Կրակոցներ՝ Երևանում. կա 10 վիրավոր. դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ատրճանակից արձակված պարկուճներ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների վերաբերյալ ասուլիս կկայանա ԱՄՆ-ն կարող է ռազմական ուժ կիրառել․ Վենս. Մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց ժողովը (տեսանյութ) Փեզեշքիան. Իրանը վճռական է Ռուսաստանի հետ գործընկերության համաձայնագիրը կյանքի կոչելու հարցում Էջմիածնի բնակչի տանը ալկոհոլային կեղծ խմիչքներ են հայտնաբերվել․ բացահայտում Մինչև 2019-ի հունվարի 1 ծնված 3-րդ և հաջորդ երեխայի համար ոչինչ չի փոխվել․ Արցախի տեղեկատվական շտաբ Շարունակելու եմ աջակցել հավաքականին արդեն նոր՝ երկրպագուի կարգավիճակով. Տիգրան Բարսեղյանն ավարտում է կարիերան ՀՀ հավաքականում Սլովակիայի վարչապետը սպառնացել է դադարեցնել Ուկրաինայի էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Հույս ունեմ, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը շուտով կստորագրվի. Հունաստանի նախագահ Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել
Մեր նպատակն է՝ ազատ մուտք ունենալ եվրոպական միասնական շուկայում. Վարչապետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն երեկ՝ նույեմբերի 11-ին, մասնակցել է Երևանում կազմակերպված «Արևելյան գործընկերության քաղաքականության ազգային և եվրոպական հարթությունները» խորագրով ամենամյա 7-րդ միջազգային երկօրյա համաժողովին: Կառավարության ղեկավարն իր ելույթում ներկայացրել է Հայաստանի՝ ԵՄ-ին ինտերգրման, մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և այլ հիմնահարցեր:
Տիգրան Սարգսյանի խոսքով՝ Հայաստանն ընտրել է եվրաինտեգրման ճանապարհը, քանի որ արդար պետության և հասարակության կառուցման լավագույն մոդելը դրսևորվում է Եվրոպայում, և այն արժեքային համակարգը, որին մեր պետությունն ապավինում է՝ գործում է հենց այնտեղ: «Մեր նպատակն ու խնդիրն է ուսումնասիրել Եվրոպայի փորձը, բացահայտել այնտեղ առկա խնդիրները և Հայաստանում ներդնել եվրոպական չափանիշներ»,- ասել է վարչապետը: Նա նշել է, որ մեր երկրում հռչակված արժեքների և իրականության մեջ գոյություն ունի ճեղվածք և այն լրացնելու համար Հայաստանին անհրաժեշտ է ԵՄ-ի տեխնիկական և ֆինանսական օժանդակությունը, որն էլ ցուցաբերվում է մեր պետությանը Արևելյան գործընկերության քաղքականության շրջանակներում: «Այդ օժանդակության նպատակն է լրացնել այդ ճեղքը, ավելացնել մեր երկրի կարողությունները տարբեր ուղղություններով, և ամբողջությամբ իրականացնել ԵՄ-ի հետ մեր համատեղ ծրագրերը: Համոզված ենք, որ մեր ընտրությունը ճիշտ է: Պարզապես անհրաժեշտ է դրսևորել քաղաքական կամք՝ կարողանալ Հայաստանում արդյունավետ կերպով իրականացնել բարեփոխումներ՝ տարբեր ոլորտներում»,- նշել է կառավարության ղեկավարը:
Վարչապետի խոսքով՝ կառավարության նպատակն է այդ բարեփոխումներով Հայաստանի հաասարակական կյանքում ներդրնել եվրոպական չափանիշներ: «Մեր նպատակն է՝ ազատ մուտք ունենալ եվրոպական միասնական շուկայում և մարդկանց համար ապահովել ազատ տեղաշարժ ողջ Եվրոպայում: Այս գործընթացը մեզանից պահանջում է 3-4 տարվա աշխատանք և համապատասխանեցում ԵՄ-ի չափանիշներին: Այդ աշխատանքներն ընթացքի մեջ են, որոնք կնպաստեն նաև Հայաստանում կյանքի որակի բարձրացմանը»,- ընդգծել է Տիգրան Սարգսյանը:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ բարեփոխումների իրականացումը պետք է լինի արագ՝ համահունչ ժամանակակից աշխարհի զարգացումներին: «Այսօր զարգացած են համարվում նոր գիտելիք արտադրող պետությունները, մրցակցությունը ներկայումս նոր գիտելիքի ստեղծման դաշտում է: Ժամանակակից աշխարհի հենքային գործոնը մտագործունեությունն է և մենք պետք է գործենք այս ուղղությամբ: Մենք պետք է անենք ամեն ինչ՝ ինտելեկտուալ մարդուն ինքնադրսևորվելու հնարավորություն տվող ենթակառուցվածքների ստեղծման համար»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Հայտնի է դարձել ԱՄՆ-ի գաղտնի բանակցությունների մասինՊուտինը Կրեմլում կընդունի Կուբայի ԱԳ նախարարին Հռոմի պապը մերժել է ԹրամփինԿրակոցներ՝ Երևանում. կա 10 վիրավոր. դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ատրճանակից արձակված պարկուճներԶելենսկին հանձնարարել է Ժնևում հանդիպում կազմակերպել Պուտինի հետԱրշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների վերաբերյալ ասուլիս կկայանաՈւկրաինական պատժամիջոցների պատճառները Լուկաշենկոյի դեմ կապել են Մինսկ–Վաշինգտոն հարաբերությունների հետ ԱՄՆ-ն կարող է ռազմական ուժ կիրառել․ Վենս. Մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց ժողովը (տեսանյութ)Գերմանիան վերագնահատում է վեցերորդ սերնդի կործանիչի անհրաժեշտությունըՀղիության ընթացքում ծխելը կարող է մեծացնել երեխաների հիպերտոնիայի վտանգըNASA-ն հայտարարել է Լուսնի հրթիռի փորձարկման նոր ամսաթիվըՓեզեշքիան. Իրանը վճռական է Ռուսաստանի հետ գործընկերության համաձայնագիրը կյանքի կոչելու հարցումԱՄՆ Արդարադատության նախարարությունը «ռուսական միջամտության» վերաբերյալ նոր փաստաթղթեր է պահանջելԷջմիածնի բնակչի տանը ալկոհոլային կեղծ խմիչքներ են հայտնաբերվել․ բացահայտումՌուսաստանը հայտարարել է Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտներին հասցված հարվածների մասին Ռուսաստանում բենզինի գները նվազել են Մինչև 2019-ի հունվարի 1 ծնված 3-րդ և հաջորդ երեխայի համար ոչինչ չի փոխվել․ Արցախի տեղեկատվական շտաբԲրիտանիայի վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետԺնևի բանակցությունները ավարտվել են առանց համաձայնության, սակայն նոր հանդիպման հնարավորությունը պահպանվում էԶալուժնին հայտարարել է, որ 2023-ի հակահարձակումը ձախողվել է Զելենսկու պատճառովՎատիկանը չի միանա Թրամփի «Խաղաղության խորհրդին»Շարունակելու եմ աջակցել հավաքականին արդեն նոր՝ երկրպագուի կարգավիճակով. Տիգրան Բարսեղյանն ավարտում է կարիերան ՀՀ հավաքականումԿրեմլը հերքել է ԱՄՆ-ի մեղադրանքները՝ Չինաստանի և Ռուսաստանի գաղտնի միջուկային փորձարկումների վերաբերյալՍլովակիայի վարչապետը սպառնացել է դադարեցնել Ուկրաինայի էլեկտրաէներգիայի մատակարարումըՀույս ունեմ, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը շուտով կստորագրվի. Հունաստանի նախագահԵվրոպայում ամռանը մղված ամբողջ գազը դուրս է բերվել պահեստարաններիցԻնչ է անելու Զելենսկին, եթե Ժնևի բանակցությունները հաջողությամբ պսակվեն․ ԶԼՄՓոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանումՆավթի համաշխարհային գները բարձրացել են ԱՄՆ-Իրան բանակցությունների վերաբերյալ կասկածամտության ֆոնինՄեդինսկի. Ժնևի եռակողմ բանակցությունները դժվար էին, բայց գործնականՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիանՆերխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվելTelegram-ը մեկ օրում արգելափակել է գրեթե 150 հազար ալիք և խումբԺնևի բանակցությունները կարող են փակուղի մտնել․ AxiosԱՄՆ եկեղեցում պայթյուն է տեղի ունեցելՀայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտումԷրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերիԶախարովան կոշտ է արտահայտվել Մյունխենի համաժողովի մասին Եվրոպացիները ԱՄՆ-ի ներգաղթային քաղաքականության պատճառով՝ զգուշանում են Աշխարհի առաջնությանը մասնակցելուցՕտարերկրյա հետախուզությունները կարող են հետևել ռուս զինվորների Telegram հաղորդագրություններին. Շադաև 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիրԵՄ-ն մտավախություն ունի, որ Ռուսաստանին սահմանակից տարածաշրջաններում բնակչության թիվը կարող է նվազել․ Politico Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողությունՌուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանըԺնևի բանակցությունները ավարտվել են առանց համաձայնության․ կողմերը նշել են հիմնական տարաձայնություններըԵվրոպայում հայտարարել են նոր ռազմական կառուցվածք ստեղծելու անհրաժեշտության մասինՄոսկվան և Թեհրանը բանակցություններ են վարում էներգետիկ սարքավորումների արտադրության տեղայնացման հնարավորությունների շուրջ Յուրաքանչյուր քայլ, որը կարող է առաջնորդել իրավիճակի լուծմանը, շատ կարևոր է. ԶախարովաԲարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան Էստոնիայի ԱԳՆ-ն չի բացառել, որ երկրում կարող է ՆԱՏՕ-ի միջուկային զենք տեղակայվել