Ռուսաստանն ԱՄՆ-ին տեղեկություն է փոխանցել․ Լավրովը մանրամասներ է հայտնել (տեսանյութ) «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը ԲԴԽ անդամի 3 թեկնածու է առաջադրել. հայտարարություն ԵՄ դիտորդական առաքելությունը 5000-րդ պարեկությունն է իրականացրել Ապրիլյան պատերազմը՝ իր կորուստներով հանդերձ, հաղթանակ է. հակառակորդը չհասավ իր ռազմավարական նպատակներին. Վիտալի Մանգասարյան Հակափաշինյանական ուժերի գրանցած հաջողությունը կարող է մոտենալ անհաջողության անդառնալի կետին․ Վլադիմիր Մարտիրոսյան Այսօր Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները խաղաղության հասնելու հարցում բավականին մոտ են. Ալիև Հայ-ռուսական համագործակցության ընդլայնում պատմական կրթության ոլորտում Վիլեն Գաբրիելյանը պատգամավորներին խնդրել է շարունակել իր նախաձեռնությունները Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու. «Հետք» Երեխաների թրաֆիքինգից պաշտպանությունը ոչ միայն քաղաքական հանձնառություն է, այլև յուրաքանչյուրիս պարտականությունը. ԱՍՀ փոխնախարար Հաղթանակի կամրջի տակ հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին 9 տարի առաջ, այս օրը, վերջին անգամ լսեցի քո ձայնը․ Ադամ Սահակյանի մայրը գրառում է կատարել
Ալիևը շնորհավորել է Վրաստանի նորընտիր նախագահին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Միխեիլ Կավելաշվիլիին Վրաստանի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
«Ադրբեջանա-վրացական հարաբերությունները թելադրված են մեր ժողովուրդների կամքով, որոնք պատմականորեն ապրել են բարեկամության և բարիդրացիության պայմաններում և մշտապես աջակցել են միմյանց։ Մենք ուրախ ենք, որ նման ամուր հիմքի վրա կառուցված և փոխադարձ հարգանքի ու վստահության վրա հիմնված մեր երկկողմ հարաբերություններն այսօր զարգանում են համակողմանիորեն և հաջողությամբ։
Հավատում եմ, որ մենք համատեղ ջանքեր կգործադրենք՝ ուղղված մեր միջպետական հարաբերությունների և ռազմավարական գործընկերության հետագա ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների, հանուն մեր տարածաշրջանի կայունության և անվտանգության ապահովման, նրա տնտեսական ներուժի իրացման։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ առաջիկա պատասխանատու գործունեության մեջ՝ հանուն Վրաստանի բարեկամ ժողովրդի բարգավաճման»,- ուղերձում գրել է Ալիևը:
Հիշեցնենք՝ Վրաստանում դեկտեմբերի 14-ին տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների արդյունքում Միխեիլ Կավելաշվիլին ընտրվել է երկրի նախագահ:
Ռուսաստանն ԱՄՆ-ին տեղեկություն է փոխանցել․ Լավրովը մանրամասներ է հայտնել (տեսանյութ)«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը ԲԴԽ անդամի 3 թեկնածու է առաջադրել. հայտարարություն ԵՄ դիտորդական առաքելությունը 5000-րդ պարեկությունն է իրականացրել Ուկրաինացի ռազմագերին պատմել է՝ ինչպես է Ուկրաինայի ԶՈՒ-ն վարվել ռազմագերիների հետԱպրիլյան պատերազմը՝ իր կորուստներով հանդերձ, հաղթանակ է. հակառակորդը չհասավ իր ռազմավարական նպատակներին. Վիտալի Մանգասարյան Հակափաշինյանական ուժերի գրանցած հաջողությունը կարող է մոտենալ անհաջողության անդառնալի կետին․ Վլադիմիր ՄարտիրոսյանԱյսօր Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները խաղաղության հասնելու հարցում բավականին մոտ են. Ալիև ԱՄՆ-ը սպառնացել է Ուկրաինային, եթե վերջինս հրաժարվի հանածո վառելիքի գործարքիցՀայ-ռուսական համագործակցության ընդլայնում պատմական կրթության ոլորտումԱՄՆ-ի հետ ռեսուրսային համաձայնագիրը չի ներառում ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հարցը․ ԶելենսկիՎիլեն Գաբրիելյանը պատգամավորներին խնդրել է շարունակել իր նախաձեռնությունները Նախագիծ. հանրային քննարկման է ներկայացվել պետական դպրոց տնօրեն գործուղելու կարգը. ԿԳՄՍՆ Ամերիկյան 3 խոշոր ավտոարտադրողներ կտուժեն Թրամփի մաքսատուրքերիցԱդրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու. «Հետք»Երեխաների թրաֆիքինգից պաշտպանությունը ոչ միայն քաղաքական հանձնառություն է, այլև յուրաքանչյուրիս պարտականությունը. ԱՍՀ փոխնախարար Հաղթանակի կամրջի տակ հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Զուրաբիշվիլին հայտարարել է Վրաստանում բողոքի ցույցերը «նոր թափով» սկսելու մասին9 տարի առաջ, այս օրը, վերջին անգամ լսեցի քո ձայնը․ Ադամ Սահակյանի մայրը գրառում է կատարել2024-ին մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է ուղարկվել 3408-ով կամ 40.6%-ով ավելի քրեական վարույթ. ԴատախազությունԼիտվայի արտգործնախարարը Ռուսաստանին մեղադրել է հարևան երկրները «նվաճելու» մտադրության մեջԱնուշիկ Ավետյանը նշանակվել է Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալՍյունիքում՝ Վահրավար գյուղի եկեղեցուն հարակից տարածքում, հրդեհ է բռնկվել (տեսանյութ) ՊԵԿ-ը բացահայտել է ստվերային շրջանառության նոր դեպք. պետբյուջե չի վճարվել շուրջ 8.2 մլրդ դրամի հարկ 13-ամյա Մանվել Առաքելյանը` ՖԻԴԵ-ի վարպետԷլինա Դանիելյանը կանանց շախմատի ԵԱ-ի առաջատարներից է Այսօր ապրիլյան քառօրյա պատերազմի 9-րդ տարելիցն է Ափսոսում եմ, որ իմ մեկնաբանությունը ցավ և տհաճություն Է պատճառել արցախցիներին․ Հանրային ռադիոյի տնօրենի կինԱուտիզմ ունեցող մարդկանց թիվը ինչպես ամբողջ աշխարհում, այնպես էլ Հայաստանում աճում է ԵՄ-ն մարտին բնական գազի ներմուծման նոր ռեկորդ է սահմանելԽոշոր վթար՝ Իսակովի պողոտայում (Լուսանկարներ) Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը Սերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների հիշատակին Ում պատճառով է ՆԱՏՕ-ն դադարել քննարկել Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վերանայման հարցըՀասրաթյան փողոցում անվադողեր են այրվել. դեպքի վայր է մեկնել 2 մարտական հաշվարկ Նիկոլը վերածվել է քաղաքական խրթվիլակի, որը չի հենվում ոչ իր թիմի, ոչ էլ ժողովրդի աջակցության վրա. Արմեն ՀովասափյանՍրբուհի Գալյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում ծանոթացել է ազատազրկված անձանց պահման պայմաններին Ֆրանսիացի քաղաքական գործիչը Կալլասին «ոչնչություն» է անվանելԳյումրեցին զզվել է ղզիկ թրաշամանուկներից և պատրաստ է իշխանությունը վերադարձնել նախկինին. Քոչարյան Գազ չի լինելու Այսօր ՀՀԿ-ի հիմնադրման 35-րդ տարին էՍպիտակ տունը փորձում է հաշվարկել Գրենլանդիայի արժեքըՈղբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին կախված են հայտնաբերել (ֆոտո) Երկար ժամանակ ջուր չի լինի Տեսնում եմ, որ «միասնական» ընդդիմության ղուկասյանական թևը որևէ նման տարբերակները քննարկելու տրամադրվածություն չունի․ էաղաքագետ Լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը. ԱԱԾ տնօրենի նախկին պաշտոնակատար Մյանմայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2886-ի (լուսանկարներ)Լիլիթ Մակունցը մասնակցել է ԱՄՀ կազմակերպած ընդունելությանը․ անդրադարձ է եղել գլոբալ տնտեսական մարտահրավերներին Ավարտվել է «Սևան ազգային պարկ»-ի նախկին տնօրենի վարույթի նախաքննությունը․ նոր մանրամասներ 9 տարի առաջ այս օրը Ադրբեջանն իր առաջ խնդիր էր դրել` ռազմական արկածախնդրության միջոցով լուծել ղարաբաղյան կոնֆլիկտը. Տիգրան ԱբրահամյանԳյումրիից «Պապի ընտրության» սպիտակ ծխի եռօրյա սպասումն իրականում խոսում է շատ լուրջ խնդրի մասին․ Վահե Հովհաննիսյան