Մեր պարտքի բեռը 59%-ից իջել է 49%-ի․ Պապոյան JW. ԵՄ պահանջները Ռուսաստանի նկատմամբ կխանգարեն նրան տեղ ստանալ Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններում Լարված իրավիճակ՝ Բաբաջանյան փողոցում․ բնակիչները բողոքում են «Նոր Երևան» թաղամասի ճանապարհային նախագծից ԴԱԿ–ն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ «Ասում են՝ վերևից է հրամանը». 10 օր է՝ հայկական բեռնատարները չեն կարողանում Վրաստանից Հայաստան մուտք գործել (տեսանյութ) ՀՀ-ից Վրաստան 64 միլիոն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա է ներմուծվել Մադուրոն պետք է պատասխանատվության ենթարկվի Վենեսուելայում, այլ ոչ թե ԱՄՆ‑ում. Բրազիլիայի նախագահ Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել 46 ռուսաստանցիների և երկու իրանցիների նկատմամբ Ես պետք է այնտեղ չլինեի․ Մխիթարյանը խոսել է իր խփած գոլի մասին Վեհափառ Հայրապետը հրաժարվել է ցուցմունք տալ. փաստաբան Պեսկովը սպառնացել է Էստոնիային միջուկային հարվածով Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքի մարզում․ կա 5 վիրավոր
Հնդկաստանի հետ համագործակցությունը Հայաստանի արտաքին քաղաքականություն առաջնահերթ ուղղություններից է․ ՀՀ նախագահ (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային՝ Հնդկաստանի Ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ:
Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին և հնդիկ ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ՝ մաղթելով խաղաղություն և բարգավաճում:
«Ուրախ եմ շնորհավորել Ձեզ Հնդկաստանի Ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ: Հայ-հնդկական հարաբերությունները դարավոր պատմություն ունեն նաև դրանից օգտվելով անկախացումից հետո սկիզբ դրվեցին Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերություններին, որոնք ներկայումս շարունակում են զարգանալ բոլոր ուղղություններով: Հնդկաստանի հետ համագործակցությունը Հայաստանի արտաքին քաղաքականություն առաջնահերթ ուղղություններից է»,- նշել է նախագահը:
«Շնորհակալ եմ այս հանդիպման հնարավորության և բարեմաղթանքների համար, իսկապես, մեր երկրների փոխգործակցությունն աճում է և զարգացման մեծ ներուժ ունի»,- իր խոսքում նշել է դեսպանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-հնդկական բազմաշերտ հարաբերությունների ներկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները: Կողմերը հատուկ ուշադրություն են դարձրել բարձր տեխնոլոգիաների, կրթության, պաշտպանական և այլ ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններին:
Նախագահ Խաչատուրյանը վերահաստատել է տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատման գործում Հայաստանի հանձնառությունը և հստակ դիրքորոշումը:
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել են երկկողմ ջանքերը Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև առևտրատնտեսական շփումների ակտիվացման ուղղությամբ:
Կողմերը նաև պատրաստակամություն են հայտնել հնարավորինս խթանել երկու երկրների գործարար միջավայրերի շփումների շարունակականությունը՝ համատեղ գործարար համաժողովների և այլ ձևաչափերի ներդրման միջոցով:
Զրուցակիցները կարևորել են երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման և խորացման անհրաժեշտությունը՝ ի շահ երկու բարեկամ ժողովուրդների: