Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ) Ռոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցությունները Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ) Ռուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումը Մենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա Սողոմոնյան Մենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ) Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ) Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը «Հայաքվեն» կմասնակցի ընտրություններին. «Ժողովրդին արմատական այլընտրանք ենք առաջարկելու» (տեսանյութ) Սահմանադրական դատարանը քննության է ընդունել ՄԻՊ-ի դիմումը Պատմական խոսքեր, որոնք օր առաջ ցանկանում եմ լսել նաև Հայաստանի ու ՀՀ հաջորդ ղեկավարի մասին. Վահե Սարգսյան 5 մարզում սպասվում է քամու ուժգնացում
Շուշիից ինտենսիվ կրակոցներ են արձակվել հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Շաբաթ կեսգիշերին օկուպացված Շուշիից բավական ինտենսիվ տևողությամբ կրակոցներ են արձակվել դեպի հայկանան ստորաբաժանումների դիրքերը: Այս մասին 24News-ի հետ զրույցում նշեց Արցախի խորհրդարանի «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը:
Մետաքսե Հակոբյանի փոխանցեց, որ վերջին օրերին Շուշիում ակտիվացել են զբոսաշրջիկների այցերը, շատերն էլ գալիս են են օկուպացված քաղաք  բնակվելու նպատակով:
Նրա խոսքով` Շուշիից հնչող կրակողները հավանաբար պայմանավորված են «ադրբեջանցիների հաղթանակով, և քանի որ զինվորներն էլ քաղաքի մեջ են գտնվում, ոգևորվում են և կրակում մեր դիրքերի ուղղությամբ»:
«Կցանկանայի լրատվամիջոցներն անդրադառնային՝ ինչո՞վ է զբաղված Արցախի նախագահը, եթե նա անզոր է, ոչինչ չի կարող անել, ինչո՞ւ չի հեռանում, միթե այսքանից հետո գումար աշխատելն իր համար կարևոր է: Այսօր Ստեփանակերտը հիմնականում ջրազրկված է, իսկ վերջին մի քանի օրը հոսանքազրկումներ են լինում:
Մեր խմբակցությունը հոսանքազրկումների վերաբերյալ անընդհատ ԱԺ-ում այդ հարցը բարձրացնում է, պարզվեց, որ հոսանքի հետ կապված խնդիրներ կան, իսկ ջուրն  իրենց ասելով երաշտի արդյունք է, հուսանք, որ այդպես է, բայց ես չեմ հիշում, որ որևէ տարի այսպիսի դեպք եղած լինի, չնայած, որ առաջին տարին չի, որ Արցախում երաշտ է եղել: Հոսանքազրկումները ազդում են նաև քաղաքացիների վրա, նրանք սկսում են խուճապի մատնվել: Ստեփանակերտը ամենախիտ բնակեցված բնակավայրն է, գրեթե Արցախի կեսը Ստեփանակերտում է ապրում, գյուղերում ևս հոսանքի և ջրի խնդիրը մեծանում է», - հավելեց նա:
Մետաքսե Հակոբյանի կարծիքով, ադրբեջանցիների ակտիվությունը վերջին շրջանում պայմանավորված է «խաղաղության պայմանագրի» կնքման հետ, այդ կերպ փորձում են ճնշում գործադրել:
«Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարները համատեղ հող են նախապատրաստում, որ սեպտեմբերին «խաղաղության պայմանագրի» ստորագրման մեկնարկը տրվի: Տեսնում ենք՝ ադրբեջանական կողմից հնչող հայտարարություններ, իսկ հայկական կողմը լռում է`միայն պոպուլիստական հայտարարություններ են հնչում, և վերջ: Հավանաբար սեպտեմբերին կրկին ճնշումներ կլինեն, 44-օրյա պատերազմի փոքր տեսակը շոուի ձևով կիրականացվի, ինչը հայկական իշխանությունները սովոր են անելու, որպեսզի «Խաղաղության պայմանագիր» կնքվի»,- եզրափակեց նա: