Կրակոցներ՝ Երևանում. կա 10 վիրավոր. դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ատրճանակից արձակված պարկուճներ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների վերաբերյալ ասուլիս կկայանա ԱՄՆ-ն կարող է ռազմական ուժ կիրառել․ Վենս. Մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց ժողովը (տեսանյութ) Փեզեշքիան. Իրանը վճռական է Ռուսաստանի հետ գործընկերության համաձայնագիրը կյանքի կոչելու հարցում Էջմիածնի բնակչի տանը ալկոհոլային կեղծ խմիչքներ են հայտնաբերվել․ բացահայտում Մինչև 2019-ի հունվարի 1 ծնված 3-րդ և հաջորդ երեխայի համար ոչինչ չի փոխվել․ Արցախի տեղեկատվական շտաբ Շարունակելու եմ աջակցել հավաքականին արդեն նոր՝ երկրպագուի կարգավիճակով. Տիգրան Բարսեղյանն ավարտում է կարիերան ՀՀ հավաքականում Սլովակիայի վարչապետը սպառնացել է դադարեցնել Ուկրաինայի էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Հույս ունեմ, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը շուտով կստորագրվի. Հունաստանի նախագահ Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել
Սերգո Կարապետյանը ներկայացրեց միջոցառման մանրամասները
ՀՀ անկախության 20-րդ տարեդարձի միջոցառումների շրջանակներում հոկտեմբերի 14-16-ը անցկացվող հայ ֆերմերների առաջին «Ագրոֆորումի», ինչպես նաև առաջին անգամ նշվող ՀՀ գյուղատնտեսական աշխատողի օրվա տոնակատարության միջոցառումների առիթով այսօր ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունում հրավիրվել էր մամուլի ասուլիս: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը ներկայացրեց միջոցառման կազմակերպման մանրամասները՝ ասելով, որ յուրաքանչյուր տարի հոկտեմբեր ամսվա երրորդ կիրակի օրը նշվելու է որպես «Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության աշխատողի օր»։ Այդ առիթով անցկացվելու են մի շարք միջոցառումներ, այդ թվում՝ տոնավաճառներ, ցուցահանդեսներ, «բերքի տոներ», համերգային ծրագրեր, հրավառություն և այլն: Համաժողովի գործնական մասը կանցկացվի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, իսկ տոնական միջոցառումները՝ Հյուսիսային պողոտայում, որտեղ կազմակերպվելու է նաև գյուղատնտեսական ապրանքների՝ գինու, պանրի, պահածոների և մեղրի համտես: Համտեսների համար յուրաքանչյուր մարզին կհատկացվի հինգ տաղավար, որտեղ գյուղացիական տնտեսությունները և վերամշակող կազմակերպությունները կներկայացնեն սեփական արտադրանքը: Համաժողովին կմասնակցեն շուրջ քառասուն սփյուռքահայ ֆերմերներ՝ Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Վրաստանից, Լիբանանից և այլ տեղերից: Միջոցառումների շրջանակներում հանդիպում կլինի սփյուռքի նախարարության հետ: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը նշեց, որ այս ամենի նպատակն է ստեղծել համահայկական ընկերակցություն ագրոպարենային բնագավառի գործարարների և ֆերմերների միջև: