ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածով Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Վաշինգտոնում արտակարգ դրություն է հայտարարվել «ԳԱԶ 53»-ը վրաերթի է ենթարկել 2 քաղաքացու և բախվել «Mercedes»-ին Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու
Նախարար կդառնա, հետո նոր դիպլոմ կստանա․ Հովիկ Աղազարյան
ՔՊ պատգամավորները մի քանի թեկնածու են քննարկում Արդարադատության նախարարի պաշտոնի համար։ Արդեն տևական ժամանակ է՝ քննարկվում է Արփի Դավոյանի թեկնածությունը։ Այսօր հայտնի դարձավ, որ քննարկվում են նաև Սիսակ Գաբրիելյանի և Արուսյակ Ջուլհակյանի թեկնածությունները։ Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ այսօր ՔՊ-ական պատգամավորները նիստ են արել և քվեարկությամբ ընտրվել է Արուսյակ Ջուլհակյանի թեկնածությունը։
Ինչպես տեղեկացնում է կայքի աղբյուրը՝ Սիսակ Գաբրիելյանն ինքնառաջադրվել է, նրա թեկնածությանը կողմ են Խաչատուր Սուքիասյանը, Հրաչյա Հակոբյանը, Ալեն Սիմոնյանը։ Չնայած դրան՝ ՔՊ-ական շատ պատգամավորներ Արդարադատության նախարարի թեկնածու նրան չեն դիտարկում։
Հրաչյա Հակոբյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում հրաժարվեց որևէ մեկնաբանություն տալ։
ՔՊ-ական Հովիկ Աղազարյանը կայքի հետ զրույցում նշեց, որ նիստ չի եղել, և որ եթե լիներ, ինքն անպայման ներկա կլիներ։
«Դժվար թե նիստ եղած լիներ ու ես բաց թողած լինեի։ Այո՛, այդ բոլոր մարդկանց թեկնածությունն էլ քննարկվում է»,-նշեց պատգամավորը։
Հարցին՝ ով ավելի մեծ շանս ունի՝ Աղազարյանը պատասխանեց.«Չեմ կարող ասել, թե ով ավելի մեծ շանս ունի։ Կարող եմ միայն ասել, թե ում եմ ես ուզում։ Ես  կաղմ եմ  Արփինե Դավոյանի թեկնածությանը։ Կան մարդիկ, որ էլի ցանկանում են, որ Արփինե Դավոյանը լինի, սակայն չեմ կարող ասել, թե ովքեր են»։
Դիտարկմանը՝ նորմա՞լ է, որ ոլորտը ղեկավարի իրավաբանական կրթություն չունեցող անձը, Սիսակ Գաբրիելյանն ու Արուսյակ Ջուլհակյանն, օրինակ, ունեն իրավաբանական կրթություն, իսկ Արփի Դավոյանը՝ ոչ, պատգամավորն արձագանքեց․
«Ես էլ տնտեսագիտական կրթություն չունեմ, բայց քանի տարի է՝ Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի անդամ եմ և այդ ընթացքում մեծ գիտելիքներ եմ ձեռք բերել։ Կներեք անհամեստությանս համար, բայց ես ավելի լավ եմ ոլորտը պատկերացնում, քանի հարյուրավոր մարդիկ, ովքեր տնտեսագիտական կրթություն ունեն։ Արփի Դավոյանը հիմա ավարտել է իրավաբանական կրթությունը, շուտով մագիստրոսի  դիպլոմ կստանա։ Բացի դրանից, Արփի Դավոյանն արդեն քանի տարի է՝ Պետաիրավական հանձնաժողովի անդամ է և ամենայն լրջությամբ է վերաբերվել իր գործին։ Աչքերիս առաջ այդ ուղղությամբ իր մակարդակը բարձրացել է։ Մյուս պատճառն էլ այն է, որ Արփի Դավոյանը մեր քաղաքական թիմի հնագույն անդամներից մեկն է և, հետևաբար, իր նկատմամբ վստահության աստիճանն ավելի բարձր է։ Բացի այդ, Դավոյանը միակ կինն է, ով հանդիսանում է ՔՊ վարչության անդամ, լիքը բաներ կան»։
Հարցին, թե Արփի Դավոյանն իր համաձայնությունը տվե՞լ է՝ Աղազարյանն պատասխանեց.«Որքանով որ տեղյակ եմ՝ այո, ինքը ցանկանում է»։
ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) Փաշինյանը պատարագի է մասնակցել Սեւանում (տեսանյութ)ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Վեհափառը Մայր Աթոռում օրհնում է հավատավոր հայ ժողովրդին (տեսանյութ) Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածովԽոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Վաշինգտոնում արտակարգ դրություն է հայտարարվել «ԳԱԶ 53»-ը վրաերթի է ենթարկել 2 քաղաքացու և բախվել «Mercedes»-ինԵրկար ժամանակ ջուր չի լինելուՎարորդը բախվել է հողաթմբերին, քարերին․ վիրավոր կա Վաղը տեղի կունենա 18 արդարների գործով «արտահերթ» դատական նիստՈւՂԻՂ․ «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության 6–րդ համագումարըԿորցնու՞մ է արդյոք Ռուսաստանն իր ազդեցությունը հետխորհրդային երկրներում, մասնավորապես՝ Հայաստանում․ Վալենտինա Կոմլևա (տեսանյութ) Տարադրամի փոխարժեքները՝ այսօր Չինաստանը մշակում է նոր սերնդի միջուկային զենքՀայկական ծագման ապրանքների արտահանումն աճել է ավելի քան 2 անգամ․ Պապոյան Փրկարարները մետաղի ջարդոնի վերածված ավտոմեքենայից դուրս են բերել 26-ամյա վարորդի դինՊուտինը և Զելենսկին կարող են հանդիպել առաջիկայումԳրոսմայստեր Արամ Հակոբյանը՝ Տաշքենդում անցկացված շախմատի միջազգային մրցաշարի Masters խմբի հաղթող Առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ Դանակի հարվածներից uպանված 20-ամյա տղան ՊՆ պայմանագրային զինծառայող էր. մանրամասներ. Armlur Սրանց պետք է հեռացնել, որ և՛ անկախ Հայաստան լինի, և՛ իրական հայ-ռուսական դաշինք. Էդուարդ Շարմազանով ՃՏՊ Սասունիկ բնակավայրի մոտակայքում․ կա զոհ Ինչ իրավիճակ է ՀՀ ճանապարհներին և Լարսում Օրվա խորհուրդ․ փետրվարի 22Ավստրիայում ձնահոսքի հետևանքով զոհվել է հինգ մարդԶելենսկին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է եռակողմ բանակցություններըԻրանի վրա հարձակումը կարող է վերածվել երկարատև հակամարտության. NYTՍանասարյանը արդարացվեց. Արդյո՞ք Փաշինյանը ներողություն կխնդրի նրանից Մեծ Պահք. փետրվարի 22-ին՝ Արտաքսման կիրակիԱրևմուտքում Ուկրաինայի ապագան բնութագրել են՝ որպես «բացարձակապես տխուր»Արթուր Ավետիսյանը՝ չեմպիոն, Մամիկոն Խաչատրյանը՝ փոխչեմպիոն55-ամյա նախկին Playboy մոդելի տպավորիչ կազմվածքի գաղտնիքներըReuters. ԱՄՆ ճնշման ֆոնին Կուբայի անվտանգության ուժերը հեռանում են ՎենեսուելայիցՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը և ՀԲԸՄ նախագահը քննարկել են համագործակցության հեռանկարներըԱշխարհում վտանգված է ավելի քան 3,000 լեզու․ որտեղ են դրանք կենտրոնացածԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղարկել է Թրամփի համաշխարհային մաքսատուրքերը՝ վերահաստատելով իր վերահսկողական դերըԻնչպես միլիարդատեր Լես Ուեքսները նպաստեց Ջեֆրի Էփշտեյնի վերելքին. Al-JazeeraԵվրոպան «չի ընդունում» հարաբերությունների սառեցումը ԱՄՆ-ի հետ. քաղաքագետBose, Samsung և Sennheiser ականջակալներում հայտնաբերվել են քաղցկեղի վտանգ պարունակող նյութերՀայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը կմասնակցի Ստրանջայի հեղինակավոր մրցաշարինԲագրատ սրբազանի շնորհավորանքը՝ փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանի տարեդարձի առթիվՊետությունը հայրենիքի գոյության ապահովման ձև է, նրա կենսունակությունը ապահովելու միջոց․ ԱշոտյանՌուսաստանից Վրաստան անցած տասնյակ բեռնատարների վարորդների փետրվարի 12-ից թույլ չեն տալիս ուղևորվել ՀայաստանԳոգավան բնակավայրում բռնկված հրդեհը մարվել է․ կանխվել է հրդեհի տարածումը