Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ
Միությունը պետք է պատրաստ լինի իր տեղը գտնել փոփոխվող գլոբալ գործընթացներում. Վլադիմիր Պուտինի և Տիգրան Սարգսյանի հանդիպումը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը' հղում կատարելով Կրեմլի պաշտոնական կայքին, Վլադիմիր Պուտինը, ողջունելով Տիգրան Սարգսյանին, նշել է, որ պետք է առավելագույն ձևով օգտագործվի ինտեգրացիոն միության հնարավորությունները:
«Ներկայում դուք ունեք շատ պատասխանատու առաքելություն' դուք դարձել եք բարձր կարգի միջազգային պաշտոնյա: Հույս ունեմ, որ ձեր ղեկավարությամբ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը կաշխատի արդյունավետ: Վիկտոր Խրիստիենկոն, ով Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը նախագահում էր 2012-2016 թվականներին, շատ կարևոր հիմք է դրել: Այժմ ամենագլխավորն այն է, որ մենք միասին այնպես անենք, որ առավելագույնս օգտագործենք այս ինտեգրացիոն միության հնարավորությունները այն խնդիրների լուծման համար, որի առջև կանգնած են մեր երկները: Մենք, այլ կերպ ասած, դրա համար էլ ստեղծել ենք այս ինտեգրացիոն միությունը, որպեսզի ձևավորվեն հավելյալ պայմաններ տնտեսության և սոցիալական ոլորտների զարգացման համար: Ցանկանում եմ մաղթել հաջողություն: Դուք վերջերս եք ստանձնել ձեր պարտականությունները: Առջևում սպասվում է կառավարությունների ղեկավարների հանդիպումը Երևանում, ինչպես նաև երկրների նախագահների հանդիպումը' Աստանայում: Այնպես որ միասին պատրաստվենք այդ կարևոր միջոցառումներին»,-ասել է Վլադիմիր Պուտինը:
Տիգրան Սարգսյանը շնորհակալություն հայտնեց Եվրասիական տնտեսական միությանը վերաբերող հարցերը քննարկելու հնարավորության համար:
«Ինչպես դուք ասացիք, իսկապես ինտեգրացիոն գործընթացում մեծ ներուժ կա, որոնք կծառայեն մեր ազգերի շահերին: Մի կողմից մենք պետք է ապահովենք մեր կոլգիայի գործունեության ընթացքը, մյուս կողմից մենք պետք է պատրաստ լիենենք համարժեք արձագանքել նոր մարտահրավերներին, որոնք այսօր կան: Մենք տեսնում ենք, որ փոխվում է առևտրատնտեսական դաշտը: Մեր միությունը պետք է պատրաստ լինի իր տեղը գտնել փոփոխվող գլոբալ գործընթացներում: Ցանկանում եմ ձեզ վստահեցնել, որ մենք անում ենք ամեն հնարավորը, որ նախագահների կողմից նախանշված առաջանհերթությունները իրականո ւթյուն դառնան ամբողջ ծավալով»,-ասել է Տիգրան Սարգսյանը: