Ամփոփվել են Սյունիքի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքները «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» նախաձեռնության նպատակն է կանխարգելել վաղվա հնարավոր սպառնալիքները (տեսանյութ) Քաղաքական սրացումներ ողջ աշխարհում. զինված ուժեր, պատժամիջոցներ և ընտրություններ (տեսանյութ) Տեխնիկապես նրանք տարբեր են, սակայն հոգեբանական առումով շատ նման են. Դիբալան՝ Մեսսիի և Ռոնալդուի մասի Հրդեհի ահազանգ գազալցակայաններից մեկում․ հրդեհը մեկուսացվել է Երբ ժողովուրդը միաբանվում է Տիրոջ առաջ, հույսն ու հավատը առավել են զորանում․ Տեր Վրթանես ԱՄՆ-ը քննարկում է Խամենեիի սպանության հնարավորությունը.Դատապարտելի է ԲԴԽ հայտարարությունը (տեսանյութ) Ֆինանսական գրագիտություն փոքր տարիքից․ Ամերիաբանկի նոր նախաձեռնությունը (տեսանյութ) Պետությանն է վերադարձվել շուրջ 5 հա մակերեսով 10 անշարժ գույք, շուրջ 103 միլիոն դրամ. ամփոփվել են Սյունիքի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքները Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքը 3 ամսով երկարացնելու որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ վերաքննիչ դատարանի որոշումը կայացվելու է երկուշաբթի օրը. փաստաբան ԱԱԾ-ն` ՀՀ-ում եղած ադրբեջանցիների մասին․ Սահմանափակ հարված կհասցնենք Իրանին․ Թրամփ (տեսանյութ) Տարածաշրջանային զարգացումներ, ներքաղաքական լարվածություն և Արցախյան օրակարգ (տեսանյութ)
Երևանի քաղաքապետը կարգադրել է շարունակական հսկողության տակ պահել երեխաների հանգստի կազմակերպումը
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, բնապահպանության վարչության պետը զեկուցել է, որ մայրաքաղաքում շարունակվում են կանաչապատման, այգիների մաքրման և ծաղկային տարածքների ընդլայնման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։
2016 թվականի ծրագրով նախատեսված ոռոգման ցանցերի անցկացման աշխատանքներն ավարտվել են և միացված են ցանցին: Զեկուցվել է նաև, որ ամբողջությամբ վերագործարկվել են Սարալանջի հին և նոր փողոցների միջև գտնվող և Հրազդանի կիրճի՝ Սբ Սարգիս եկեղեցու հարակից տարածքների ոռոգման ցանցերը:
Խորհրդակցության շրջանակում աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետն էլ զեկուցել է, որ շարունակվում է վարչական շրջանների սոցիալապես անապահով ընտանիքների, ծնողազուրկ, զոհված, հաշմանդամ դարձած զինծառայողների, այս տարի նաև աշխարհազորայինների ընտանիքների 7-13 տարեկան երեխաների հանգստի կազմակերպումը մարզաառողջարանային ճամբարներում:
Ըստ այդմ, ծրագրի առաջին հերթափոխի շրջանակում 365 երեխա արդեն իսկ հանգստացել և վերադարձել է տուն, երկրորդ հերթափոխով էլ հուլիսի 9-ից 425 երեխա արդեն մեկնել է հանգստի: Նաև զեկուցվել է, որ աշխատակազմի հանրակրթության և սոցիալական ապահովության վարչությունների, ինչպես նաև երեխաների իրավունքների պաշտպանության բաժնի աշխատակիցների կողմից պարբերաբար այցեր են կազմակերպվում ճամբարներ, ուսումնասիրվում են երեխաների հանգստի պայմաններն ու մատակարարվող սննդի որակը։
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է շարունակական հսկողության տակ պահել երեխաների հանգստի կազմակերպումը, վարչական շրջանների ղեկավարներին էլ հանձնարարել է պարբերաբար այցելել հանգստացող երեխաներին՝ տեղում ծանոթանալու նրանց առօրյային: