Սյունիքում՝ Վահրավար գյուղի եկեղեցուն հարակից տարածքում, հրդեհ է բռնկվել (տեսանյութ) ՊԵԿ-ը բացահայտել է ստվերային շրջանառության նոր դեպք. պետբյուջե չի վճարվել շուրջ 8.2 մլրդ դրամի հարկ 13-ամյա Մանվել Առաքելյանը` ՖԻԴԵ-ի վարպետ Էլինա Դանիելյանը կանանց շախմատի ԵԱ-ի առաջատարներից է Այսօր ապրիլյան քառօրյա պատերազմի 9-րդ տարելիցն է Ափսոսում եմ, որ իմ մեկնաբանությունը ցավ և տհաճություն Է պատճառել արցախցիներին․ Հանրային ռադիոյի տնօրենի կին Աուտիզմ ունեցող մարդկանց թիվը ինչպես ամբողջ աշխարհում, այնպես էլ Հայաստանում աճում է Խոշոր վթար՝ Իսակովի պողոտայում (Լուսանկարներ) Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը Սերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների հիշատակին Հասրաթյան փողոցում անվադողեր են այրվել. դեպքի վայր է մեկնել 2 մարտական հաշվարկ Նիկոլը վերածվել է քաղաքական խրթվիլակի, որը չի հենվում ոչ իր թիմի, ոչ էլ ժողովրդի աջակցության վրա. Արմեն Հովասափյան
ՄՊՀ-ն առաջարկել է մրգային օղիների արտադրության սուբսիդավորման ծրագիր իրականացնել բարեխիղճ տնտեսավարողների համար
Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել քննարկում  մրգային օղիների շրջանառության ոլորտում իրականացված ուսումնասիրության արդյունքում բացահայտված խնդիրների և ոլորտի առողջացմանն ուղղված հանձնաժողովի առաջարկների քննարկման նպատակով։ Քննարկմանը մասնակցում էին Պետական եկամուտների կոմիտեի, Էկոնոմիկայի նախարարության, ֆինանսների նախարարության ներկայացուցիչները։
ՄՊՀ նախագահ Գեղամ Գևորգյանը նշել է, որ հանձնաժողովն այս շուկայում ուսումնասիրությունն իրականացրել է ՊԵԿ-ի և էկոնոմիկայի նախարարության առաջարկով` դիտարկելու  2023 թվականին իրականացված օրենսդրական փոփոխության ազդեցությունը  ոլորտում գործող տնտեսավարողների գործունեության վրա։ Իրականացված փոփոխության համաձայն՝ անբարեխիղճ մրցակցության դրսևորումները կանխարգելելու նպատակով, մրգային օղիների համար սահմանված ակցիզային հարկի դրույքաչափը բարձրացվել էր՝ հավասարեցվելով այլ տեսակի օղիների համար սահմանված դրույքաչափերին։
Ուսումնասիրության արդյունքներով, հաշվի առնելով, որ մրգային օղիների արտադրությունը հանդիսանում է պետության կողմից պահպանվող ոչ նյութական մշակութային ժառանգության արժեք,  հանձնաժողովն առաջարկել է մրգային օղիների արտադրության սուբսիդավորման ծրագիր իրականացնել  բարեխիղճ տնտեսավարողների համար, որոնք  արտադրությունը կիրականացեն՝ խստորեն պահպանելով սահմանված չափորոշիչները։ Ծրագրի շրջանակում կկիրառվեն վերահսկողական խիստ միջոցառումներ։
Քննարկման մասնակիցները հավանություն տվեցին ներկայացված առաջարկին։ Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց, որ էկոնոմիկայի նախարարությունը սեղմ ժամկետներում կմշակի կառավարության որոշման նախագիծ։
Քննարկվեցին նաև ոլորտի գործարար միջավայրի բարելավմանն ու անբարեխիղճ մրցակցության դրսևորումների կանխարգելմանն ուղղված այլ հարցեր։
Անուշիկ Ավետյանը նշանակվել է Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալՍյունիքում՝ Վահրավար գյուղի եկեղեցուն հարակից տարածքում, հրդեհ է բռնկվել (տեսանյութ) ՊԵԿ-ը բացահայտել է ստվերային շրջանառության նոր դեպք. պետբյուջե չի վճարվել շուրջ 8.2 մլրդ դրամի հարկ 13-ամյա Մանվել Առաքելյանը` ՖԻԴԵ-ի վարպետԷլինա Դանիելյանը կանանց շախմատի ԵԱ-ի առաջատարներից է Այսօր ապրիլյան քառօրյա պատերազմի 9-րդ տարելիցն է Ափսոսում եմ, որ իմ մեկնաբանությունը ցավ և տհաճություն Է պատճառել արցախցիներին․ Հանրային ռադիոյի տնօրենի կինԱուտիզմ ունեցող մարդկանց թիվը ինչպես ամբողջ աշխարհում, այնպես էլ Հայաստանում աճում է ԵՄ-ն մարտին բնական գազի ներմուծման նոր ռեկորդ է սահմանելԽոշոր վթար՝ Իսակովի պողոտայում (Լուսանկարներ) Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը Սերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների հիշատակին Ում պատճառով է ՆԱՏՕ-ն դադարել քննարկել Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վերանայման հարցըՀասրաթյան փողոցում անվադողեր են այրվել. դեպքի վայր է մեկնել 2 մարտական հաշվարկ Նիկոլը վերածվել է քաղաքական խրթվիլակի, որը չի հենվում ոչ իր թիմի, ոչ էլ ժողովրդի աջակցության վրա. Արմեն ՀովասափյանՍրբուհի Գալյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում ծանոթացել է ազատազրկված անձանց պահման պայմաններին Ֆրանսիացի քաղաքական գործիչը Կալլասին «ոչնչություն» է անվանելԳյումրեցին զզվել է ղզիկ թրաշամանուկներից և պատրաստ է իշխանությունը վերադարձնել նախկինին. Քոչարյան Գազ չի լինելու Այսօր ՀՀԿ-ի հիմնադրման 35-րդ տարին էՍպիտակ տունը փորձում է հաշվարկել Գրենլանդիայի արժեքըՈղբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին կախված են հայտնաբերել (ֆոտո) Երկար ժամանակ ջուր չի լինի Տեսնում եմ, որ «միասնական» ընդդիմության ղուկասյանական թևը որևէ նման տարբերակները քննարկելու տրամադրվածություն չունի․ էաղաքագետ Լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը. ԱԱԾ տնօրենի նախկին պաշտոնակատար Մյանմայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2886-ի (լուսանկարներ)Լիլիթ Մակունցը մասնակցել է ԱՄՀ կազմակերպած ընդունելությանը․ անդրադարձ է եղել գլոբալ տնտեսական մարտահրավերներին Ավարտվել է «Սևան ազգային պարկ»-ի նախկին տնօրենի վարույթի նախաքննությունը․ նոր մանրամասներ 9 տարի առաջ այս օրը Ադրբեջանն իր առաջ խնդիր էր դրել` ռազմական արկածախնդրության միջոցով լուծել ղարաբաղյան կոնֆլիկտը. Տիգրան ԱբրահամյանԳյումրիից «Պապի ընտրության» սպիտակ ծխի եռօրյա սպասումն իրականում խոսում է շատ լուրջ խնդրի մասին․ Վահե Հովհաննիսյան Կիմա տատիկին մեղադրանք են առաջադրել․ Մելիքյան Ձեր աշխատանքը մեթոդական ձեռնարկ է՝ «Երևանի կանաչապատման մեջ արգելված մոտեցումները» վերնագրով. Քրիստինա Վարդանյան Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօր. Աստղագուշակ ապրիլի 2-ի համարՏարադրամի փոխարժեքները ապրիլի 2-ին Երևանում 26-ամյա աղջիկը պղպեղային օդամղիչով փչել է քաղաքացու աչքերին, ով տեղափոխվել է հիվանդանոց Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ ՄԻՊ-ն ու ՔՊ-ական պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանն այցելել են «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ (Լուսանկարներ) «Հրապարակ». Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են«Ժողովուրդ». Արսեն Թորոսյանն ընդդեմ ֆուտբոլասերների. կամ Փաշինյանի տխրությամբ ուրախացողը«Հրապարակ». Աննա Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա«Հրապարակ». ՔՊ-ականները «սարքել են» Վիլեն Գաբրիելյանի գլխին«Հրապարակ». Արցախցիները բացատրություն են պահանջել Վիտալի Բալասանյանից«Ժողովուրդ». Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում. իրավունքի խնդիր կա«Ժողովուրդ». Ներքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրում. Արփինե Սարգսյանը հեռանում էՄիլիարդավոր դոլարների ծախսեր և աստղային հյուրեր․ ինչ է հայտնի տարվա հարսանիքի մասին Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների դեպքերն աճել են ավելի քան 25 տոկոսով «Ես երջանիկ կարող եմ ասել՝ ես գտել եմ նրան»․ դերասանուհի Անիտա Ավետիսյանը՝ Սբ․ Հովհաննես մատուռում Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարող է լինել գրավիչ, շահավետ և հեռանկարային. ԿԳՄՍՆ Հայտնի է՝ որքան է կազմում Թրամփի կարողությունըՈրքան շուտ ստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը, այնքան լավ կլինի Հայաստանի և Ադրբեջանի համար. Իրանի փոխարտգործնախարար