Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահին Ծովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցեր Սարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Արամ Խաչատրյան փողոցից դեպի Կոմիտասի պողոտա ուղղությամբ կարգելվի մեքենաների կանգառը Նիկոլիզմի ավերիչ ձեռքն արդեն տևական ժամանակ փորձում է քանդել նաև լրագրողական աշխարհի կուռ միասնությունը․ Մարգարիտ Եսայան Կինը ոստիկանությանը հայտնել է ԲԿ-ի տնօրենը սխալ վիրահատություններ է արել, առողջական խնդիրներ ստեղծել
2 հողամաս՝ 28 մլն դրամով, 6 մլն տարեկան եկամուտ․ ինչ ունեցվածք ունի Արտաշատի ՔՊ-ական համայնքապետը
Արարատի մարզի Արտաշատ համայնքի ղեկավար Կառլեն Մկրտչյանը պաշտոնին նշանակվել է 2021 թվականին:
Մինչ պաշտոնի նշանակվելը 2008-ից 2009 թթ.-ին աշխատել է ՀՀ ԱՆ քրեկատարողական հաստատությունում՝ որպես ՔԿՀ ԱԱՀ 2-րդ կարգի մասնագետ: 2009-2011 թթ.-ին աշխատել է «Սանարե ֆարմ» ՍՊԸ-ում: 2012-2015 թթ. զբաղվել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ ՌԴ-ում, այնուհետև 2016-2019 թթ. կրկին աշխատել է «Սանարե ֆարմ» ՍՊԸ-ում:
2019-2020 թթ. եղել է Արարատի մարզպետի խորհրդականը: 2020-2021 թթ եղել է «Արտաշատ» ՋՕԸ-ի գործադիր տնօրենը:
Նկատելի է, որ նա քաղաքական ասպարեզում գործունեություն սկսել է ծավալել 2018 թվականի հեղափոխությունից հետո:
Համայնքի ղեկավարը 2023 թվականի եկամուտների, անշարժ գույքի, շահերի և ծախսերի հայտարարագիրը ներկայացրել է 2024 թվականի մարտի 24-ին, որտեղից տեղեկանում ենք, որ 2005 թվականին նա ստացել է ժառանգություն՝ հողամաս, հենց Արտաշատ համայնքում, հաշվետու տարվա ընթացքում՝ 2023 թվականի ընթացքում ձեռք է բերել ևս 2 հողամաս: Հողամասերից մեկն արժեցել է 14.800.000 դրամ, իսկ մյուսը՝ 14.000.000 դրամ և գնվել է ոմն Արթուր Կարապետյանից։
Ստացվում է, որ երկու հողամասերի արժեքը միասին կազմել է 28,8 մլ դրամ:
Հարկ է նշել, որ համայնքի ղեկավարի հաշվետու տարվա եկամուտը կազմել է 6 մլն 698 հազար դրամ: 2 հողամասերի արժեքը ավելի քան 3 անգամ գերազանցում է Կառլեն Մկրտչյանի Արտաշատի համայնքապետարանի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից ստացված աշխատավարձի քանակին: Հարցական է, թե որտեղից համայնքապետին այս մեծ քանակի գումարը:
Հայտարարագրից տեղեկանում ենք, որ Մկրտչյանը չունի սեփական տրանսպորտային միջոց, սակայն շահագործում է իրեն սեփականության իրավունքով չպատկանող Toyota մակնիշի մեքենա 2022 թվականի արտադրության:
Կառլեն Մկրտչյանի բանկային հաշիվների մնացորդը տվյալ տարվա սկզբին կազմել է 57.753 դրամ, որը տարեվերջին նվազել է դառնալով 927 դրամ:
Համայնքի ղեկավարը տվյալ տարվա սկզբում, որպես կանխիկ դրամ հայտարարագրել է 4 մլն դրամ, նույն գումարը պահպանվել է տարվա վերջում:
Ստացված վարկերի և փոխառությունների մայր գումարի մնացորդը հաշվետու տարվա դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել է 23 մլն դրամ, որը, ինչպես տեղեկանում ենք, հողամասի հիփոթեքի մայր գումարի մնացորդն է: Հայտարարագրից տեղեկանում ենք, որ նշված հողամասի վրա գտնվող անշարժ գույքի քանդման համաձայնությունը տրվել է հենց իր թիվ ՝Ք-1929 որոշմամբ:
Մկրտչյանը վարկերի մարմանն ուղղել է 5 մլն 800 հազար դրամ: Կարելի է ենթադրել, որ վերը նշված հողամասերը ձեռք են բերվել հիփոթեքով, քանի որ առկա վարկային միջոցները և վարկի մարմանն ուղղված գումարը միասին կազմում է հողամասերի ամբողջական արժեքը:
Հավելենք, որ Կառլեն Մկրտչյանը հանդիսանում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության տարածքային խորհրդի նախագահ։
Հիշեցնենք, որ օրերս Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցները ստուգումներ էին իրականացնում Արտաշատի համայնքապետարանում՝  կոռուպցիոն գործարքների կասկածանքով։
Էմմա Մարտիրոսյան
Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել «Դժբախտ են». Լևոն Մկրտչյանի սիրելին` իրեն բացասական մեկնաբանություններ գրողների մասին Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Սերբիան և Հունգարիան ռազմական դաշինք կստեղծեն Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահինԵՄ-ն Թրամփի մաքսատուրքերին պատասխանելու «ուժեղ ծրագիր» ունի. Ֆոն դեր Լայեն Արմեն Քոլոյանը, եթե չի կիսում կնոջ մտքերը, պարտավոր է նրա փոխարեն ներողություն խնդրել արցախցիներից․ Ժաննա ԱլեքսանյանԾովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցերԹրամփն ակտիվորեն շփվում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ․ Սպիտակ տունԵրևանի քաղաքապետն ընդդեմ Իշխան Սաղաթելյանի 2-րդ գործով ևս վերջնականապես պարտվեց. փաստաբանՍարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը Նիկոլն ընկավ իշու կաշկին․ Ռուբեն Մխիթարյան «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Կինն իր խորթ որդուն 20 տարի շարունակ փակի տակ է պահելԱրամ Խաչատրյան փողոցից դեպի Կոմիտասի պողոտա ուղղությամբ կարգելվի մեքենաների կանգառը Բեյրութում «Հեզբոլլահ»-ի պաշտոնյա է սպանվել«Տատիկների գործով» ներկայացվեց մեղադրանք․ Ռուբեն ՄելիքյանՆիկոլիզմի ավերիչ ձեռքն արդեն տևական ժամանակ փորձում է քանդել նաև լրագրողական աշխարհի կուռ միասնությունը․ Մարգարիտ ԵսայանԼիտվայում հայտնաբերվել է ամերիկացի չորրորդ զինծառայողի դին Կինը ոստիկանությանը հայտնել է ԲԿ-ի տնօրենը սխալ վիրահատություններ է արել, առողջական խնդիրներ ստեղծել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ․ կա տուժածՓաշինյանը պարտվեց Գյումրիում և Փարաքարում. ՔՊ-ում կսկսվեն «նավը լքելու» տրամադրությունները (տեսանյութ)Դենիս Գրիգորյուկի «Դոնբասը՝ ականատեսի հայացքով» ցուցահանդեսին․ Շարմազանով (լուսանկարներ) ԱՄՆ-ն ավելի քան 200 հարված է հասցրել Եմենի հուսիթներին«Հայէկոնոմբանկը» Ռուբեն Հայրապետյանի գործով կեղծ քաղվածք է տրամադրել. բնօրինակն ունեինք, գործի վարույթը կասեցնելու հիմք էր. Վահագն Դալլաքյան Նման «դատավարությունները» պետք է ավարատվեն, ալիևյան ռեժիմի մառազմը խայտառակություն է․ Թանդիլյան Բախվել են «IVECO» բեռնատարը և «ՎԱԶ 2107»-ը, կա վիրավորՌուսաստանն ԱՄՆ-ին մեկ հարցում օգնություն է առաջարկելՀայաստանի սպառազինումը «վտանգ է ներկայացնում» խաղաղության օրակարգի առաջխաղացման համար․ ԲայրամովԼավրովը հայտնել է ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև նոր հանդիպման նախապատրաստման մասին13-ամյա շախմատիստ Մանվել Առաքելյանին շնորհվել է ՖԻԴԵ-ի վարպետի կոչում Թրամփը Եգիպտոսի նախագահի հետ քննարկել Է Գազայում տիրող իրավիճակըՓաշինյանի գլխավորությամբ ՔՊ վարչության նիստ է տեղի ունեցել (տեսանյութ)Հայաստանում հաշվառված խոշոր ու մանր եղջերավոր կենդանիների գլխաքանակը նվազել է Եվրոպայում սկսել են խոստովանել՝ Ուկրաինան առաջինն է խախտել ռուս-ուկրաինական պայմանավորվածություններըԲաքուն Ռուբեն Վարդանյանի դեմ ներկայացվող շինծու մեղադրանքներում նոր մարդկանց է ներգրավվել Վրաստանի խորհրդարանը ընդունել է օտարերկրյա գործակալների մասին օրենքը (տեսանյութ) Թուրքիայում Ռամադանի առաջին օրերը հանգիստ չեն անցել, ՃՏՊ-ներից մահեր են գրանցվել Ռուսաստանն ԱՄՆ-ին տեղեկություն է փոխանցել․ Լավրովը մանրամասներ է հայտնել«Իրատեսականության» դասեր տվողները պետք է գիտակցեն արցախցու՝ հայրենիք վերադարձի անօտարելի իրավունքը Գերմանիան ԱՄՆ-ին պահանջ է ներկայացրելԿնոջ դերի վերաբերյալ թյուր ընկալումները արմատավորված են հասարակությունում․ ՄԻՊ Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Գերմանիայի ԱԳ նախարարն ԱՄՆ-ին պահանջներ է ներկայացրել Ուկրաինայի վերաբերյալՉարենցավանի սպանությամբ ավարտված վիճաբանության դեպքով կալանավորված կա, չորսը տուժող են Գերմանիայի նախագահը մասնակցեց Լճափի հիդրոօդերևութաբանական չափիչ կայանի բացման արարողությանըՀայտնի է Երկրի մոլորակի ամենահարուստ բնակիչը