Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ) Ռոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցությունները Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ) Ռուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումը Մենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա Սողոմոնյան Մենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ) Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ) Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը «Հայաքվեն» կմասնակցի ընտրություններին. «Ժողովրդին արմատական այլընտրանք ենք առաջարկելու» (տեսանյութ) Սահմանադրական դատարանը քննության է ընդունել ՄԻՊ-ի դիմումը Պատմական խոսքեր, որոնք օր առաջ ցանկանում եմ լսել նաև Հայաստանի ու ՀՀ հաջորդ ղեկավարի մասին. Վահե Սարգսյան 5 մարզում սպասվում է քամու ուժգնացում
Արցախում հանցավորության դեմ պայքարում են արցախյան իրավապահ մարմինները. ԱՀ դատախազություն
Արցախի Հանրապետության դատախազությունը պատասխանել է Ադրբեջանի գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիևի հայտարարություններին, համաձայն որի Ադրբեջանի դատախազությունը քրեական գործեր է հարուցում «ռուսական խաղաղապահների ժամանակավոր տեղակայման տարածքներում հանցագործությունների հետ կապված»:
Արցախի դատախազությունն «Արմենպրես»-ին փոխանցած հայտարարությունում հայտնում է.
«Արցախի Հանրապետության տարածքում հանցավորության դեմ պայքարն իրականացվում է արցախյան իրավապահ մարմինների կողմից, և ի տարբերություն Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների պաշտպանության մասին եվրոպական կոնվենցիայի անդամ մի շարք երկրների՝ մենք այն իրականացնում ենք հիշյալ կոնվենցիայի դրույթներին համապատասխան գործելու մեծագույն ձգտումով ու իրավունքի գերակայության սկզբունքին հավատարմությամբ:
Ադրբեջանի դատախազության մեծագույն առաքելությունը կարող է լինել այն, որ իրավապահ համակարգի գործունեության համակարգմամբ կարողանա նպաստել այնպիսի հանցավոր դեպքերի կանխարգելմանը, ինչպիսիք մոլորությամբ ադրբեջանական զինծառայողների վերահսկողության տակ հայտնված` հոգեկան առողջության հետ բացահայտ խնդիրներ ունեցող անձին խոշտանգելն է, խաղաղ բնակչությանն ահաբեկելու նպատակով բնակավայրերի և բնակելի տների ուղղությամբ պարբերաբար՝ ցերեկային ու գիշերային ժամերին կրակելու, դիակները անարգելու, գերիներին խոշտանգելու, սպանության, ծաղրուծանակի ենթարկելու դեպքերը:
Իհարկե, նմանատիպ դեպքերը քննության առնելը Ադրբեջանի իրավապահ մարմինների պարտականությունն է, բայց քանի որ այդ պետությունում հայատյացությունը և ազգային հողի վրա հայի նկատմամբ ցանկացած` այդ թվում հանցավոր ոտնձգությունը խրախուսվում է բացահայտորեն, անգործությունից բացի այլ բան ակնկալել մենք չենք կարող: Իսկ եթե իրավապահ համակարգն ի վիճակի չէ կանխելու նման երևույթները և քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հանցավոր արարք կատարած իր քաղաքացիներին ու զինվորականներին, ապա ստիպված է լինում հանդես գալ ընդամենը հայտարարություններով»: