ՀՀ–ում ԱՄՆ դեսպանատան մոտ պայթյnւն է տեղի ունեցել Կարծում եմ՝ Փաշինյանը և Ալիևը ընկերներ են դարձել․ Թրամփ Վառելիքի գները կնվազեն․ խոստանում է ՄՍՇՊ հանձնաժողովը Իգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեց Փաշինյանն անտեղյա՞կ էր, երբ «հանցագործին» նշանակում էր ոստիկանապետ. Ժաննա Ալեքսանյան (տեսանյութ) Նարեկ Սամսոնյանի խափանման միջոցը փոխվել է Վանաձորում հսկայական եղևնու տապալվելուց վնասվել են ավտոմեքենաներն ու գազախողովակը Ձեր ամեն քվեն Փաշինյանին՝ իրականացումն է «Արեւմտյան Ադրբեջան» ծրագրի.Սուրենյանցը զգուշացնում է (տեսանյութ) Սուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ) Կենաց-մահու կռիվ են տալիս․ խայտառակության համար պատասխան են տալու. Չալաբյան (տեսանյութ) Բագրատ Սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց 2 ամսով Նոր նշանակում Քննչական կոմիտեում
Իրանը մտադիր է հայկական երթուղին օգտագործել Հյուսիս-հարավ միջանցքի մի մասում
Իրանի ճանապարհների և քաղաքային զարգացման նախարար Մոհամադ Էսլամին հայտարարել է, որ Իրանը և Հայաստանը ուղիղ բանակցություններ կանցկացնեն Հյուսիս-հարավ միջանցքի մի մասում հայկական երթուղուց օգտվելու համար:
Ինչպես տեղեկացնում է Mehr գործակալությունը, այս մասին Էսլամին հայտարարել է Իմամ Խոմեյնիի միջազգային օդանավակայանում երկուշաբթի՝ Հայաստան կատարելիք իր ուղևորությունից առաջ:
Անդրադառնալով կառավարության կողմից ձեռնարկված ջանքերին և միջոցառումներին`այլ երկրների հետ առևտուր և գործարար կապեր զարգացնելու ուղղությամբ, Ճանապարհների և քաղաքային զարգացման նախարարը նշել է, որ Իրանի կարևոր ռազմավարություններից է աշխարհի և հատկապես հարևան պետությունների հետ լայն և թանկարժեք փոխգործակցության հաստատումը:
Էսլամին, անդրադառնալով Հայաստան իր այցին, ասել է. «Ըստ նախատեսված ծրագրի, այս այցի ընթացքում Իրանի և Հայաստանի պաշտոնատար անձինք երկկողմ բանակցություններ կանցկացնեն համապատասխան հարցերի շուրջ»:
Անդրադառնալով Իրանի Իսլամական Հանրապետության և Հայաստանի մշակութային կապերին, նա նշել է. «Բացի այն, որ որոշ հայեր ապրում են Իրանում, երկու երկրների միջև գոյություն ունի ազգակցական և մշակութային կապ, այնպես որ, պետք է դյուրացվի ժողովուրդների և երկրների միջև մշակութային փոխգործակցությունը և երկու երկրների միջև պետք է ստեղծվեն ավելի ուժեղ ենթակառուցվածքներ՝ բեռնափոխադրումների և ուղևորափոխանակությունների ընդլայնման համար»:
Հյուսիս-հարավ միջանցքի մի մասի համար հայկական երթուղու օգտագործումը հիմնական խնդիրներից մեկն է, որը կքննարկվի Իրանի և Հայաստանի պաշտոնատար անձանց միջև այս այցի ընթացքում, ասել է նա`ավելացնելով, որ այս այցը դրական ազդեցություն կունենա նաև մշակութային, սոցիալական և տնտեսական ոլորտների վրա:
Քաղաքագետը գնահատել է Թրամփի Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստի ազդեցությունը համաշխարհային քաղաքականության վրաThe Telegraph․ Ժնևում ԱՄՆ-ի և Մեծ Բրիտանիայի ներկայացուցիչները քննարկել են ՌուսաստանըՀՀ–ում ԱՄՆ դեսպանատան մոտ պայթյnւն է տեղի ունեցելԼիտվայում ցանկանում են արգելել ռուս ռեփեր Գիո Պիկայի համերգներըՇվեդիան Ուկրաինային կտրամադրի 1.42 միլիարդ դոլարի նոր ռազմական օգնությունԿարծում եմ՝ Փաշինյանը և Ալիևը ընկերներ են դարձել․ ԹրամփՌուսաստանում երեխաների թիվը համեմատվել է ԱՄՆ-ի, Չինաստանի և ԽՍՀՄ-ի հետԱՄՆ-ում գրանցվել է առևտրային դեֆիցիտի ռեկորդային աճ՝ այն գերազանցել է 901 միլիարդ դոլարըՆավթը թանկացել է՝ Օրմուզի նեղուցի հնարավոր փակման մտավախությունների ֆոնինԲացահայտվել են «Կրասնոպոլ-Մ2» բարձր ճշգրտության արկի հիմնական առավելություններըՎաշինգտոնում մեկնարկում է «Խաղաղության խորհրդի» առաջին նիստըՈւկրաինան և Մոլդովան իրենց ինքնիշխանությունը փոխանցել են Արևմուտքին. Ռուսաստանի ԱԳ փոխնախարարՈւկրաինայի հակամարտությունը շարունակում է զարգանալ ԱՄՆ-ի ռազմական մատակարարումների պայմաններում. ԶախարովաՊուտինը մեդալով է պարգևատրել Մոսկվայի սիմֆոնիկ նվագախմբի հիմնադիր Գայանե Շիլաջյանին Ալիևն ու Փաշինյանը զրուցել են Վաշինգտոնում (տեսանյութ)Ղազախստանը ձգտում է զարգացնել բազմակողմ գործընկերություն ԱՄՆ-ի հետՎառելիքի գները կնվազեն․ խոստանում է ՄՍՇՊ հանձնաժողովըԻգոր Սարգսյանի խափանման միջոց տնային կալանքը երկարաձգվեցՈւկրաինայի հետ բանակցությունները դեռ հանրայնացման փուլում չեն. Պեսկով Փաշինյանն անտեղյա՞կ էր, երբ «հանցագործին» նշանակում էր ոստիկանապետ. Ժաննա Ալեքսանյան (տեսանյութ)Նարեկ Սամսոնյանի խափանման միջոցը փոխվել է Վանաձորում հսկայական եղևնու տապալվելուց վնասվել են ավտոմեքենաներն ու գազախողովակըՌուսաստանի և Սաուդյան Արաբիայի դիվանագիտական կապերի 100-ամյակը հատուկ նշանակություն ունի. ՄատվիենկոԴերիպասկա. «Սամոլյոտի» փրկությունը կարող է միլիարդավոր կորուստներ բերել տնտեսությանըԲլիթների և ալկոհոլի համադրությունը վտանգավոր է լյարդի համար . բժիշկՉինաստանը փորձում է չեզոքացնել Թրամփի մաքսատուրքերը՝ խորացնելով իր դերը համաշխարհային առևտրումՁեր ամեն քվեն Փաշինյանին՝ իրականացումն է «Արեւմտյան Ադրբեջան» ծրագրի.Սուրենյանցը զգուշացնում է (տեսանյութ)Կայա Կալլասը ԵՄ երկրներին ներկայացրել է պահանջների փաթեթ Ռուսաստանին՝ Ուկրաինայի հարցովՌԴ ուղղափառ եկեղեցում Նիժնի Նովգորոդի մարզը «վերացող տարածաշրջան» են անվանելԱշխարհի առաջնորդները քննարկում են արհեստական բանականության հնարավորություններն ու ռիսկերըՍուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ)Կենաց-մահու կռիվ են տալիս․ խայտառակության համար պատասխան են տալու. Չալաբյան (տեսանյութ)Կրեմլը դեռ չի հայտարարել Ուկրաինայի հետ հաջորդ բանակցությունների վայրըՌԴ. Ուկրաինայից կարող էին տարհանել մինչև 200 ՆԱՏՕ-ի սպա՝ ծանր վիճակումԲագրատ Սրբազանի կալանքը երկարաձգվեց 2 ամսովՆոր նշանակում Քննչական կոմիտեում Օրը ցերեկով մարտաֆիլմ հիշեցնող տեսարաններ են, սա՞ է «բարեփոխումների» ենթարկված իրավապահ համակարգը. Գառնիկ ԴանիելյանԱՄՆ-ն և Իսրայելը կարող են հարվածել Իրանին. ՀՀ-ՌԴ չվերթ է չեղարկվել (տեսանյութ) Ռուսաստանը կոչ է անում զսպվածություն՝ ԱՄՆ–ի ռազմական ուժերի կուտակման ֆոնինԿիևի մարզի գյուղում «իշխանափոխություն» է տեղի ունեցել Հայ եկեղեցու դեմ ոտնձգություն իրականացրած բարձրաստիճան պաշտոնյաների դեմ կհարուցվի քրեական վարույթ (տեսանյութ)Եվրահանձնաժողովը հաստատել է՝ Հունգարիան և Սլովակիան դադարեցրել են դիզվառելիքի մատակարարումները ԿիևինՄակրոնը դեմ է արտահայտվել միջազգային քաղաքականության մեջ վասալական հարաբերություններինԹրամփի վարչակազմը գնահատել է Իրանի հետ բանակցություններըiPhone 17-ը Ռուսաստանում կրկին էժանացել էՄեդվեդևը Զելենսկուն անվանել է «полезный идиот»Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային խորհրդի նախագահը Կուբայի էներգետիկ շրջափակումը համարել է ցեղասպանություն CBC. Կանադան վախենում է օգնել Կուբային ԱՄՆ-ի պատճառովԴատական ​​որոշումները պետք է կայացնեն միայն մարդիկ, ասել է Պուտինը Դահլիճը վրդովվեց դատախազի որոշումից, թե՝ 1 ամիս երկարաձգել կալանքը (տեսանյութ)