Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակվել է գրեթե 300 հարվածային դրոն․ Զելենսկի Ռուսաստանում նախատեսում են նոր հարկեր սահմանել միգրանտների համար Իրանում ուժեղ պայթյուններ են որոտացել (տեսանյութ) Նշվել է Իրանի դեմ ԱՄՆ հնարավոր հարվածի նոր ժամկետ Հրազդան գետում տղամարդու դի է հայտնաբերվել «Նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից․ իրավապաշտպան Սուրբ Սարգիս եկեղեցու տարածքում քաղաքացի է ընկել ձորը Իրանի գերագույն առաջնորդը պատրաստվում է իր հնարավոր սպանությանը Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ
30 տարվա ընթացքում ԱՊՀ խորհուրդը լավագույնս է իրականացրել խնդիրների լուծումը. Գրիգորյան
ԱՊՀ երկրների միջև բազմավեկտոր համագործակցությունը ներառում է բազմաթիվ բնագավառներ, այդ թվում` հացագործությունների դեմ պայքարը։ ԱՊՀ անդամ երկրների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34–րդ նիստի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Այս ուղղությամբ մենք ունենք մի շարք բազմակողմանի և երկկողմ պայմանագրեր միջազգային համագործակցության համար, այդ թվում` քրեական վարույթների հետ կապված իրավական համագործակցության առումով»,– նշեց նա։
Ըստ փոխվարչապետի` մեր օրերում անդրազգային հանցագործությունները մեծ խնդիր են դարձել իրավապահ համակարգի համար. լատենտ և համակարգված հանցագործությունը, որի մասշտաբայնությունը երբեմն դուրս է գալիս մի պետության սահմաններից և ներառում ամբողջ տարածաշրջանը, պահանջում է միջազգային նոր որակի համագործակցություն։
«Թվային աշխարհում իրավապահ համակարգի համագործակցությունը նշանակալիորեն ավելի է ամրապնդվում։ Այս համատեքստում ԱՊՀ համագործակցության պայմանագրաիրավական համակարգերի թարմացումը միանշանակ խիստ արդիական և առաջնային է բոլորիս համար։ Այս առումով 30 տարվա ընթացքում ԱՊՀ անդամ երկրների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհուրդը լավագույնս է իրականացրել իր առջև դրված բոլոր խնդիրները և իր պատասխանատու դերը` միավորելու բոլոր ջանքերը` ամրապնդելու ԱՊՀ երկրների դատախազությունների միջև եղած համագործակցությունը մարդու իրավունքների և ազատությունների, ինչպես նաև հանցագործությունների դեմ պայքարի հարցերում»,- հայտարարեց Գրիգորյանը։
ՀՀ փոխվարչապետի խոսքով` այս հարցերում շատ կարևոր դերակատարում ունեն գիտական հետազոտությունները, որոնք անցկացվում են ԱՊՀ անդամ երկրների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի կողմից։