Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ) Ռոյթերս. Սթարմերը և Թրամփը քննարկել են Ժնևում կայացած բանակցությունները Թոշակառու մարդը տրանսպորտից պետք է օգտվի անվճար. Հրայր Կամենդատյան (տեսանյութ) Ռուսաստանը և Իրանն ապրիլի 1-ից կսկսեն Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային նախագծի իրականացումը Մենք չենք թողնելու, որ գյուղական դպրոցների լույսերը մարեն. Մենուա Սողոմոնյան Մենք մշտապես արդիականացնելու ենք մեր զինված ուժերը, ներդնելու ենք առաջադեմ ռազմական ծրագրեր (տեսանյութ) Մեծ շքերթ՝ ընտրություններից առաջ․ Հայկ Մարությանի ուժը մասնակցելու է ընտրություններին (տեսանյութ) Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը «Հայաքվեն» կմասնակցի ընտրություններին. «Ժողովրդին արմատական այլընտրանք ենք առաջարկելու» (տեսանյութ) Սահմանադրական դատարանը քննության է ընդունել ՄԻՊ-ի դիմումը Պատմական խոսքեր, որոնք օր առաջ ցանկանում եմ լսել նաև Հայաստանի ու ՀՀ հաջորդ ղեկավարի մասին. Վահե Սարգսյան 5 մարզում սպասվում է քամու ուժգնացում
Արցախում շաբաթվա ընթացքում վնասազերծվել է կասետային 28 հրթիռ, թնդանոթի 1 արկ, 1 ավիառումբ
2021 թվականի օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ԱԻ պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում ստացվել է 980 զանգ: Նախորդ շաբաթվա համեմատ 21 դեպքով նվազել են հրդեհի մասին գրանցված կանչերը:
Մեկ շաբաթվա ընթացքում ծառայության հրշեջ փրկարարները կատարել են 18 ելք: Հրդեհի 14 դեպք գրանցվել է չոր խոտածածկ տարածքներում, 2-ը՝ աղբանոցներում: Մյուս 2 դեպքերն առաջացել են էլեկտրալարերի կարճ միացումից: Տուժածներ չկան:
Ըստ եղանակային կանխատեսումների՝ առաջիկա օրերին ջերմաստիճանը կբարձրանա ևս 2-3 աստիճանով: Տեղումներ չեն սպասվում: Հրշեջ փրկարարները հրդեհավտանգ շրջանում կշարունակեն ծառայությունն ուժեղացված ռեժիմով:
Մահվան ելքով ճանապարհատրանսպորտային պատահարի մասին գրանցվել է մեկ դեպք: Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնքի բնակիչը Ասկերանի շրջանի Խնածախ համայնքի տարածքում իրեն պատկանող «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենայով շրջվել է, և ոտքը մնացել է ավտոմեքենայի տակ: Փրկարարներն ու շտապ բժշկական օգնություն կայանի բժիշկները նրան տեղափոխել են հիվանդանոց: Նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել:
Ծառայության փրկարար ուժերի վարչության սակրավորական խմբերն ինժեներահետախուզական աշխատանքներ են իրականացրել Մարտակերտի և Ասկերանի շրջաններում: Շաբաթվա ընթացքում հայտնաբերվել և վնասազերծվել է կասետային 28 հրթիռ, թնդանոթի 1 արկ և 1 ավիառումբ: Հանրապետության տարածքում հետախուզական և ականազերծման աշխատանքներին մասնակցում են ռուսական խաղաղապահ ուժերի, «Հումանիտար ականազերծման կենտրոն» հիմնադրամի և The Halo Trust ոչ կառավարական ականազերծող կազմակերպության սակրավորները:
Շաբաթվա ընթացքում գրանցվել է տեխնածին բնույթի 27, կենցաղային՝ 38 կանչ: Ջրամատակարարման աշխատանքներ կատարելու նպատակով փրկարարները կատարել են 16 ելք: Խմելու և առօրյա օգտագործման նպատակով ջուր է մատակարարվել Ստեփանակերտ քաղաքի կենտրոնական թաղամասերի բնակիչներին:
Գրանցվել է հիվանդի տեղափոխման 6, դռան բացման 8, վերելակի բացման 2, օձի հայտնաբերման 1 դեպք:
Արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման օպերատիվ խմբերն շարունակում են իրականացնել որոնողական աշխատանքներ: Անցած շաբաթվա ընթացքում կատարվել է 4 ելք:
Զինադադարից հետո` անցած 10 ամիսների ընթացքում, Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում փրկարար ջոկատները հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1656 աճյուն, որոնց թվում նաև քաղաքացիական անձինք են: