Ուղիղ եթերում մի քանի վայրկյան գեղեցկության ֆիլտրի անջատվելու հետևանքով բլոգերը կորցրել է 140 հազար հետևորդ ՆԳՆ-ն հաստատեց՝ նախկին դատախազ Տիգրան Սուքիասյանը նետվել է կամրջից «Լույսը վառի´ր». Կյանքի ընկեր (տեսանյութ) Խոշոր հրդեհ․ հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչ Միրզոյանը կմեկնի Շվեյցարիա Ռուսաստան-Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ չվերթները չեղարկվել են Ղազախստանում կինը տուն է եկել իր հուղարկավորությունից մեկ ամիս անց Հրդեհ Մերձավան գյուղում գտնվող արտադրամասում. Մանրամասներ Վթարային ջրանջատում Շենգավիթ վարչական շրջանի մի շարք հասցեներում Հայտնի է մարտ ամսվա կենսաթոշակների վճարման օրը Վարժարանի շրջանավարտ Արթուր Գինոսյանը մահացել է Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն ու բուք
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը պարզաբանումներ է տվել CNN-ի եթերում
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը CNN-ի ուղիղ եթերում խոսել է ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում այս պահին տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին: «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով CNN-ին, հայտնում է, որ ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը ղարաբաղյան կողմի տեսակետը հայտնելու հնարավորություն է ստացել հեռուստալրագրող Բեկի Անդերսոնի հետ զրույցում:
«Ինչպես հայտնի է, ապրիլի 2-ի վաղ առավոտից սկսած ադրբեջանական ռազմական ուժերը խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ մշտական կրակի տակ պահելով ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գիծը: Պետք է նշել, որ ադրբեջանական կողմն ակտիվորեն օգտագործում է նաեւ ծանր զինտեխնիկա, օդուժ՝ չխուսափելով կրակի տակ պահել անգամ խաղաղ բնակչությամբ բնակեցված տարածքները»,- ասել է Միրզոյանը:
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը CNN-ի եթերում նաեւ պատասխանել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի այն պնդմանը, թե իբր ադրբեջանական կողմն ամենից շատն է հետաքրքրված խաղաղության շուրջ բանակցություններ սկսելու հարցում, սակայն միայն այն դիտանկյունից, ըստ որի ադրբեջանական տարածքները «բռնազավթման մեջ են»: ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը նշել է, որ տարածքների հարցում վաղուց արդեն որոշակիություն կա. «Դեռեւս 25 տարի առաջ ժողովուրդն իր խոսքն է ասել՝ քվեարկելով հանուն անկախության: Պաշտոնական Բաքուն չի կարող հաշվի չնստել այդ մարդկանց որոշման հետ՝ փորձելով ոչ միայն դիվանագիտական, այլեւ ռազմական ուղով հարցին լուծում տալ: Սա վտանգավոր զարգացման է տանում: Մենք հույս ունենք դիվանագիտական ուղով լուծում տալու հարցին, որը հնարավորություն կտա խաղաղ գոյակցելու տարածաշրջանում»:
Անդրադառնալով Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ զսպվածություն ցուցաբերելու կոչին, Միրզոյանը նշել է, որ ԼՂՀ ժողովուրդը շնորհակալ է ինչպես նախարար Լավրովին, այնպես էլ մյուս գործընկերներին՝ ի դեմս ԱՄՆ պետքարտուղարության, Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եւ միջազգային հանրության. «Ցավալի է, որ Ադրբեջանը ականջալուր չէ միջազգային հանրությանը: Ադրբեջանական կողմը շարունակում է ռազմական սադրանքների դիմել ընդդեմ ԼՂՀ ժողովրդի: Ի վերջո, եկել է ժամանակը հասկանալու, թե ով է իրական մեղավորն այս հակամարտության մեջ»: