Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածով Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր
Հայաստանի ղեկավարությունն ինձնից նեղացած է, քանի որ Ադրբեջանին եմ աջակցել․ Լուկաշենկո
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն խոսել է նաև Բելառուսի նկատմամբ Հայաստանի ղեկավարության դժգոհության մասին, հաղորդում է  ԲԵԼՏԱ–ն։
«Նրանք ինձնից նեղացած են, քանի որ Ադրբեջանին եմ աջակցել։ Աստված ձեզ հետ, ես միշտ սատարել եմ ողջախոհությունը, ես կողմ եմ եղել, որ պատերազմ չլինի, մենք իրար հետ չկռվենք»,- ասել է նա։
Լուկաշենկոն նշել է, որ ժամանակին միջնորդական գործառույթ է իրականացրել Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև՝ փորձելով նպաստել տարածքային վեճի խաղաղ կարգավորմանը։ Իսկ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն առաջարկել է տնտեսական համագործակցություն և ներդրումներ։ «Ալիևն անգամ Հայաստանի հետ պատերազմելու նպատակ չի ունեցել»,- ասել է Բելառուսի ղեկավարը։
«Այն, ինչ տեղի ունեցավ, Հայաստանի ղեկավարության մեղքով է, միայն նրանց մեղքով»,- ընդգծել է նա։
«Ավելին, ինքը՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, իր հայտարարություններում ընդունել է Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային հավակնությունները, երբ դա կարող էր չանել։ «Փաշինյանն ինքը հրաժարվեց Լեռնային Ղարաբաղից։ Թեև այդ պահին Իլհամը պատրաստ էր համաձայնել, որ դա տարածք է, որտեղ Հայաստանը լուրջ ազդեցություն կունենա»,- ասել է պետության ղեկավարը։
Լուկաշենկոն նաև ընդգծել է, որ ինքը լավ վերաբերմունք է ունեցել և ունի Հայաստանի ու հայ ժողովրդի նկատմամբ։
Նա չի հերքել, որ Բելառուսն Ադրբեջանին զենք է վաճառել՝ ընդգծելով, որ բաց են եղել նաև Հայաստանի համար: «Ով փող է վճարել, նա էլ ապրանք է ստացել», - ասել է Լուկաշենկոն: