«Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին
Ադրբեջանի ցեղասպան ու բարբարոս թուրքի դիմաց միայն հայոց բանակը չէ, ողջ հայ ժողովուրդն է. Արամ Ա
Հերոս տղաներն իրենց արյունով են շաղախել Արցախի սրբազան հողն ու հայ ժողովրդի աշխարհասփյուռ զավակներին ասել, որ աշխարհի վրա ոչ մի ուժ չի կարող Արցախը, մեր իրավունքները մեզանից խլել: Սրանք Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Առաջին կաթողիկոսի խոսքերն են, որոնք նա ասել է կաթողիկոսություն վերադառնալուց հետո նկարահանված տեսանյութում՝ ուղղված աշխարհասփյուռ հայերին: «Երեկ գիշեր վերադարձա Արցախից՝ ինձ հետ բերելով վստահությունը, որ Արցախը ազատ, անկախ ու հզոր Արցախ է՝ իր ամուր ոգով, տոկուն վճռականությամբ, իր խոր հավատքով ու անխախտելի մարտունակությամբ: Արցախում մեր ժողովրդի զավակներին ասացի՝ մենք ձեզ հետ ենք, մենք Արցախի հայոց բանակի հետ ենք, մեր արի տղաների հետ ենք, ովքեր իրենց արյունը թափեցին Արցախի պաշտպանության ու անկախության համար: Մեր տղաներն իրենց արյունով վկայեցին, որ Արցախը միայն հայ ժողովրդին է պատկանում: Հերոս տղաներն իրենց արյունով շաղախեցին Արցախի սրբազան հողն ու հայ ժողովրդի աշխարհասփյուռ զավակներին ասացին, որ աշխարհի վրա ոչ մի ուժ չի կարող Արցախը, մեր իրավունքները մեզանից խլել:
Արցախում մեր ժողովրդի ներկայությամբ, իմ խոսքն ուղղելով Ադրբեջանի ցեղասպան ու բարաբարոս թուրքին, ասացի, որ իր դիմաց միայն Հայոց բանակը չէ, իր դիմաց ամբողջ հայ ժողովուրդն է: Հայ ժողովուրդը բանակի է վերածվել, և աշխարհում ինչպես այսօր, այնպես էլ անցյալում, ոչ մի ուժ չի կարողացել մեր ժողովրդի տոկունությունը խախտել: Աննվաճ, ազատության, խաղաղության, անկախության համար կռվելու մեր կամքը նվաճել:
Այսօր Արցախը մեզ է կանչում ինչպես մեր երգի մեջ ենք ասում, որոնք այսօր պատգամի վերածված հնչում են ու պիտի հնչեն մեր ժողովրդի կյանքից ներս: «Հայեր միացեք, միացեք հայեր, Արցախն է մեզ կանչում, օգնության հասեք»: Այս է պատգամն Արցախի, լսենք այս պատգամը ու այս պատգամի ոգիով, հավատքով մասնակից դառնանք Արցախի պաշտպանությանը, Արցախի առավել տոկունության ու վճռականության մեր համահայկական պայքարին»,- ասում է Արամ Ա-ն: