Փաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել Գերմանիայի նախագահը Բաքվում է Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահին Ծովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցեր Սարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Արամ Խաչատրյան փողոցից դեպի Կոմիտասի պողոտա ուղղությամբ կարգելվի մեքենաների կանգառը
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 22-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00-17:00 Կոնդ թաղամաս 34-243 առանձնատներ, Ռուսթավելու փ. 68-98 առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նորք Մարաշ՝ Գ․ Հովսեփյան փ. 24/30, 24/33 շենքեր և 56/10, 56/6, 56/7 առանձնատներ, «Սահալքո», «Նորաշեն գրուպ», «ԳԹ Բիլդինգ», «Պարտնյոր Գրուպ», «Բիգ Կապիտալ», «ՀԼ Քոնսթրաքշն», «Մռավ Սար», «Պրեմիում ռեալիթի», «Պանորամա Այթի Քամփուս», «Տիդա-2023», «Քլինթսոֆթ», «Պանորամա Ռեզորթ», «ԴԻՋԻԹԵՔ», «Բուլդոզեր Գրուպ» ՍՊԸ-ներ, հարակից տարածքների առանձնատներ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 49/48, 49/53, 49/57 շենքեր և հարակից տարածքների առանձնատներ, «Էմօշին», «Նոր Թաղամաս», «Ջասթ Դիվելսփեր», «ՔՍ Քոնսթրաքշն» ՍՊԸ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 5-րդ զանգ.՝ Մառի փ. 9, 10, 12, 13 շենքեր, «Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Երևան Սիթի» սուպերմարկետ (Ե․ Թադևոսյան փ․ 12/20), Ե․ Թադևոսյան փ․ 10, 12, 12/1, 12/2, 12/3, 12/5, 12/6, 12/7, 13, 13/1, 14, 15, 15/1, 17, 17/1, 19 շենքեր, Ե․Թադևոսյան փողոցի նրբանցքի 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 շենքեր, Ս․Տարոնցի փ․ 1, 3, 5 հանրակացարաններ, Ս․Տարոնցի փ․ 1/1, 3/2, 3/1, 7, 7/1, 7/2, 7/3 շենքեր և առանձնատներ, Բագրատունյաց պող․ 24, 26, 26/1, 28, 30, 34, 34ա, 36/1, 36, 38, 38/1, 38/2, 40, 40/1, 40ա շենքեր, Բագրատունյաց պող․ 4-րդ նրբ. 21, 38ա շենքեր և առանձնատներ, Արարատյան փողոց 2-րդ նրբանցքի առանձնատներ, Ներքին Շենգավիթ 1, 2, 3, 4, 5, 6 9, 10, 11 առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Սարի Թաղ՝ 5-րդ փող․ 21-74, 7-րդ փող․ 14-63 առանձնատներ, Սարի Թաղ 17-24 փողոցներ մասնակի, Հանրապետության փ. 58 շենք, Կոնդ թաղ. 34-243 առանձնատներ, Ռուսթավելի փ. 68-98 առանձնատների, շենքերի բնակիչ-բաժանորդներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մեծարենցի, Բատիկյան, Ոսկանյան փողոցներ մասնակի հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ազատության պող. 14 շենք, Պռոշյան 1-ին նրբ. 2-62/3, 27-74 առանձնատներ, Բաղրամյան պող. 5-17, 21-30/3, 31Ա-35, 40, 51-53, 59Գ, 60-66Ա շենքեր և 18-22, 37-49, 57-67առանձնատներ, Բաղրամյան 1-ին փակ. 5 շենք և 1-14 առանձնատներ, թիվ 172 դպրոց, Լեմկինի փ. 14/3 շենք, թիվ 55 դպրոց, Մոսկովյան փ. 36-40 շենքեր և 1-60 առանձնատներ, Ալիխանյան փ. 4-12 շենքեր, Զարոբյան փ. 10/1-10/10 շենքեր և 7-62 առանձնատներ, Գ․ Հարությունյան փ. 1-15 առանձնատներ, Դեմիրճյան փ. 1-17 շենքեր և 12-60 առանձնատներ, Անտառային փ. 51-190 շենքեր և 48-144 առանձնատներ, Սարմենի փ. 60-62, 88-92 շենքեր, Թամանյան փ. 3-5 շենքեր, Իսահակյան փ. 46, 46/1 առանձնատներ, Սարկավագի 1-ին նրբ. և 2-րդ նրբ. 1-15 առանձնատներ, Սարկավագի փ. 1-16 առանձնատներ, Այգեձորի փ. 7-50, 51/1-78Ա առանձնատներ, Այգեձոր 1-ին փակ. 1-64 առանձնատներ, Այգեձորի 1-ին նրբ. 10-22/14 առանձնատներ, Ներսիսյան փ. 3-14/1 շենքեր, Օրբելի փ. 1-19, 14-31 առանձնատներ, թիվ 78 և 172 դպրոցներ, Աբգար Թագավորի փ. 73 առանձնատուն, Երզնկյան փ. 14-81 առանձնատներ, Ռուբինյանց փ. 20, 22-28 շենքեր, Գոգոլի փ. 5Ա-9, 85, 86 շենքեր և 21-62, 52-76, 64-86 առանձնատներ, Ռայնիսի փ. 1-3, 7, 8-10, 9-11Ա, 19-28, 87-90, 13-105 շենքեր և 2/1-21/1, 18/1, 44 առանձնատներ, Նորաշխարհային փ. 17Ա-17Բ շենքեր և 17/2 առանձնատուն, Շովրոյան փ. 12-16 շենքեր և 1-5 առանձնատներ, Բուսաբանական փ. 1-18 առանձնատներ, Գերցենի փ. 3-20 առանձնատներ, Էմինեսկու 2-րդ փողոց 7-24 առանձնատներ, Մյասնիկյան պող. 6-57 առանձնատներ, Ռուբինյանց փ. 12-16/1 շենքեր, Կոմիտասի պող. 7-11, 12-14, 16-20, 22-26, 24/1 շենքեր, Վաղարշյան փ. 15Բ-17, 18-18Ա, 19-21 շենքեր, Հր.Քոչարի փ. 9-11, 13, 17-19 շենքեր, Կասյան փ. 2-10 շենքեր, Գյուլբենկյան փ. 30/3, 34 շենքեր, Գրիգոր Արծրունի փ. 6-22 առանձնատներ, Ա.Խաչատրյան փ. 12 շենք,
11։00-16։00 Մերձավան գյուղ,
10։30-15:00 Բջնի համայնք, «Վիվա ՄՏՍ», «Տելեկոմ Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորների կայաններ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17։00 Ջրվեժ գյուղ և ամառանոցային հատվածը Ձորաղբյուր գյուղ մասնակի, Աբովյան քաղաքի կենտրոն, թիվ 7, 8 միկրոշրջան, քաղաքապետարան և հարակից բաժանորդներ,
12:00-13։00 Պռոշյան համայնք մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Գամի փ. 1,2,3 շենքերը, «Գահ Գրուպ» ՍՊԸ, «Նոր Թաղ», «Ս․Լ․Լ-Գազ» ՍՊԸ, «Լեռենց» ՍՊԸ, Զինմաս, «Աիսա» ՍՊԸ, Սեփականատերեր՝ «Ա․ Զակարի» և «Հ․ Բալյան»,
13:00-14։00 Արզնի համայնքի ոչ բնակիչ-բաժանորդներ մասնակի, «Արարատ Լասա», «Ակնալիճ», «Գազ Գրուպ», «Պռոբիզնես», «Բիթերմ Ռիվեր», «ՄԼ Մայնինգ», «ԼՏԸ Միքայել», «Արիկո Գոռ» ՍՊԸ-ներ, «Արզնի» թռչնաֆաբրիկա, Սեփականատերեր՝ «Գոռ Գրիգորյան», «Օֆելյա Մովսիսյան», «Ռ․ Թովմասյան», «Թագուշ Կուրզինյան», «Արմեն Ղարապանյան», «Կ․ Պողոսյան» ԱՁ, «Ս․ Մարտիրոսյան» և «Ֆ. Ղազարյան» ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արզնի 2 և 5 թաղամասեր,