոգիայի բաժնի պետ, մայոր Վահե Ավետյանին, որը տեղափոխվել էր Մուրացանի զինվորական հոսպիտալ և գիշերը ենթարկվել գանգուղեղի վիրահատության։