«Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածով Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր Վաշինգտոնում արտակարգ դրություն է հայտարարվել «ԳԱԶ 53»-ը վրաերթի է ենթարկել 2 քաղաքացու և բախվել «Mercedes»-ին Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու Վարորդը բախվել է հողաթմբերին, քարերին․ վիրավոր կա
ՆԳ նախարարի հրամաններով մարզային քրեական ոստիկանության վարչության պետեր են նշանակվել
Նոյեմբերի 2-ին, ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանը հրամաններ է ստորագրել, որով այսօրվանից գործելու է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության մարզային քրական ոստիկանության վարչությունները։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, Ներքին գործերի նախարարի հրամանով այսօրվանից այլևս պատմության գիրկն անցան ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության մարզային վարչությունները։
Վ․ Ղազարյանի հրամանով ոստիկանության գնդապետ Արթուր Բդոյանը ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության  Շիրակի մարզային վարչության  պետի պաշտոնից և ՆԳ նախարարի մեկ այլ հրամանով նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Արմավիրի մարզային քրեական ոստիկանության վարչության պետ։
Վ․ Ղազարյանի մեկ այլ հրամանով ոստիկանության գնդապետ Արսեն Ոսկանյանը ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի պետի պաշտոնից և Վ․ Ղազարյանի մեկ այլ հրամանով նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Շիրակի մարզային քրեական ոստիկանության վարչության պետ։
Վ․ Ղազարյանի մեկ ալ հրամանով ոստիկանության գնդապետ Արթուր Զաքարյանը ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության պետի պաշտոնից և Վ․ Ղազարյանի մեկ այլ հրամանով նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Կոտայքի մարզային քրեական ոստիկանության վարչության պետ։
Վ․ Ղազարյանի մեկ այլ հրամանով ոստիկանության գնդապետ Խորեն Բարխոյանը ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության  պետի օպերատիվ գծով տեղակալի պաշտոնից և ՀՀ ՆԳ  նախարարի մեկ այլ հրամանով նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Լոռու մարզային քրեական ոստիկանության վարչության պետ։
Վ․ Ղազարյանի մեկ այլ հրամանով ոստիկանության գնդապետ Սարիբեկ Ռուստամյանը ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության պետի պաշտոնից և Վ․ Ղազարյանի մեկ այլ հրամանով նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Արարատի մարզային քրեական ոստիկանության վարչության պետ։
Վ․ Ղազարյանի մեկ այլ հրամանով ոստիկանության գնդապետ ֆիլիպպ Ստեփանյանը ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության  Արարատի բաժնի պետի պաշտոնից և նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Վեդիի բաժնի պետ։
ՆԳ նախարարի մեկ այլ հրամանով Ասքանազ Դավթյանը ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Մասիսի բաժնի պետի պաշտոնից և նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի պետ։
Վ․ Ղազարյանի մեկ այլ հրամանով ոստիկանության Արարատի բաժանմունքը դարձել է ոստիկանության Արարատի բաժին և ոստիկանության  փոխգնդապետ Գրիգոր Քոչարյանը նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության Արարատի բաժնի պետ։
ՆԳ նախարարի մեկ այլ հրամանով ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության Մասիսի բաժնի պետ է նշանակվել Սամվել Ասրյանը։