Տելեգրամի ադրբեջանական ալիքները արցախահայությանը հեռախոսազանգերով հոգեբանական տեռորի ենթարկելու կոչեր են անում
Արցախի Հանրապետության սահմանագոտու տարբեր ուղղություններով ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող ռազմական սադրանքների ֆոնին Տելեգրամի ադրբեջանական հայատյաց ալիքները Արցախի բնակչությանը հոգեբանական տեռորի ենթարկելու կոչեր են անում՝ փորձելով խուճապ տարածել արցախահայության շրջանում: Այդ մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
Տելեգրամի ադրբեջանական ալիքներով տարածվող հաղորդագրություններում նշվում են +374 (047) կոդով սկսվող հեռախոսահամարներ: Ադրբեջանական ալիքները կոչ են անում ադրբեջանցի հետևորդներին հերթով զանգել բոլոր համարներով, խուճապ տարածել հայերի մեջ և «օգտակար տեղեկություններ» ստանալ նրանցից հայկական մարտական դիրքերի տեղակայման, խրամատների, նրանց պաշարների մասին: Ընդ որում, նշվում է, թե «մենք անձամբ կփոխանցենք այդ տեղեկությունները Ադրբեջանի հատուկ ծառայություններին և պաշտպանության նախարարությանը»:
Հարկ է ընդգծել, որ նման գործողությունները ադրբեջանական կողմից վաղուց արդեն նորություն չեն և լիովին համապատասխանում են Արցախի հայ բնակչությանը էթնիկ զտման, ֆիզիկական և հոգեբանական բռնության ենթարկելու և հնարավոր բոլոր միջոցներով ահաբեկելու Ադրբեջանի՝ պետական մակարդակով իրականացվող քաղաքականությանը, ինչի մասին Արցախի իշխանություններն ու իրավապաշտպանները բարձրաձայնել են բազմիցս: