Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում Անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարը Ժնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել ՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ) Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Երախտագիտությունն եմ հայտնում Լիտվային Հայաստանի ժողովրդավարության ամրապնդմանն աջակցելու համար Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցը Սպասվում է ՀՀ-ի ու Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպում Այս նկարի ո՞ր թվերի մեջ էիք պատկերացնում ձեզ ութ տարի առաջ․ Արմեն Աշոտյան Ոչ սահմանված տեղում առեւտրի իրականացման մասով, շուրջ 137 արձանագրություն է կազմվել (տեսանյութ) Ուկրաինան Ճապոնիայից և Կանադայից ստացել է 690 միլիոն դոլար Սուրբ Եկեղեցու դեմ տարատեսակ հարձակումների մտահոգություններով ալեկոծ են մեր հոգիները․ Գարեգին Բ
CCAF-ը խիստ դատապարտում է Նիկոլ Փաշինյանի արշավը Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ․ հայտարարություն
Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհուրդը (CCAF) հանդես է եկել խիստ հայտարարությամբ՝ դատապարտելով Նիկոլ Փաշինյանի արշավը Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ։
«Ափսոսում և ամենախիստ ձևով դատապարտում է» Հայաստանում Եկեղեցու նկատմամբ իրականացվող ճնշումները։
CCAF-ի գնահատմամբ՝ իրավիճակը հատել է նոր սահմանագիծ, մասնավորապես՝ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի նկատմամբ նախաձեռնված դատական գործընթացների պատճառով, որոնք, ինչպես ընդգծվում է, պատկանում են բացառապես հոգևորականության իրավասությանը։
CCAF-ը կարծում է, որ Եկեղեցու առաջնորդի և նրա հոգևոր հիերարխիայի դեմ արշավը անթույլատրելի հարված է հայկական ազգային ինքնության առանցքային հենասյուներից մեկին։ Կազմակերպությունը նախազգուշացրել է ներքին պառակտումների խորացման վտանգի մասին այն ժամանակահատվածում, երբ Հայաստանը բախվում է լուրջ արտաքին մարտահրավերների՝ նշելով, որ նման գործողությունները կարող են թուլացնել թե՛ հայրենիքը, թե՛ սփյուռքը։
Ֆրանսահայ կառույցը հայտարարել է, որ նման քայլերը ձեռնտու են միայն հայ ժողովրդի հակառակորդներին և որակել է տեղի ունեցողը որպես քաղաքականապես դրդված՝ վնաս հասցնող ազգային միասնությանը։
CCAF-ը կոչ է արել Նիկոլ Փաշինյանին և նրա կառավարությանը փոխել ընթացքը և անհապաղ դադարեցնել «չարաշահումները»՝ նշելով, որ ընթացող զարգացումները հիշեցնում են պատմության առավել մռայլ էջերը։ Կազմակերպությունը նաև պահանջել է վերանայել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Գերագույն հոգևոր խորհրդի վեց անդամ եպիսկոպոսների, ինչպես նաև նրա քարտուղարի նկատմամբ ընդունված որոշումները։
Հայտարարության վերջում CCAF-ը վերահաստատել է իր հարգանքը, համերաշխությունն ու լիակատար աջակցությունը Գարեգին Բ-ին և Հայ Առաքելական Եկեղեցուն՝ ընդգծելով սփյուռքի մտահոգությունը պետական իշխանությունների և Եկեղեցու միջև շարունակվող լարվածության կապակցությամբ»։
Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակումԱնապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարըԺնևի Վիլլա Լա Գրանժը չի պլանավորում Ուկրաինայի վերաբերյալ բանակցություններ անցկացնել Մոլդովան կարող է կրկնել Ուկրաինայի սցենարը. Մոլդովայի նախկին նախագահՀԱՊԿ-ը ուշադիր հետևում է ՀՀ-ի քայլերին․ ՌԴ ԱԳՆ․ Ովքե՞ր են ընդգրված ՔՊ ցուցակում (տեսանյութ)Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Երախտագիտությունն եմ հայտնում Լիտվային Հայաստանի ժողովրդավարության ամրապնդմանն աջակցելու համարՁմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցըՍպասվում է ՀՀ-ի ու Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպում Այս նկարի ո՞ր թվերի մեջ էիք պատկերացնում ձեզ ութ տարի առաջ․ Արմեն ԱշոտյանՌյուտեն Ռուսաստանն անվանել է ՆԱՏՕ-ի համար «երկարաժամկետ սպառնալիք»Ոչ սահմանված տեղում առեւտրի իրականացման մասով, շուրջ 137 արձանագրություն է կազմվել (տեսանյութ)Գերմանիայում հայտարարել են՝ Ուկրաինան երկրորդ պլան է մղվում Եվրոպայի համարՈւկրաինան Ճապոնիայից և Կանադայից ստացել է 690 միլիոն դոլար Իրանն ընդունել է տեխնիկական բանակցություններ IAEA -ի միջուկային գործակալության հետՍուրբ Եկեղեցու դեմ տարատեսակ հարձակումների մտահոգություններով ալեկոծ են մեր հոգիները․ Գարեգին Բ Հիվանդանոցը պարտավորվել է փոխհատուցում վճարել ուշ հայտնաբերված քաղցկեղի համարՎաղը Բաքվի դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը»Նեթանյահուն պահանջել է, որ Իրանը զրկվի ուրան հարստացնելու ցանկացած հնարավորությունիցԸնտրություններ, Եկեղեցու ճգնաժամ և Ալիևի խաղաղության խաղը (տեսանյութ)Հիմնավոր տեղեկություններ կան. Արթուր Հովհաննիսյանը` Մայր Աթոռը ՀՀ-ից տեղափոխելու հարցի մասին (տեսանյութ) AI‑ի արագ զարգացումն առանց համատեղ միջազգային կարգավորման մեծացնում է դրա հնարավոր ռիսկերը2025թ-ի ընթացքում X քանակի ընկերություններ ռազմական արտադրանք արտահանելու լիցենզիա են ստացել. նախարար (տեսանյութ)Արտառոց դեպք՝ Երևանում, ամուսինը նկատել է, որ կինը ձեռքը դրել է մեկ այլ տղամարդու ուսին, ու փորձել է հանդիպել վերջինի հետՈւկրաինան չի կրկնի 2014 թվականի սխալը․ ԶելենսկիԷրդողանը հետաձգել է փետրվարի 16-ին նախատեսված ԱՄԷ այցը՝ Ալ Նահյանի հիվանդության պատճառով CCAF-ը խիստ դատապարտում է Նիկոլ Փաշինյանի արշավը Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ․ հայտարարությունԻսրայելի կառավարությունը նոր քայլեր է հաստատել Արևմտյան ափում, պաղեստինցիները խոսում են «փաստացի միացման» մասինՀայտնի է Ժնևում Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների թեմաներից մեկըFT․ Ռյուտտեի դիրքորոշումը ԱՄՆ-ի հարցում տարաձայնություններ է առաջացրել ՆԱՏՕ-ում և ԵՄ-ումՄարգարիտա Սիմոնյանը խոսել է քաղցկեղի դեմ պայքարի ընթացքի մասինՈւկրաինայի բնակիչները շաբաթներ շարունակ այրում են «Ուկրաինայի փոստ»-ի մասնաճյուղերըԱմենայն հավանականությամբ Youtube-ի մոնետիզացիան ապրիլի վերջին-մայիսի սկզբին կակտիվացվի. ԲՏԱ նախարարՀօգուտ ՀՀ-ի՝ կբռնագանձվի 1 միլիոն 600 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ. դատախազությունԲալթիկ ծովում տեխնիկական խափանման պատճառով շարքից դուրս է եկել գերմանական սառցահատըԱրևմուտքում հիասթափեցնող եզրակացությունների են հանգել Եվրոպայի և Միացյալ Նահանգների միջև հարաբերությունների վերաբերյալԱռանց բժշկի նշանակման մի տվեք հազը ճնշող դեղեր ձեր երեխաներինՈՒՂԻՂ. ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանի մամուլի ասուլիսըԳերմանական մամուլը Մյունխենի համաժողովը Զելենսկու համար անհաջող է գնահատելElement Group-ը 2026-ին նախատեսում է արտադրել շուրջ 200 հազար չիպ քաղաքացիական անօդաչուների համարԿան. Իսրայելը 1967 թվականից ի վեր առաջին անգամ հաստատեց Արևմտյան ափի հողերի գրանցումըՀԴՄ կիրառման,վարձու աշխատողի չձևակերպման և անկանխիկ գործառնությունների խախտման դեպքեր են արձանագրվելՏեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը Աֆղանստանի կառավարության խոսնակ. ԱՄՆ-ի հնարավոր հարվածի դեպքում Իրանը կպահպանի ռազմական առավելությունըՄԻԵԴ–ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնելՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից դուրս կգրվի վաղը Շնորհավորում եմ ՔՊ ընկերներիս ներկուսակցական ժողովրդավարության նշաձող սահմանելու համար. ՄիրզոյանBild: Գերմանիան ևս վեց ամսով կերկարաձգի սահմանային վերահսկողությունը Բրիտանական ոստիկանությունը խնդրում է գաղտնիություն պահպանել Էփշտեյնի գործով նամակագրության վերաբերյալ Կիմ Չեն Ընը փողոց է բացել Կուրսկի շրջանն ազատագրած հյուսիսկորեացի զինվորների պատվին