29,6 մլն + 14,5 մլն. ինչի՞ վրա է ծախսվել Իջևանի համերգի բյուջեն. Yerkir.am
Yerkir.am-ը գրել է.
Yerkir.am-ը գրավոր հարցում էր ուղարկել ՀՀ վարչապետի աշխատակազմին և պարզել, որ հուլիսի 27֊ին Գյումրիում կայացած Թաթայի մենահամերգի վրա ծախսվել է 76 մլն 825 հազար դրամ, ևս 14 մլն 513 հազար դրամ ծախսվել է 3 մարզերում կազմակեպված համերգային նախագծերի առաջխաղացման և բրենդավորման ծառայությունների համար։ Հայտնել էին նաև, որ Շիրակի, Տավուշի և Վայոց ձորի մարզերում նախաձեռնված համերգներն իրականացվել են Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության կողմից վերջինիս և ԿԳՄՍՆ֊ի միջև կնքված դրամաշնորհային պայմանագրի հենքի վրա։ Փառատոնն իրականացվել է առանց մրցույթի ուղիղ ֆինանսավորմամբ։
Ստորև ներկայացնում ենք օգոստոսի 10֊ին Իջևանում կայացած համերգի վրա կատարված ծախսերը։ Բյուջեն ներկայացնում ենք երկու բլոկով, որոնցից մեկը Իջևանում կայացած համերգի ծախսային մասն է, երկրորդ ծախսային բլոկը վերաբերում է 3 մարզերում կազմակեպված համերգների վրա կատարված ընդհանուր ծախսերին, որոնք նախատեսվել են նախագծերի առաջխաղացման և բրենդավորման ծառայությունների համար։
«Ֆեստիվառ» երաժշտական փառատոնի կազմակերպման ծախսեր։