Ռոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցությունները Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ) Ռուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումը Մենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա Սողոմոնյան Մենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ) Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ) Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը «Հայաքվեն» կմասնակցի ընտրություններին. «Ժողովրդին արմատական այլընտրանք ենք առաջարկելու» (տեսանյութ) Սահմանադրական դատարանը քննության է ընդունել ՄԻՊ-ի դիմումը Պատմական խոսքեր, որոնք օր առաջ ցանկանում եմ լսել նաև Հայաստանի ու ՀՀ հաջորդ ղեկավարի մասին. Վահե Սարգսյան 5 մարզում սպասվում է քամու ուժգնացում Գյուլագարակ համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել 3.86 հա մակերեսով 7 հողամասի նկատմամբ
Հաջորդ տարի ևս մանկապարտեզները կգործեն անվճար հիմունքով
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գտնվող հանրակրթական, երաժշտական և արվեստի դպրոցների, ինչպես նաև մի շարք մանկապարտեզների ջեռուցման համակարգերի շահագործման հետ կապված հիմնական նախապատրաստական աշխատանքներն ավարտված են:
«Մշակույթային կրթօջախներն ու նախադպրոցական հաստատությունները պետք է աշխատեն ջեռուցվող պայմաններում: Պետք է արագացնել այդ աշխատանքները և ժամանակին ապահովել ջեռուցումը: Քաղաքապետարանը ջեռուցման նպատակով բյուջետային լուրջ գումարներ է հատկացնում այդ հաստատություններին և, ըստ այդմ, ուղղակի անթույլատրելի է, երբ մամուլում հանդիպում ենք հրապարակումների, թե ջեռուցման նպատակով լրացուցիչ գումարներ են հավաքագրվում»,- նշել է Տարոն Մարգարյանն ու հանձնարարել հանրակրթության վարչության պատասխանատուներին և վարչական շրջանների ղեկավարներին խիստ հսկողության տակ պահել այդ հարցը:
Տարոն Մարգարյանը նշել է նաև, որ 2012 թվականի բյուջեով արդեն նախատեսված է համապատասխան ֆինանսավորում, և հաջորդ տարի ևս մանկապարտեզները կգործեն անվճար հիմունքով: Անդրադառնալով մանկապարտեզների սննդի որակի ապահովման հարցին`քաղաքապետը նշել է, որ չնայած սննդի մատակարարումը մշտապես ուշադրության կենտրոնում է և վերահսկվում է համապատասխան կառույցների կողմից, այնուհանդերձ Տարոն Մարգարյանն առաջարկել է ծնողներին ևս ներգրավել այդ աշխատանքներում` գործընթացն ավելի թափանցիկ դարձնելու նպատակով: