Ռուսաստանը Թուրքիայում նոր դեսպան ունի Ի՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահին Պաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Պաշտոնանկություն՝ Փաշինյանի որոշմամբ Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներին (Լուսանկարներ) Սարգիս Մանուկյանը լրացրել է իր առաջին գրոսմայստերի նորման Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդուն (տեսանյութ) Քննչական կոմիտեն անդրադարձել է Արմավիրի մարզում իրականացվող խուզարկություններին Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու. Հասցեներ Զանգվածային խուզարկություններ Արմավիրի մարզում. Նոր մանրամասներ Երևանի և մարզերի հարյուրավոր հասցեներում երկար ժամանակ լույս չի լինելու Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնը կժամանի Հայաստան
Ֆիդանն ու Լավրովը կքննարկեն Ուկրաինային և Մերձավոր Արևելքին վերաբերող հարցեր․ ՏԱՍՍ
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը ծրագրում է փետրվարի 24-ին Անկարայում Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ քննարկել իրավիճակը Մերձավոր Արևելքում, այդ թվում՝ Սիրիայում և Ուկրաինայում և հաստատել ուկրաինական հակամարտության կարգավորման հարցում Թուրքիայի պատրաստակամությունը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Թուրքիայի արտգործնախարարությունում իր աղբյուրը։
«Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը բանակցություններ կվարի իր ռուս գործընկերոջ հետ, որի ընթացքում մանրամասն կքննարկվեն երկկողմ համագործակցության հարցեր, հատկապես՝ առևտրի, էներգետիկայի և զբոսաշրջության հետ կապված: Մտքերի փոխանակում կլինի նաև Ուկրաինայում պատերազմը դադարեցնելու վերաբերյալ՝ դիվանագիտական ​​ջանքերով արդար և տեւական խաղաղության հաստատման միջոցով։ Կքննարկվեն ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի միջև վերջին շփումները, ինչպես նաև այն միջնորդական ներդրումը, որ Թուրքիան կարող է կատարել»,- ասել է աղբյուրը։
Ֆիդանը մտադիր է հիշեցնել, որ 2022 թվականի մարտին Թուրքիան ուղիղ բանակցություններ է կազմակերպել Ուկրաինայի հարցով «և պատրաստ է ստանձնել նույն դերն ապագայում»։
Սիրիական հարցը, ըստ աղբյուրի, կվերաբերի «Սիրիան ահաբեկչական տարրերից ամբողջությամբ մաքրելու Թուրքիայի վճռականությանը»։ «Ֆիդանը մտադիր է ընդգծել Սիրիայի տարածքային ամբողջականության և քաղաքական միասնության պահպանման կարևորությունը: Նա նաև կհայտարարի, որ Իսրայելի ագրեսիվ քաղաքականությունը, որը սպառնում է Սիրիայի տարածքային ամբողջականությանը, անընդունելի է»,- ասել է աղբյուրը։
Մերձավոր Արևելքի խնդրի շուրջ Լավրովի հետ քննարկման համատեքստում Ֆիդանը մտադիր է ուշադրություն հրավիրել այն փաստի վրա, որ «Գազայի հատվածում հրադադարը պետք է մշտական ​​դառնա, իսկ Գազայի համար մարդասիրական օգնության ծավալն ավելացվի»։ Բացի այդ, Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավարը նախատեսում է նշել, որ «պաղեստինցիների բռնի տեղահանումն իրենց հայրենիքից անընդունելի է», իսկ «Մերձավոր Արևելքում խաղաղություն կարող է ձեռք բերվել միայն երկու պետությունների լուծման հիման վրա»։
Իտալիայի վարչապետ Մելոնին գնահատել է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև տարածքային վեճի լուծման հնարավորությունըՌուսաստանը Թուրքիայում նոր դեսպան ունի Մի շարք երկրներ պատրաստակամություն են հայտնել զորք ուղարկել Գազա՝ աջակցելու նոր կայունացման ծրագրինԻ՞նչ իրավիճակ է ՀՀ ավտոճանապարհներին այս պահինՊաղեստինը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել Խաղաղության խորհրդից Պաշտոնանկություն՝ Փաշինյանի որոշմամբՌուսաստանի, Չինաստանի և Իրանի ներկայացուցիչները հանդիպել են «IAEA»-ի ղեկավարի հետ՝ ընդգծելով Իրանի հարցի դիվանագիտական լուծման անհրաժեշտությունը Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներին (Լուսանկարներ) Սարգիս Մանուկյանը լրացրել է իր առաջին գրոսմայստերի նորման Քոբուլեթիում 6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ է գրանցվել. Ալիքները մի կողմ են շպրտել ափին կանգնած տղամարդուն (տեսանյութ) Քննչական կոմիտեն անդրադարձել է Արմավիրի մարզում իրականացվող խուզարկություններին Երկար ժամանակ ջուր չի լինելու. ՀասցեներԶանգվածային խուզարկություններ Արմավիրի մարզում. Նոր մանրամասներ Երևանի և մարզերի հարյուրավոր հասցեներում երկար ժամանակ լույս չի լինելուՖրանսիայի նախագահ Մակրոնը կժամանի Հայաստան Այս պահին Արմավիրի մարզում խոշորամասշտաբ խուզարկություններ են. Ի՞նչ է հայտնիՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է1988 թվականի փետրվարի 20-ին ընդունվեց որոշում, որը արտահայտեց արցախցիների ազատ ինքնորոշվելու կամքը. պատգամավորԱնցած գիշեր Ավան-Առինջում մեքենաներ են այրվել Մեքենան բախվել է ծառին, վարորդը տեղում մահացել է «Իրավունք». Հայկ Մարությանը մինչեւ մարտ չխոսելու ուխտ է արելԻ՞նչ փոխարժեքներ են սահմանվել այսօր՝ փետրվարի 20-ինՔՊ-ականները պարեկ են ծեծում. «Հրապարակ»Օլիմպիական խաղերի 13-րդ օր․ ոսկե մեդալ կանանց գեղասահքում ՔՊ-ականները «աչյոտ» են պահանջել շեֆից. «Իրավունք»Նոր ռեպրեսիաներ են սպասվում. «Հրապարակ»Փետրվարի 20-ի աստղագուշակը. Ի՞նչ են հուշում աստղերն այսօրԻշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին. «Հրապարակ»Արձանագրությունը կա. դատախազը պետք է մեղադրանք առաջադրի Արթուր Հովհաննիսյանին. «Ժողովուրդ»Պետերի ախորժակը բացվել է, պարգևավճարներն իրավիճակ են փոխել. «Հրապարակ»Լույս չի լինելու բազմաթիվ հասցեներումԳեղամ Մանուկյանը Արմեն Ռուստամյանին է հանձնել 1997թ.-ին դատարանում Վահան Հովհաննիսյանի հետ պարզած դրոշը (տեսանյութ)Անվանվել է ռեժիմի խախտման անսպասելի վտանգը հանգստյան օրերինԵրբեք դրամաշնորհ չեմ վերցրել, այդ թվում Սորոսից․ Դավիթ ՍանասարյանԻնչ է տեղի ունենում օրգանիզմի հետ, երբ 6 ժամից պակաս եք քնում WSJ. ԱՄՆ-ը դուրս է բերում իր բոլոր զորքերը Սիրիայից Ոչ բոլորի համար է օգտակար. հայտնի է դարձել, թե ով չպետք է բրոկկոլի ուտի Վատ լուր․ օդի ջերմաստիճանը կնվազի 7-10 աստիճանով Պեսկովը գնահատել է Իրանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը Երբ ԱՄՆ-ն կհարվածի Իրանին. Bloomberg Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել Վաշինգտոնում նրա ռեժմի դեմ բողոքող ցուցարարներին Բժիշկը խորհուրդ է տվել անքնությունը հաղթահարելու անսովոր միջոց «Լադա»-ն խուզարկել են ու թմրամիջոցի 71 փաթեթ հայտնաբերել Փաշինյանին միացած Հովնան արքեպիսկոպոսը դատապարտել է իշխանությունների կողմից Եկեղեցու հանդեպ հալածանքները72-ամյա մերսողը մեղադրվում է 14 կանանց նկատմամբ սեռական ոտնձգության մեջ Կոնֆերենցիաների լիգա․ «Նոան» հաղթեց «ԱԶ Ալկմարին» Եպիսկոպոսաց հավաքի մասնակիցները կոչ են անում տիրադավներին ձեռնպահ մնալ հակականոնական գործողություններիցՓաշինյանը կարճատև զրույցներ է ունեցել մի շարք երկրների գործընկերների հետ (տեսանյութ)Թուրքիան կսկսի մարտական ​​ինքնաթիռների և ավիակիրների արտադրություն. Էրդողան Լեհաստանը կոչ է արել իր քաղաքացիներին անհապաղ լքել Իրանը