Ձյուն և անձրև. առաջիկա օրերի եղանակի կանխատեսումը Բոլորիս էլ պարզ է, որ ամբողջ Երեւանը չենք ասֆալտապատել. Փոխքաղաքապետը՝ փոսերի մասին (տեսանյութ) Քաղաքացիները որքա՞ն գումար ստիպված կլինեն վճարել իրենց ավտոտնակների համար (տեսանյութ) Ավինյանենց տան շրջակայքը ընդհանրապես փոս չի եղել, էնտեղ աղ ու ավազ չի՞ օգտագործվել. հարց՝ փոխքաղաքապետին (տեսանյութ) Կարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումը Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Խուզարկություններ՝ Արմավիրի մարզում (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արմեն Փամբուխչյանի ասուլիսը Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է AI-ի կիրառում. ձայնն ամբողջովին փոփոխված է (տեսանյութ) Երեք երկրների փորձաքննությունները հաստատում են՝ Արշակ Սրբազանը կապ չունի տեսագրությունների հետ. Արսեն Բաբայան Մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում. ինչ են փնտրում իրավապահները (տեսանյութ) Կեղծ տեսանյութեր ստեղծելով՝ փորձել են ատելություն սերմանել Արշակ Սրբազանի հանդեպ. փաստաբան (տեսանյութ)
Բասկերի երկրի Ալկիսիայի քաղաքային խորհուրդը Արցախին սատարող բանաձև է ընդունել
Բասկերի Երկրի Գիպուսկոա նահանգի Ալկիսիա քաղաքի քաղաքային խորհուրդը բանաձև է ընդունել ի սատարումն Արցախի, այդ մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ն:
Ընդունված վանաձևը՝ ստորև.
«Սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան Ադրբեջանի բանակը հարձակվել է Արցախի (Լեռնային Ղարաբաղի) վրա: Այս հարձակման ընթացքում, ռազմական օբյեկտների հետ մեկտեղ, հրթիռակոծվել ու ռմբակոծվել են նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքները (բնակարաններ, դպրոցներ, հիվանդանոցներ և այլն), հատկապես՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:
Այդ ժամանակվանից ի վեր՝ քաղաքացիական և զինվորական բազմաթիվ զոհերից և նյութական լուրջ վնասներից հետո, երկու կողմն էլ համաձայնել են հրադադար հաստատել, սակայն այն ամբողջապես չի հարգվում:
Հաշվի առնելով վերոնշյալը՝ Ալկիսիայի քաղաքային խորհուրդը՝
• Իր համերաշխությունն է հայտնում Արցախի ժողովրդին և իր ցավակցությունն է հայտնում բոլոր զոհվածների ընտանիքներին:
• Կոչ է անում միջազգային հանրությանը և հատկապես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի անդամներին՝ քայլեր ձեռնարկել զինադադարը կայուն և ամուր դարձնելու ուղղությամբ:
• Վերահաստատում է, որ Արցախի բարդ պատմական հարցի միակ կենսունակ և կայուն լուծումը պետք է բխի ազնիվ երկխոսությունից և կառուցողական բանակցություններից, և այն պետք է հիմնված լինի Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների մեծամասնության կամարտահայտության վրա:
• Ալկիսայի քաղաքային խորհուրդը որոշում է կայացրել միջազգային համագործակցության շրջանակներում ամենամյա հատկացվող միջոցներից մարդասիրական աջակցություն ցուցաբերել Արցախի քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վերականգնման համար: