Ձյուն և անձրև. առաջիկա օրերի եղանակի կանխատեսումը Բոլորիս էլ պարզ է, որ ամբողջ Երեւանը չենք ասֆալտապատել. Փոխքաղաքապետը՝ փոսերի մասին (տեսանյութ) Քաղաքացիները որքա՞ն գումար ստիպված կլինեն վճարել իրենց ավտոտնակների համար (տեսանյութ) Ավինյանենց տան շրջակայքը ընդհանրապես փոս չի եղել, էնտեղ աղ ու ավազ չի՞ օգտագործվել. հարց՝ փոխքաղաքապետին (տեսանյութ) Կարևորվել է տարբեր իրավիճակներում փրկարարական ծառայողների մասնագիտական կարողությունների ամրապնդումը Մահացել է Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Խուզարկություններ՝ Արմավիրի մարզում (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արմեն Փամբուխչյանի ասուլիսը Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութում առկա է AI-ի կիրառում. ձայնն ամբողջովին փոփոխված է (տեսանյութ) Երեք երկրների փորձաքննությունները հաստատում են՝ Արշակ Սրբազանը կապ չունի տեսագրությունների հետ. Արսեն Բաբայան Մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում. ինչ են փնտրում իրավապահները (տեսանյութ) Կեղծ տեսանյութեր ստեղծելով՝ փորձել են ատելություն սերմանել Արշակ Սրբազանի հանդեպ. փաստաբան (տեսանյութ)
32-ամյա նորանշանակ նախարարի ունեցվածքը․ ինչ է հայտարարագրել Սրբուհի Գալյանը
ՀՀ արդարադատության նորանշանակ նախարար Սրբուհի Գալյանը 2024 թվականի մայիսի 30-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով է ներկայացրել 2023 թվականի իր գույքի և եկամուտների տարեկան հայտարարագիրը:
Ըստ այդմ՝ նա Տավուշի մարզի Իջևան համայնքում համատեղ սեփականությամբ հողամաս ունի, որը գնել է 2015 թվականին։ Նույն թվականին նույն համայնքում Գալյանը գնել է կրկին համատեղ սեփականությամբ անհատական բնակելի տուն։
2022 թվականին վերջինս Երևանի Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում գնել է համատեղ սեփականությամբ բնակարան:
Տվյալ տարվա ընթացքում նա Կոտայքի մարզի Նաիրի համայնքում 7 միլիոն 980 հազար դրամով գնել է միանձնյա սեփականությամբ հողամաս, որպես նվիրատվություն Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում Գալյանը ստացել է միանձնյա սեփականությամբ բնակարան:
Արդարադատության նորանշանակ նախարարը շարժական գույք չի հայտարարագրել։
Վերջինս հանձնված և վերադարձված փոխառություններ ունի «Ադրեսս» ՍՊԸ-ում։
Գալյանը 6 մլն դրամի չափով բանկային ավանդ ունի։ Տարեսկզբին նրա դրամական միջոցները կազմել են 7 հազար դրամ, 20 մլն 514 հազար 782 դրամ, որոնք տարեվերջին չեն պահպանվել, ինչպես նաև՝ 57 հազար 228 դրամ, որն էլ տարեվերջին դարձել է 32 հազար 969 դրամ։
Տարեվերջին նրա կանխիկ միջոցները կազմել են 1 մլն 700 հազար դրամ, որը տարեվերջին դարձել է 1 մլն 600 հազար դրամ, ինչպես նաև՝ 4 հազար դրամ, որը պահպանվել է։
Սրբուհի Գալյանի տարվա եկամուտները կազմել են 30 մլն 689 հազար 639 դրամ, որից 293 հազար 954 դրամը նա ստացել է Երևանի պետական համալսարանից՝ որպես աշխատանքի վարձատրություն, 833 հազար 958 դրամ ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեից՝ որպես այլ եկամուտներ։
400 դոլար Գալյանը ստացել է «The Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law (RWI)»-ից՝ որպես Գրականության, արվեստի, գիտական աշխատանքի օգտագործման/օգտվելու իրավունքի համար հեղինակային իրավունքից, արտոնագրից, ապրանքային նշանից, նախագծից, մոդելից, պլանից, գաղտնի բանաձևից, գործընթացից, էլ. հաշվողական մեքենաների և տվյալների բազայի համար ծրագրի կամ արդյունաբերական, առևտրային, գիտական սարքավորումներ օգտագործելու/օգտվելու համար իրավունքի կամ արդյունաբերական, կազմակերպական, առևտրային, գիտական փորձի վերաբերյալ տեղեկություն տրամադրելու համար ստացվող հատուցում (ռոյալթի) և հեղինակային վարձատրություն։
28 մլն 411 հազար 706 դրամը կազմել է նրա աշխատավարձը ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
992 հազար 981 դրամ աշխատավարձ էլ վերջինս ստացել է «Արդարադատության ակադեմիա»-ից։
Արդարադատության նախարար Գալյանը ունի նաև բնակարանի հիպոթեք, որի մայր գումարի մնացորդի չափը կազմում է 34 մլն 527 հազար 842 դրամ։