ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել Հայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտում Էրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերի 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիր Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողություն Ռուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանը Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան «Հայաքվեն» հայտարարեց ընտրություններին մասնակցելու մասին.ովքեր են ներկա միջոցառմանը (տեսանյութ) Ռուբեն Վարդանյան, ԵՄ նոր ծրագրեր և եկեղեցու դիմադրության նախազգուշացումը (տեսանյութ) Մենք կարծում ենք՝ այս ընտրությունները իշխանությունների լեզուն կարճացնելու է, եւ ոչ միայն լեզուն. Չալաբյան (տեսանյութ) Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ)
Հնարավոր է Ղազախստանից ցորեն ներկրվի
Նոյեմբերի 2-ին ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը Հայաստանում Ղազախստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ա. Բոզժիգիտովի խնդրանքով ընդունել է վերջինիս։
Անդրադառնալով հայ-ղազախական դարավոր շփումներին, կողմերը ցանկություն են հայտնել առավել ակտիվացնել երկու երկրների միջև առկա տնտեսական կապերը, հանգամանորեն կանգ առնելով գյուղատնտեսության ոլորտում հնարավոր համագործակցության ոլորտների վրա։
Դեսպան Բոզժիգիտովը անդրադարձել է նաև ղազախական ցորենի գնումների հարցին։ Այս տարի Ղազախստանը ցորենի հիանալի բերք է աճեցրել, և ցանկալի կլիներ, որ Հայաստանը ցորենի գնումների իր պահանջարկն ապահովեր Ղազախստանից,- ասել է նա, տեղեկացնելով նաև, որ ղազախական կողմը պատրաստ է գնումների գործարքն իրականացնել այլընտրանքային վճարումների եղանակով՝ նկատի ունենալով գնումների դիմաց ոչ անմիջականորեն և ամբողջությամբ վճարելու պայմանը։
Նախարար Սերգո Կարապետյանը խոստացել է առաջարկը փոխանցել հացահատիկի ներկրմամբ զբաղվող գործարարներին։
Նախարարը հետաքրքրվել է նաև Ղազախստանում արտադրվող պարարտանյութերով, թունաքիմիկատներով և գյուղատնտեսական տեխնիկայով, առավել մանրամասն տեղեկատվություն խնդրել վերջիններիս մասին, և առաջարկել ղազախական ներդրողներին իրենց բիզնեսը կազմակերպել Հայաստանի գյուղատնտեսության ոլորտում, որի համար կան բոլոր նպաստավոր պայմանները։ Կողմերը հավաստել են, որ երկկողմ համագործակցության համար առկա է մեծ ներուժ և պատրաստակամություն հայտնել՝ նպաստել վերջինիս նպատակային օգտագործմանը։