ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել Հայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտում Էրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերի 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիր Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողություն Ռուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանը Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան «Հայաքվեն» հայտարարեց ընտրություններին մասնակցելու մասին.ովքեր են ներկա միջոցառմանը (տեսանյութ) Ռուբեն Վարդանյան, ԵՄ նոր ծրագրեր և եկեղեցու դիմադրության նախազգուշացումը (տեսանյութ) Մենք կարծում ենք՝ այս ընտրությունները իշխանությունների լեզուն կարճացնելու է, եւ ոչ միայն լեզուն. Չալաբյան (տեսանյութ) Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ)
Մթերումների սեզոնն ավարտված է
Այսօրվա «Սլաք» մամուլի ակումբի ասուլիսի հյուրը գյուղատնտեսության փոխնախարար Ռոբերտ Մակարյանն էր։ «Այս տարի ապրիլին բանջարեղեն, կաթ ու խաղող վերամշակող կազմակերպությունների համար կոնֆերանսներ անցկացվեց։
Նպատակն էժան վարկերի տրամադրումն էր, որպեսզի վերամշակող ձեռնարկությունները կարողանան ներդրումներ անել գործի մեջ։ Ապա մայիսին հանդիպում եղավ խոշոր մշակողների հետ ու հանձնարարականներ տրվեցին նրանց։ Կազմակերպվեցին տարբեր հանդիպումներ, պայմանավորվածություններ ձեռք բերվեց, եղան գործի համար պատրաստակամության հայտնողներ»,–ասաց գյուղատնտեսության փոխնախարարը։
Մանրամասնելով գյուղատնտեսական ապրանքների այս և անցյալ տարվա տվյալները՝ Մակարյանը պարզաբանեց, որ այս տարին ավելի արդյունավետ տարի է գրանցվել։ Մասնավորապես խաղողի մթերման նվազագույն գինը 130 դրամ է, իսկ անցած տարի եղել է 124,4 դրամ։ Իսկ դա նշանակում է, որ գյուղացին կարողացել է իր աշխատանքից ավելի մեծ օգուտ քաղել։
«Կասյանի գյուղամթերքի տոնավաճառը հուլիսից գործում է, ուզում էինք հիմնել այդպիսի տոնավաճառներ, սակայն գյուղացիների խնդրանքով դեռ նույն տեղում տոնավաճառները շարունակվում են, ուր այցելում են ամեն անգամ օրական չորսից վեց հազար մարդ։ Սկսած կշեռքներից, վերջացրած վրաններով գյուղացին ստանում է անվճար, հետևաբար կարողանում է իջնել գնի մեջ կամ ավել կշռել գնված ապրանքը»,– ասաց Ռոբերտ Մակարյանը։