Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների դեպքերն աճել են ավելի քան 25 տոկոսով Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարող է լինել գրավիչ, շահավետ և հեռանկարային. ԿԳՄՍՆ Որքան շուտ ստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, այնքան լավ կլինի Հայաստանի և Ադրբեջանի համար. Իրանի փոխարտգործնախարար Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն Երևանում և մարզերում Լճափ համայնքի հարևանությամբ տեղակայվել է հիդրոօդերևութաբանական գերժամանակակից չափիչ կայան․ Հակոբ Սիմիդյան Թբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ է առգրավվել ՔՊ վարչության նիստում ամփոփվել են Գյումրու և Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքները Անձրև, ամպրոպ․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի Երիտասարդները գյուղի գերեզմանատնից և այլ վայրերից գողություններ են արել. տղամարդիկ ձերբակալվել են Հնարավոր է՝ վերջում պարզվի, որ ինչի համար այսօր այդքան քննադատում են Մարտուն Գրիգորյանին, վաղը դրա համար շնորհակալություն հայտնեն նրան․ քաղաքագետ Բաքվի հայերի ջարդերը, 1905թ․ «Deutsche Welle»-ի՝ Արցախյան հակամարտության մասին պատմող ֆիլմը մեծ աղմուկ է բարձրացրել Ադրբեջանում
ՔՊ-ական ղեկավարի ընտանիքը դիմել է վարչապետին` նոր գազալցակայան կառուցելու համար
Վերջերս Երևան-Սևան ավտոմայրուղում գտնվող գազի լցակայանում տեղի ունեցած պայթյունից հետո, թերեւս, պետք է շատերի համար դաս լիներ, որ գազի լցակայաններն անվտանգության կանոններին պետք է խիստ համապատասխան լինեն:
Դեռևս 2023 թվականին, պայթյուն էր տեղի ունեցել նաև «Սափեյան եղբայրներ» ՍՊԸ-ին պատկանող գազալցակայանում, ինչի հետևանքով 3 անձ տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ էին ստացել:
Տեղեկացնենք, որ «Սափեյան եղբայրներ» ՍՊԸ-ի 50 տոկոս բաժնեմասը պատկանում է Արագածոտնի մարզի Թալին խոշորացված համայնքի ՔՊ-ական ղեկավար Տավրոս Սափեյանի հորեղբորը` Ժորա Սափեյանին, ով «Հանրապետություն» կուսակցության անդամ է, մյուս 50 տոկոսը՝ Էդիկ Սափեյանին` Տավրոս Սափեյանի հորը: Գազալցակայանը գտնվում է Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 65-րդ կմ-ի վրա, որը «Հյուսիս-հարավ» ավտոմայրուղու կառուցման պատճառով հայտնվել է գլխավոր ճանապարհից դուրս:
Վերջերս, «Հյուսիս-հարավ» ավտոմայրուղու մոտակայքում՝ Աշնակ գյուղի հատվածում, սկսել են մեծ արագությամբ նոր գազալցակայան կառուցել` ճանապարհի երթևեկելի մասին շատ մոտ: Մեր տեղեկություններով, այս գազալցակայանն էլ է պատկանում Թալինի համայնքապետ Տավրոս Սափեյանի ընտանիքին:
«Հրապարակ»-ի հետ զրույցում Տավրոս Սափեյանը նշեց, որ այո, այդ լցակայանը իր հորեղբորինն է՝ Ժորա Սափեյանինը, սակայն այս պահին դեռեւս չունեն շահագործման թույլտվություն: «Հորեղբայրս դիմել է վարչապետին, որպեսզի թույլտվություն ստանա:
Նա մեկ այլ լցակայան ուներ, որը դուրս է մնացել ճանապարհից, դրա համար էլ նորն է կառուցել»,-հավելեց մեր զրուցակիցը: Արձանագրենք, որ առանց թույլտվության գազալցակայան կարող էր միայն ՔՊ-ի տանիքի տակ կառուցվել` ցանկացած այլ քաղաքացի, եթե նման բան սկսեր, ժամերի ընթացքում պատկան մարմինները շինարարությունը կկասեցնեին եւ նրան կտուգանեին: