ՈՒՂԻՂ․ Օնլայն տաքսու վարորդների ակցիան Ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավորի աշխատասենյակ, նա ստիպված է եղել ինքնապաշտպանվել․ ի՞նչ է կատարվել Հայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրամիջոց և փամփուշտներ. բացահայտում Էրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ պատերազմը ոչ մեկին օգուտ չի բերի 2027-2028 ուստարում «Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքեր․ նոր համաձայնագիր Հունաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հայաստանի հետ փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողություն Ռուսաստանը դեմ է Կուբայի վառելիքի շրջափակմանը Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. Արա Զոհրաբյան «Հայաքվեն» հայտարարեց ընտրություններին մասնակցելու մասին.ովքեր են ներկա միջոցառմանը (տեսանյութ) Ռուբեն Վարդանյան, ԵՄ նոր ծրագրեր և եկեղեցու դիմադրության նախազգուշացումը (տեսանյութ) Մենք կարծում ենք՝ այս ընտրությունները իշխանությունների լեզուն կարճացնելու է, եւ ոչ միայն լեզուն. Չալաբյան (տեսանյութ) Աշխարհը լարվածության նոր վտանգավոր փուլում. Փաշինյանը մեկնել է ԱՄՆ (տեսանյութ)
Տիգրան Դավթյան. «Թեթև արդյունաբերությունը զարգանալու լավ հեռանկարներ ունի»
Ժամեր առաջ Մոսկվայի տուն մշակութային գործարար կենտրոնում կայացած «Տեքստիլ և նորաձևություն» համաժողովի մեկնարկին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար՝ Տիգրան Դավթյանը հանդես գալով իր իր ողջույնի խոսքով կարևորեց նմանատիպ միջոցառումների կազմակերպումն ու անցկացումը Հայաստանում և նշեց, որ այսպիսի համաժողովները կարող են խթան հանդիսանալ Հայաստանում թեթև արդյունաբերության զարգացման գործում:
Էկոնոմիկայի նախարարը Հայաստանում թեթև արդյունաբերության վիճակը գնահատեց զարգացման բավականին լավ միտումներ ունեցող ճյուղ այդու հանդերձ նշելով, որ կան մի շարք բացասական երևույթներ որոնք խանգարում են թեթև արդյունաբերության նորմալ ու բնականոն զարգացման համար: Տիգրան Դավթյանը խոսելով հայկական արտադրատեսակների բարձր ներուժի մասին նշեց,որ այսօր առկա են առաջնային մի շարք խնդիրներ այդ թվում տեքստիլ արդյունաբերության արդիականացման մեթոդոլոգիայի որոշակի փոփոխություններ, որոնց առկայության և լուծման դեպքում հնարավոր կլինի ստեղծել մրցունակ դաշտ:
Ըստ նախարարի պետք է գտնել ուղիներ, որոնք հնարավորություն կտան ընդլայնելու, զարգացնելու թեթև արդյունաբերությունը Հայաստանում: «Թեթև արդյունաբերության լավ ավանդույթներ Հայաստանում եկել են դեռ վաղ սովետական շրջանից»,- ասաց Տիգրան Դավթյանը ու հավելեց, որ վերջին շրջանում թեթև արդյունաբերության ոլորտում ակներև է դրական շարժը ու զարգանալու հեռանկարները:
Անդրադառնալով համաշխարհային շուկայում մրցունակ դաշտ ապահովվելուն նախարաը ասաց,- «Գիտենք որ տեքստիլ ոլորտը համաշխարհային շուկայում համարվում է ամենամրցունակներից մեկը, որը հնարավորություն է տալիս քիչ ներդրումներով ստեղծել ու զարգացնել մի շարք արտադրանքներ, ինչն էլ իր հերթին նպաստում է աշխատատեղերի ստեղծմանը: Այսօր կան ներդրումների մի շարք հնարավորություններ, իսկ այս համաժողովը լավ հարթակ է ճշգրտելու մեր պլանները և լուրջ աջակցություն ցույց տալու անչափ կարևոր այս ոլորտին»: