Պուտինը և Զելենսկին կարող են հանդիպել առաջիկայում Առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ Դանակի հարվածներից uպանված 20-ամյա տղան ՊՆ պայմանագրային զինծառայող էր. մանրամասներ. Armlur Ավստրիայում ձնահոսքի հետևանքով զոհվել է հինգ մարդ Զելենսկին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է եռակողմ բանակցությունները Իրանի վրա հարձակումը կարող է վերածվել երկարատև հակամարտության. NYT Սանասարյանը արդարացվեց. Արդյո՞ք Փաշինյանը ներողություն կխնդրի նրանից Մեծ Պահք. փետրվարի 22-ին՝ Արտաքսման կիրակի Արևմուտքում Ուկրաինայի ապագան բնութագրել են՝ որպես «բացարձակապես տխուր» Արթուր Ավետիսյանը՝ չեմպիոն, Մամիկոն Խաչատրյանը՝ փոխչեմպիոն ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը և ՀԲԸՄ նախագահը քննարկել են համագործակցության հեռանկարները Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը կմասնակցի Ստրանջայի հեղինակավոր մրցաշարին
Գալու է նաև վերջին զարկի, հերթական հաղթանակի և հիմնավոր խաղաղության ժամանակը. Գալուստ Սահակյան
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հաղթանակի ու խաղաղության տոնի առթիվ։ Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի ուղերձում ասվում է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ Շուշիի ազատագրման օրվա և Հաղթանակի ու խաղաղության տոնի առթիվ:
Հաղթանակն ու խաղաղությունն անսակարկելի արժեքներ են: Երկրորդ համաշխարհային և Հայրենական պատերազմների ժամանակ մեր ժողովրդի զավակներն արժանապատվորեն մասնակցեցին գերմանական ֆաշիզմի դեմ հաղթանակ տանելու և խաղաղություն հաստատելու գործին: Տասնամյակներ անց նրանց սերունդներն արժանապատիվ հաղթանակ կերտեցին ժամանակակից' ադրբեջանական ֆաշիզմի դեմ' հաղթելով Արցախյան պատերազմում, հաղթանակ, որի բարձրակետը, անշուշտ, հայկական Շուշիի վերադարձն էր: Քաղաքակիրթ մարդկության կողմից մերժվող սովորական այդ ֆաշիզմը փորձեց գլուխ բարձրացնել նաև շուրջ մեկ ամիս առաջ, սակայն այլատյացությամբ հագեցած և խաղաղության դեմ ուղղված ադրբեջանական խելացնորությունը հերթական անգամ խոնարհվեց հայկական բանակի զինվորի ու սպայի' հաղթանակելու և խաղաղություն պարտադրելու կամքի և ոգու առաջ:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, հաղթանակն ու խաղաղությունը երբեք շատ չեն լինում: Մենք ապրում ենք մի տարածաշրջանում, որտեղ, ինչպես և աշխարհի շատ մասերում, խաղաղության պակաս կա, բայց ոչ հաղթանակի ավելցուկ: Մենք՝ որպես պատվախնդիր ժողովուրդ, որն ունի հաղթանակած և հաղթող բանակ, կարողանում ենք լրացնել խաղաղության պակասը, կարողանում ենք ավելացնել մեր հաղթանակները, որովհետև գիտենք' ինչպես ձեռք բերել և ինչպես պահպանել դրանք:
Շուշին ֆաշիզմից ազատագրելով և հիմնավորապես բեկելով Արցախյան պատերազմի և Արցախի պատմության ընթացքը' հայկական զինուժն ու հայ կամավորն ապացուցեցին, որ ի զորու են և պարտք ունեն վերադարձնելու բռնազավթման հետևանքով ժամանակավոր օտարության մեջ գտնվող հայկական տարածքները, մոտեցնել այլատյացության քաղաքականությամբ և խեղված հոգեբանությամբ առաջնորդվող պետության վախճանը, բայց և ընդառաջ գնալ վերջին զարկը չհասցնելու' նրանց խնդրանքին: Սակայն այդ զարկը կարող է հասցվել ցանկացած պահի, առավել ևս, որ մեր տարածաշրջանում դեռևս կան ֆաշիզմի ախտից չձերբազատվող պետություններ, որոնք իրենց անբարո և ապաշնորհ գործելակերպով անընդհատ ձգտում են ավելացնել մեր հաղթանակները և ամրապնդել տարածաշրջանային խաղաղարարի մեր համբավը: Մենք դա կարող ենք անել, և անհրաժեշտ պահին, վստահաբար, գալու է նաև վերջին զարկի, հերթական հաղթանակի և հիմնավոր խաղաղության մոտալուտ ժամանակը, որոնք բացի մեզնից ոչ ոք մեզ չի մատուցելու: Այդ գաղափարն էին կրում մեր այն զոհված հերոսները, ովքեր ինքնազոհաբերվեցին հայրենիքին, ժողովրդին ու հաղթանակին:
Այս գեղեցիկ և հաղթական տոնի առթիվ շնորհավորում եմ տարբեր սերունդներ ներկայացնող ու տարբեր պատերազմների վետերաններին, որոնք միավորում են հաղթանակները: Շնորհավորում եմ այսօրվա հաղթանակները կերտող, այսօրվա խաղաղությունն ու անվտանգությունն ապահովող հայկական բանակի զինվորին ու սպային: Շնորհավորում եմ այսօր կրկին իր պարտքին լծված կամավորականին:
Մաղթում եմ հաղթանակելու լավատեսություն և խաղաղ ու բարեկեցիկ կյանք»:
Պուտինը և Զելենսկին կարող են հանդիպել առաջիկայումԳրոսմայստեր Արամ Հակոբյանը՝ Տաշքենդում անցկացված շախմատի միջազգային մրցաշարի Masters խմբի հաղթող Առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ Դանակի հարվածներից uպանված 20-ամյա տղան ՊՆ պայմանագրային զինծառայող էր. մանրամասներ. Armlur Սրանց պետք է հեռացնել, որ և՛ անկախ Հայաստան լինի, և՛ իրական հայ-ռուսական դաշինք. Էդուարդ Շարմազանով ՃՏՊ Սասունիկ բնակավայրի մոտակայքում․ կա զոհ Ինչ իրավիճակ է ՀՀ ճանապարհներին և Լարսում Օրվա խորհուրդ․ փետրվարի 22Ավստրիայում ձնահոսքի հետևանքով զոհվել է հինգ մարդԶելենսկին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է եռակողմ բանակցություններըԻրանի վրա հարձակումը կարող է վերածվել երկարատև հակամարտության. NYTՍանասարյանը արդարացվեց. Արդյո՞ք Փաշինյանը ներողություն կխնդրի նրանից Մեծ Պահք. փետրվարի 22-ին՝ Արտաքսման կիրակիԱրևմուտքում Ուկրաինայի ապագան բնութագրել են՝ որպես «բացարձակապես տխուր»Արթուր Ավետիսյանը՝ չեմպիոն, Մամիկոն Խաչատրյանը՝ փոխչեմպիոն55-ամյա նախկին Playboy մոդելի տպավորիչ կազմվածքի գաղտնիքներըReuters. ԱՄՆ ճնշման ֆոնին Կուբայի անվտանգության ուժերը հեռանում են ՎենեսուելայիցՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը և ՀԲԸՄ նախագահը քննարկել են համագործակցության հեռանկարներըԱշխարհում վտանգված է ավելի քան 3,000 լեզու․ որտեղ են դրանք կենտրոնացածԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղարկել է Թրամփի համաշխարհային մաքսատուրքերը՝ վերահաստատելով իր վերահսկողական դերըԻնչպես միլիարդատեր Լես Ուեքսները նպաստեց Ջեֆրի Էփշտեյնի վերելքին. Al-JazeeraԵվրոպան «չի ընդունում» հարաբերությունների սառեցումը ԱՄՆ-ի հետ. քաղաքագետBose, Samsung և Sennheiser ականջակալներում հայտնաբերվել են քաղցկեղի վտանգ պարունակող նյութերՀայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը կմասնակցի Ստրանջայի հեղինակավոր մրցաշարինԲագրատ սրբազանի շնորհավորանքը՝ փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանի տարեդարձի առթիվՊետությունը հայրենիքի գոյության ապահովման ձև է, նրա կենսունակությունը ապահովելու միջոց․ ԱշոտյանՌուսաստանից Վրաստան անցած տասնյակ բեռնատարների վարորդների փետրվարի 12-ից թույլ չեն տալիս ուղևորվել ՀայաստանԳոգավան բնակավայրում բռնկված հրդեհը մարվել է․ կանխվել է հրդեհի տարածումը8700 երեխա սեպտեմբերի 1-ից չի կարողանալու իր դպրոցը գնալ․ փորձագետն ահազանգում է (տեսանյութ)Երկուշաբթի լույս չի լինելու․ հասցեներ The Guardian-ը կոչ է արել «կամավորների կոալիցիային» զորք մտցնել Կիև և այլ քաղաքներՇենգավիթում բախվել են ավտոմեքենաներ․ 4 վիրավորից մեկն անչափահաս էԿանխիկի փոխարեն կրիպտո․ միլենիալներն ու Gen Z-ը փոխում են ֆինանսական խաղի կանոններըReuters. OpenAI-ը մինչև 2030 թվականը նախատեսում է շուրջ 600 միլիարդ դոլարի հաշվարկային ծախսերԿդառնա՞ արդյոք Հայաստանը լիովին հակառուսական՝ դա ցույց կտա ժամանակը հունիսից հետո (տեսանյութ)Քահանան փետրվարի 23-ի խնջույքները անվանել է անտեղիՊացիենտ, բուժանձնակազմ, պետություն․ այս երեք կողմից և ոչ մեկի օպտիմալ շահը չպետք է ստորադասվիՖինլանդական ծոցը ամբողջությամբ սառել է՝ առաջին անգամ 2011-ից ի վերՍևանի կենտրոնական հրապարակում այսօր 20–ամյա երիտասարդի են սպանել Առեղծվածային մահվան դեպք՝ Գեղարքունիքի մարզում. 20-ամյա տղայի կյանքը բժիշկներին չի հաջողվել փրկելՈւկրաինական անօդաչուները փորձել են հարձակվել Թաթարստանի արտադրական օբյեկտների վրաԶելենսկին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է Ժնևի բանակցությունների արդյունքներըԹաիլանդում կենդանաբանական այգում մի քանի շաբաթվա ընթացքում անկել է ավելի քան 70 վագրԿուլեբան պատմել է՝ ինչպես էր Բայդենը «հրաժեշտ տալիս» իրեն և Ուկրաինային СВО-ից երկու օր առաջՃապոնացի գիտնականները հրաժարվել են Դաունի համախտանիշի հետ կապված քրոմոսոմի հեռացման մեթոդիցՔասախում այրվել է գազալցակայանի սպասասրահը և կից սենյակըՊակիստանում մահապարտի հարձակման հետևանքով զոհվել են երկու զինվոր, այդ թվում՝ փոխգնդապետԶախարովան սպառնացել է պատասխան քայլերով՝ Հարավային Կորեայի հնարավոր մասնակցության դեպքում Ուկրաինայի մատակարարումներինՌուսական ապահովագրողներին արգելվել է ուղիղ համագործակցել հնդկական կլինիկաների հետNYT: ԱՄՆ-ը կարող է խրվել երկարատև պատերազմի մեջ՝ Իրանի դեմ հարվածների դեպքում