ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել Հայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտում Էրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերի 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիր Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողություն Ռուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանը Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան «Հայաքվեն» հայտարարեց ընտրություններին մասնակցելու մասին.ովքեր են ներկա միջոցառմանը (տեսանյութ) Ռուբեն Վարդանյան, ԵՄ նոր ծրագրեր և եկեղեցու դիմադրության նախազգուշացումը (տեսանյութ) Մենք կարծում ենք՝ այս ընտրությունները իշխանությունների լեզուն կարճացնելու է, եւ ոչ միայն լեզուն. Չալաբյան (տեսանյութ) Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ)
Պարզեցվում է տրանսպորտային միջոցի սեփականության իրավունքի պետական գրանցման գործընթացը
Տրանսպորտային միջոցների պետական հաշվառման և դրանց սեփականության իրավունքի պետական գրանցման գործընթացը պարզեցնելու, քաղաքացիներին (իրավաբանական անձանց) ավելորդ պարտականություններով չծանրաբեռնելու նպատակով ՀՀ կառավարությունը փոփոխություններ է կատարել նախկինում ընդունած իր երկու որոշումներում և վերացրել նշված գործընթացներն իրականացնելիս տեխնիկական զննության և ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության գործող կտրոններ ներկայացնելու պահանջը։
Գործադիրը փոփոխություններ և լրացումներ է կատարել իր նախկին որոշումներից մեկում, ինչը բխում է ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից ընդունված «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու օրենքից, որի համաձայն փոփոխվելու են ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի կանոնադրությունը և աշխատակազմի կառուցվածքը։ Մասնավորապես, կոմիտեի աշխատակազմի տարածքային ստորաբաժանումներն այլևս չեն ունենալու ՀՀ զինանշանի պատկերով կլոր կնիք, ձևաթղթեր, խորհրդանիշ և անհատականացման այլ միջոցներ։ Այսպիսով, կադաստրի ոլորտում սկսվել է համակարգային բարեփոխում, որի նպատակն է գործառույթների իրականացման վարչարարության բարելավումը։
Կառավարության որոշմամբ հիմնադրվել է «Ուսուցման ազգային հիմնադրամ», հաստատվել դրա կանոնադրությունը։ Նոր հիմնադրամը լինելու է բաղկացուցիչ մասը նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական կրթության զարգացման ծրագրի, որի նպատակն է այդ ոլորտի միասնական քաղաքականության իրականացումը։
ՀՀ կառավարությունն իր նախկին որոշումներից մեկում կատարել է փոփոխություններ և լրացումներ, որոնց համաձայն ՀՀ բնապահպանության նախարարության արտաբյուջետային միջոցների հաշվի 2011 թ. գումարներն ուղղվում են Արտաշատի լճի և դրա շրջակայքի էկոլոգիական բարելավմամբ բնապահպանական ռիսկերի նվազեցման և հանգստյան գոտու ստեղծման ծրագրի ֆինանսավորմանը։