ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածով Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Վաշինգտոնում արտակարգ դրություն է հայտարարվել «ԳԱԶ 53»-ը վրաերթի է ենթարկել 2 քաղաքացու և բախվել «Mercedes»-ին Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու
Ապրիլ 22-ին կանցկացվի «INVEST ARMENIA 2016» միջազգային համաժողովը
Երևանի «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում ապրիլի 22ին անցկացվելու է «INVEST ARMENIA 2016» միջազգային համաժողովը: Ինչպես «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում նշեց «INVEST ARMENIA 2016» ծրագրի համակարգող Վրույր Փենեսյանը, համաժողովի օրակարգում ներառված են մի շարք հարցեր: Մասնավորապես, քննարկվելու են ՀայաստանԻրանԵվրասիական տնտեսական միություն համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև կլինեն Հայաստանի համար 20162018 թվականների տնտեսական կանխատեսումներ:
«BPA» ընկերությունն արդեն երկրորդ տարին է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության հետ կազմակերպում է այս համաժողովը: Այս համաժղովին կունենանք զեկուցողներ և’ պետական, և’ մասնավոր հատվածից: Նախատեսվում է շուրջ 250 գործարարի մասնակցություն: Մենք նաև նախատեսել ենք ներկայացնել հաջողված ընկերությունների պատմություններ: Այն ընկերությունների պատմությունները, որոնք վերջին տարիներին Հայաստանում ներդրում են կատարել և հաջողություններ են արձանագրել»,ասաց Վրույր Փենեսյանը: Նրա խոսքով, համաժողովին հրավիրվել են այնպիսի ընկերություններ, որոնք տարբեր երկրներում առևտրային խոշոր ցանցերի հետ աշխատելու փորձ ունեն:
Արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը նշեց, որ գործարարության կայացած խավը լավ հասկանում է, որ զարգացում ապահովելու համար անհրաժեշտ են լուրջ օտարեկրյա ներդրումներ: Ներդրումներ, որոնք իրենց հետ կբերեն ոչ միայն երկարաժամկետ և էժան ֆինանսական ռեսուրսներ, այլև մենեջմենթի մշակույթ, տեխնոլոգիաներ և վերազինում:
«Այս մասին թե կառավարությունը, թե գործարար համայնքը երկու տարի է խոսում են: Պատահական չէ, որ շրջանառության մեջ է դրված «Օտարեկրյա ներդրումների մասին» օրենքի նոր նախագիծը: Այս ամենը մի նպատակ ունի. մի քանի աստիճանով բարձրացնել Հայաստանում ներրդումային դաշտի գրավչությունը: Այս ֆորումի նպատակն է վերլուծել այսօրվա տնտեսության վիճակը, տնտեսական կանխատեսումներ անել 20162018 թվականների կտրվածքով, նախանշել, թե որ ուղղություններում ինչ ներուժ ունենք: Եվ պատահական չէ, որ համաժողովի հիմնական թեմաներից մեկը ԻրանՀայաստան Եվրասիական տնտեսական միություն հնարավոր համագործակցությունն է»,ասաց Արսեն Ղազարյանը: Նրա խոսքով, որքան էլ որոշ վերլուծաբաններ քննադատաբար են վերաբերում այս կառույցին, Եվրասիական տնտեսական միության ապագայի մասին բացասական գնահատականներ են տալիս, բաց օբյեկտիվ վերլուծությունները ցույց են տալիս, որ այս շուկան տնտեսական ճգնաժամից հետո մտնելու է զարգացման նոր փուլ:
Ըստ նրա' այստեղ կարևոր է համարվում առաջին հայացքից Հայաստանի համեստ թվացող, բայց լուրջ դերը: «Ահա այս համաժողովին փորձելու ենք ներդրողներին տալ կողմնորոշիչներ առաջիկա տնտեսական գործընթացների համար:
Ըստ էության, ճգնաժամից հետո տարբեր երկրների տնտեսություններն առանձնապես չեն վերականգնվել: Տարօրինակ փաստ է, բայց մեր ՀՆԱի 2,2 տոկոս աճն ավելի շատ է թվում, քան որոշ մեր հարևանների ցուցանիշները»,ասաց Արսեն Ղազարյանը: Ի դեպ, համաժովին մասնակցելու հարցում մեծ հետաքրքրություն էր ներկայացնում ղազախական կողմը, սակայն քառօրյա պատերազմից հետո, որոշել են չմասնակցել' որպես պատճառ նշելով անվտանգության հարցը:
«Մենք ապրիլի 13ին նախատեսել էինք Ավստրիայի և Հայաստանի գործարար ֆորում, մեզ թվում էր, թե պետք է հետաձգվեր,  սակայն հասկացանք, որ ոչ, ամեն մեկս մեր ճակատում պետք է աշխատենք: Համաժողովը բավական հաջող անցավ Վիեննայում, ապրիլի 22ի համաժողովն էլ չենք հետաձգում… Ովքեր քարտեզում գտնելով Հայաստանը, ասում են, թե մայրաքաղաքը շատ մոտ է սահմանային գծին, դա իրենց խնդիրն է: Իսկ մենք պետք է աշխատենք և ցույց տանք, որ սա հայ ժողովրդի գոյատևման ձևերից մեկն է' բիզնեսի հատվածը պետք է տնտեսությունը զարգացնի, զինվորը սահմանը պահի»,հավելեց Արսեն Ղազարյանը:
ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) Փաշինյանը պատարագի է մասնակցել Սեւանում (տեսանյութ)ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Վեհափառը Մայր Աթոռում օրհնում է հավատավոր հայ ժողովրդին (տեսանյութ) Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածովԽոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Վաշինգտոնում արտակարգ դրություն է հայտարարվել «ԳԱԶ 53»-ը վրաերթի է ենթարկել 2 քաղաքացու և բախվել «Mercedes»-ինԵրկար ժամանակ ջուր չի լինելուՎարորդը բախվել է հողաթմբերին, քարերին․ վիրավոր կա Վաղը տեղի կունենա 18 արդարների գործով «արտահերթ» դատական նիստՈւՂԻՂ․ «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության 6–րդ համագումարըԿորցնու՞մ է արդյոք Ռուսաստանն իր ազդեցությունը հետխորհրդային երկրներում, մասնավորապես՝ Հայաստանում․ Վալենտինա Կոմլևա (տեսանյութ) Տարադրամի փոխարժեքները՝ այսօր Չինաստանը մշակում է նոր սերնդի միջուկային զենքՀայկական ծագման ապրանքների արտահանումն աճել է ավելի քան 2 անգամ․ Պապոյան Փրկարարները մետաղի ջարդոնի վերածված ավտոմեքենայից դուրս են բերել 26-ամյա վարորդի դինՊուտինը և Զելենսկին կարող են հանդիպել առաջիկայումԳրոսմայստեր Արամ Հակոբյանը՝ Տաշքենդում անցկացված շախմատի միջազգային մրցաշարի Masters խմբի հաղթող Առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ Դանակի հարվածներից uպանված 20-ամյա տղան ՊՆ պայմանագրային զինծառայող էր. մանրամասներ. Armlur Սրանց պետք է հեռացնել, որ և՛ անկախ Հայաստան լինի, և՛ իրական հայ-ռուսական դաշինք. Էդուարդ Շարմազանով ՃՏՊ Սասունիկ բնակավայրի մոտակայքում․ կա զոհ Ինչ իրավիճակ է ՀՀ ճանապարհներին և Լարսում Օրվա խորհուրդ․ փետրվարի 22Ավստրիայում ձնահոսքի հետևանքով զոհվել է հինգ մարդԶելենսկին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է եռակողմ բանակցություններըԻրանի վրա հարձակումը կարող է վերածվել երկարատև հակամարտության. NYTՍանասարյանը արդարացվեց. Արդյո՞ք Փաշինյանը ներողություն կխնդրի նրանից Մեծ Պահք. փետրվարի 22-ին՝ Արտաքսման կիրակիԱրևմուտքում Ուկրաինայի ապագան բնութագրել են՝ որպես «բացարձակապես տխուր»Արթուր Ավետիսյանը՝ չեմպիոն, Մամիկոն Խաչատրյանը՝ փոխչեմպիոն55-ամյա նախկին Playboy մոդելի տպավորիչ կազմվածքի գաղտնիքներըReuters. ԱՄՆ ճնշման ֆոնին Կուբայի անվտանգության ուժերը հեռանում են ՎենեսուելայիցՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը և ՀԲԸՄ նախագահը քննարկել են համագործակցության հեռանկարներըԱշխարհում վտանգված է ավելի քան 3,000 լեզու․ որտեղ են դրանք կենտրոնացածԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղարկել է Թրամփի համաշխարհային մաքսատուրքերը՝ վերահաստատելով իր վերահսկողական դերըԻնչպես միլիարդատեր Լես Ուեքսները նպաստեց Ջեֆրի Էփշտեյնի վերելքին. Al-JazeeraԵվրոպան «չի ընդունում» հարաբերությունների սառեցումը ԱՄՆ-ի հետ. քաղաքագետBose, Samsung և Sennheiser ականջակալներում հայտնաբերվել են քաղցկեղի վտանգ պարունակող նյութերՀայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը կմասնակցի Ստրանջայի հեղինակավոր մրցաշարինԲագրատ սրբազանի շնորհավորանքը՝ փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանի տարեդարձի առթիվՊետությունը հայրենիքի գոյության ապահովման ձև է, նրա կենսունակությունը ապահովելու միջոց․ ԱշոտյանՌուսաստանից Վրաստան անցած տասնյակ բեռնատարների վարորդների փետրվարի 12-ից թույլ չեն տալիս ուղևորվել ՀայաստանԳոգավան բնակավայրում բռնկված հրդեհը մարվել է․ կանխվել է հրդեհի տարածումը