ՀՀ–ում ԱՄՆ դեսպանատան մոտ պայթյnւն է տեղի ունեցել Կարծում եմ՝ Փաշինյանը և Ալիևը ընկերներ են դարձել․ Թրամփ Վառելիքի գները կնվազեն․ խոստանում է ՄՍՇՊ հանձնաժողովը Իգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեց Փաշինյանն անտեղյա՞կ էր, երբ «հանցագործին» նշանակում էր ոստիկանապետ. Ժաննա Ալեքսանյան (տեսանյութ) Նարեկ Սամսոնյանի խափանման միջոցը փոխվել է Վանաձորում հսկայական եղևնու տապալվելուց վնասվել են ավտոմեքենաներն ու գազախողովակը Ձեր ամեն քվեն Փաշինյանին՝ իրականացումն է «Արեւմտյան Ադրբեջան» ծրագրի.Սուրենյանցը զգուշացնում է (տեսանյութ) Սուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ) Կենաց-մահու կռիվ են տալիս․ խայտառակության համար պատասխան են տալու. Չալաբյան (տեսանյութ) Բագրատ Սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց 2 ամսով Նոր նշանակում Քննչական կոմիտեում
Իրան-Հայաստան գազամուղը կշահագործվի լիարժեք կարողությամբ. ՀՀ ՏԿԵ փոխնախարարը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Թեհրանում
Դեկտեմբերի 26-ին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Հակոբ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը Թեհրանում ունեցավ մի շարք հանդիպումներ: Այս մասին հայտնում է Իրանում ՀՀ դեսպանատունը։
«Իրան կատարած այցի շրջանակներում փոխնախարար Վարդանյանին ընդունեց ԻԻՀ նավթի նախարար Բիժան Նամդար Զանգանեն, որին նախորդել էին նախարարի տեղակալ Ամիր Հոսեյն Զամանինիայի հետ աշխատանքային քննարկումները:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվեց գազ/էլեկտրաէներգիա փոխանակման ծրագրի հետ կապված համաձայնագրերում փոփոխություններ կատարելու խնդիրը: Կողմերը համաձայնություն ձեռքբերեցին ծրագրի ժամկետի ավելացման, գազի և էլեկտրաէներգիայի ծավալների մեծացման հարցերի շուրջ, որոնց վավերացման արդյունքում Իրան-Հայաստան գազամուղը կշահագործվի լիարժեք կարողությամբ:
Հայկական պատվիրակությունը հանդիպում ունեցավ նաև ԻԻՀ էներգետիկայի նախարարությունում: Փոխնախարարներ Հակոբ Վարդանյանը և Հոմայուն Հաերին քննարկեցին 3-րդ բարձրավոլտ էլեկտրագծի կառուցման ավարտական փուլի կազմակերպական խնդիրները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ: