ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել Հայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտում Էրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերի 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիր Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողություն Ռուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանը Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան «Հայաքվեն» հայտարարեց ընտրություններին մասնակցելու մասին.ովքեր են ներկա միջոցառմանը (տեսանյութ) Ռուբեն Վարդանյան, ԵՄ նոր ծրագրեր և եկեղեցու դիմադրության նախազգուշացումը (տեսանյութ) Մենք կարծում ենք՝ այս ընտրությունները իշխանությունների լեզուն կարճացնելու է, եւ ոչ միայն լեզուն. Չալաբյան (տեսանյութ) Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ)
«Նեյշնլ ինսթրումենթս»-ը հնարավոր է համագործակցի Գյումրու տեխնոպարկի հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նոյեմբերի 10-ին կառավարությունում ընդունել է «Նեյշնլ ինսթրումենթս» ընկերության նախագահ, համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Ջեյմս Թրուշարդին: Կառավարության ղեկավարը բարձր գնահատելով Հայաստանում «Նեյշնլ ինսթրումենթս»-ի իրականացրած ծրագրերը՝ ընդգծել է, որ վերջին շրջանում երկկողմ կապերը գնալով ամրապնդվում են:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Ջեյմս Թրուշարդը նշել է, որ տպավորված է տեղեկատվական տեխնոլագիաների ոլորտում Հայաստանում իրականացվող օրինակելի քաղաքականությամբ: «Նեյշնլ ինսթրումենթս» ընկերության նախագահն  ասել է, որ այն լուրջ ազդեցություն կարող է թողնել համաշախարհային տնտեսության մեջ մեր երկրի դերակատարության բարձրացման գործում:
Այնուհետև, կողմերը քննարկել են Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում արդիական ճարտարագիտական ուսումնական լաբորատորիաների հիմնմանը և դրանք բարձրակարգ սարքավորումներով համալրելուն, ինչպես նաև Գյումրու տեխնոպարկում «Նեյշնլ ինսթրումենթս»-ի հնարավոր գործունեությանը վերաբերվող հարցեր:
Տիգրան Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը պատրաստ է խորացնել «Նեյշնլ ինսթրումենթս»-ի հետ համագործակցությունը և հույս հայտնել, որ Ջեյմս Թրուշարդի այցելությունը Հայաստան նոր թափ կհաղորդի երկկողմ համագործակցության հետագա զարգացմանը: