Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Կարինա Ակոպովա – Նիկիտա Ռախմանին զույգը 3–րդ հորիզոնականում էՆԱՏՕ-ի կործանիչները ուսումնական թռիչքներ կիրականացնեն Էստոնիայում Ուժեղ ձնաբքի պատճառով Երևան-Մոսկվա-Երևան չվերթը հետաձգվել է 95 տարեկանում մահացել է դերասան Ռոբերտ ԴյուվալըՈւկրաինայի նախկին էներգետիկայի նախարարին մեղադրանք է առաջադրվել փողերի լվացման գործովՎեհափառի նկատմամբ արգելքը իշխանությունների պառակտիչ ռազմավարության համատեքստում է․ Բեգլարյան «Թեհրան» հեռուստասերիալի պրոդյուսերին մահացած են գտել Ղազախստանում կինը տուն է եկել իր հուղարկավորությունից մեկ ամիս անցԻշխանասար լեռը՝ իր ողջ հմայքով. «Հայաստանի բարձունքների կանչը» (տեսանյութ) Զովունի համայնքում կրակոցներ են հնչելԱՄՆ-ն ոչ մեկին չի ստիպում ստորագրել խաղաղության համաձայնագիր․ Ռուբիո Օհանավանում հայտնաբերվել է միջնադարյան ժայռափոր դամբարան Կապտավանք․ Դարերի վկան (տեսանյութ)Փաշազադեն մտադիր է գրասենյակ բացել ՎատիկանումՌուբիոն․ ԱՄՆ-ը չի վիճարկում Նավալնիի մահվան վերաբերյալ եվրոպական եզրակացություններըՄահացել է դերասան Ռոբերտ ԴյուվալըԱնհրաժեշտ է ամեն կերպ քաջալերել ուսուցչի առաքինի նկարագիրը․ Բագրատ ՍրբազանԱրևավառ լեռներն ուրիշ սիրտ և ուժ ունեն․ Նազենի Հովհաննիսյան (լուսանկար)Կաթը մթերվում է 150-160 դրամով, իսկ խանութներում վաճառվում է մինչև 900 դրամով․ պատգամավոր Ֆիզիկական պասիվությունը կարող է մեծացնել շաքարային դիաբետի բարդությունների ռիսկը«Ես անվերապահորեն վստահում եմ Լևոն Բաղդասարյանին»․ Վարդան Ղուկասյանն ուղերձ է հղել (տեսանյութ)Քանի աշխատավարձ չեն բարձրացնում,բժիշկների ու բուժքույրի գրպանը գաղտնի փող են դնելու․Տիգրան Խաչատրյան (տեսանյութ) Մերժում ենք Վահագն Խաչատուրյանի հետ Աթենքում հանդիպումները․ ՀՅԴ Հունաստանի Կենտրոնական կոմիտե Թալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է Իրանն ու ԱՄՆ-ը քննարկում են էներգետիկ և ավիացիոն գործարքներՌուսաստանում առաջարկում են վերանայել ռազմավարական օբյեկտների առգրավման կարգըՀաղպատի վանք․ Լռության մեջ ապրող պատմություն (տեսանյութ) «Խիստ վտանգավոր է»․անհայտ անձը շահարկել է Աննա Հակոբյանի անունըԱՄՆ-ը ERAM հրթիռների ծրագրի համար Ուկրաինային տրամադրել է նախատեսված գումարի միայն մեկ երրորդըՌուսաստանի դեսպանը Կուբայում խոսել է ԱՄՆ-ի հետ լարվածության հնարավորության մասինՄեծ Պահքը ժամանակն է ապաշխարության, ասել է թե՝ մտքի փոփոխության. Հայր Ռուբեն Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. «Armlur.am» Ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզում․ կա զոհԱկցիա «Ո՛չ «Արևմտյան Ադրբեջանին»»․ «Ժողովրդավարական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն ՍուրենյանցՋուխտակ Վանք․ Անտառների խորքում ծնված հավատք (տեսանյութ) Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար Մեր վրդովմունքն ենք արտահայտում Ավստրիայում եպիսկոպոսաց ժողովի խոչընդոտման փորձերի կապակցությամբ․ հայտարարությունԿոմիտասի պողոտայում մեքենաների բախման հետևանքով վիրավոր կա Գերմանիայի ԱԳ նախարարն անդրադարձել է Ուկրաինայի օդային պաշտպանության հրթիռների մատակարարման ուշացմանըԿաթողիկոսին մեղադրանք առաջադրվել է Փաշինյանի ցուցումով․ Շնչառական վարակների հիվանդացությունը նվազել է (տեսանյութ)Օրբանը Զելենսկու խոսքերից հետո բացառել է Ուկրաինայի անդամակցությունը ԵՄ-ինՄոսկվայի դատարանը «Դոժդ»-ի լրագրողին դատի է տվելՀռոմը պատրաստ է աջակցել նոր ոստիկանական ուժերի ստեղծմանը Գազայում. Իտալիայի ԱԳ նախարարԱրագածոտնի թեմը հրավիրում է մասնակցելու «Մեղավորներին ապաշխարության կանչելու» հոգենորոգ կարգին Դոնալդ Թրամփը մտադիր է աջակցել Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի հաջողությանը. ՌուբիոԱՄՆ-ն, խորտակելով սեփական նավերը, ազդանշան է ուղարկել Ռուսաստանին և Չինաստանին․ ԶԼՄԵվրոպան ի վիճակի չէ պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի․ ՀՀ նախագահը ՍԴ դատավորի թեկնածու կառաջադրի (տեսանյութ) Ռուսաստանի դեսպանը «անհեթեթ» է անվանել Կուբայի նկատմամբ նավթային սահմանափակումների գաղափարըԻրանի ԻՀՊԿ ռազմածովային ուժերը զորավարժություններ են սկսել Հորմուզի նեղուցում (տեսանյութ) Պահքը կարող է դառնալ սովորություն, աղոթքը՝ ձևականություն, իսկ զոհաբերությունը՝ ինքնախաբեություն, եթե մարդու սիրտը չփոխվի. Տեր Հեթում