Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ
Դավիթ Լոքյանն ու Պյոտր Սվիտալսկին քննարկել են ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերը
ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանն ապրիլի 18-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին: Ողջունելով դեսպանին' նախարարը կարևորել է Եվրոպական միության հետ Հայաստանի համագործակցությունն ու հարաբերությունների զարգացումը:
«Եվրամիության օժանդակությամբ իրականացվող ծրագրերը, որոնք այսօր կյանքի են կոչվում, շատ նպատակային են: Բազմաթիվ այլ լրջագույն խնդիրների շարքում մեր երկիրն ունի տարածքների անհամաչափ զարգացման, մարզերում աղքատության, գործազրկության, եկամուտների պակասի խնդիր: «Հայաստանի 2016-2025թթ. Տարածքային զարգացման ռազմավարություն» փաստաթուղթը, որին Եվրամիությունն աջակցում է, թույլ կտա զարգացման համակարգված ծրագրերի իրականացման ճանապարհով հասնել տարածքների զարգացման և վերոնշյալ խնդիրների լուծման»,-հանդիպման սկզբում ասել է նախարարը:
«Դավիթ Լոքյանը կարծիք է հայտնել, որ համայնքների զարգացման միջոցով է հնարավոր ապահովել երկրի զարգացումը և նշել, որ այդ հարցում նախարարությունը պատրաստ է ակտիվորեն համագործակցել Եվրոպական միության հետ: Նախարարն անդրադարձել է նաև համայնքների խոշորացման ծրագրին՝ նշելով, որ վարչական բարեփոխումները ևս կարող են նպաստել տարածքներում ֆինանսական և մարդկային ռեսուրների կուտակմանն ու նոր ծրագրերի իրականացմանը:
ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Սվիտալսկին շնորհակալություն է հայտնել նախարարին հանդիպման համար և կարևորել հանդիպումը ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը վերաբերող հարցերը քննարկելու տեսանկյունից:
«Եվրոպական միության համար Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության հետ համագործակցությունը առաջնահերթություն է: Մենք համակարծիք ենք, որ տարածքային զարգացման ապահովմամբ միայն կարելի է ապահովել երկրի զարգացումը: Ես կարծում եմ, որ մենք պետք է շարունակենք համագործակցությունը՝ շեշտը դնելով տարածքների զարգացման վրա»,-ասել է Պյոտր Սվիտալսկին: Նա նշել է, որ կառույցը պատրաստ է աջակցել ցանկացած նախաձեռնության, որն ուղղված կլինի տարածքների զարգացմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերի ընթացքին, ինչպես նաև հետագա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: