Ուղիղ եթերում մի քանի վայրկյան գեղեցկության ֆիլտրի անջատվելու հետևանքով բլոգերը կորցրել է 140 հազար հետևորդ ՆԳՆ-ն հաստատեց՝ նախկին դատախազ Տիգրան Սուքիասյանը նետվել է կամրջից «Լույսը վառի´ր». Կյանքի ընկեր (տեսանյութ) Խոշոր հրդեհ․ հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչ Միրզոյանը կմեկնի Շվեյցարիա Ռուսաստան-Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ չվերթները չեղարկվել են Ղազախստանում կինը տուն է եկել իր հուղարկավորությունից մեկ ամիս անց Հրդեհ Մերձավան գյուղում գտնվող արտադրամասում. Մանրամասներ Վթարային ջրանջատում Շենգավիթ վարչական շրջանի մի շարք հասցեներում Հայտնի է մարտ ամսվա կենսաթոշակների վճարման օրը Վարժարանի շրջանավարտ Արթուր Գինոսյանը մահացել է Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն ու բուք
Հայ-լեհական հասարակական կոմիտեն կոչ է արել Լեհաստանի նախագահին դատապատրել Ադրբեջանի հարձակումը
Հայ-լեհական հասարակական կոմիտեն Լեհաստանի Հանրապետության նախագահ Անդժեյ Դուդային կոչ է արել դատապատրել ադրբեջանական զինված ուժերի հարձակումը Արցախի խաղաղ բնակչության և պաշտպանական դիրքերի վրա: Այս մասին նշված է Հայ-լեհական հասարակական կոմիտեի նախագահ Հրաչյա Բոյաջյանի տարածած հայտարարությունում:
«Հայ-լեհական հասարակական կոմիտեն խիստ մտահոգ է Արցախի արևելյան սահմանի ողջ երկայնքով ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը սկսված ռմբակոծությունների և լայնածավալ մարտական գործողությունների պատճառով: Կոչ ենք անում դատապարտել ադրբեջանական զինված ուժերի ուխտադրուժ հարձակումը Արցախի խաղաղ բնակչության և պաշտպանական դիրքերի վրա: Իր ագրեսիվ քայլով Ադրբեջանի ղեկավարությունը ոչ միայն կոպտորեն խախտում է կրակի դադարեցման մասին 1994 թվականին ստորագրված պայմանագիրը, այլև կործանիչ հարված է հասցնում ԼՂ հակամարտության լուծման բանակցային գործընթացին: Իլհամ Ալիևի վարած հակաքրիստոնեական քաղաքականությունը պետք է խստորեն դատապարտել»,-նշված է տեքստում:
«Օսմանյան Թուրքիայի 1915-ին սկսած և անպատիժ մնացած ցեղասպանությունը փորձում են շարունակել ազերիները՝ հրթիռակոծելով Արցախի խաղաղ բնակավայրերը, ինչի հետևանքով ապրիլի 2-ի լուսադեմին զոհվել և վիրավորվել են խաղաղ բնակիչներ, երեխաներ: Չի կարելի անպատիժ թողնել ինքնորոշման իրավունք ունեցող Արցախի բնակչության դեմ ուղղված ստոր ոտնձգությունները: Դա ոչ միայն շարունակությունն է 1915 թվականի Ցեղասպանության, այլև մահմեդական ծայրահեղականների՝ ողջ քրիստոնյա աշխարհին հայտարարած պատերազմի շարունակակական շղթայի մի օղակն է»,- ընդգծվում է հայտարարության մեջ:
«Փաստորեն, Արցախի պաշտպանության բանակը, երկիրը պաշտպանելուց բացի, իր լուման է ներդնում համաշխարհային ահաբեկչության դեմ կարևոր պայքարում: Անչափ կարևոր է, որ միջազգային հանրությունը աչք չփակի Արցախի խաղաղ բնակչության դեմ տարվող բարբարոսությունների վրա»,-նշվում է Հայ-լեհական հասարակական կոմիտեի նախագահ Հրաչյա Բոյաջյանի հայտարարության մեջ: