Առեղծվածային մահվան դեպք՝ Գեղարքունիքի մարզում. 20-ամյա տղայի կյանքը բժիշկներին չի հաջողվել փրկել Թաիլանդում կենդանաբանական այգում մի քանի շաբաթվա ընթացքում անկել է ավելի քան 70 վագր Քասախում այրվել է գազալցակայանի սպասասրահը և կից սենյակը Իրանում բողոքի ցույցերի ժամանակ զոհվել է 3117 մարդ Ամփոփվել են Սյունիքի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքները Փետրվարի 22-ին և 23-ին եղանակային վտանգի դեղին մակարդակ է հայտարարված Մոսկվայում «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» նախաձեռնության նպատակն է կանխարգելել վաղվա հնարավոր սպառնալիքները (տեսանյութ) Քաղաքական սրացումներ ողջ աշխարհում. զինված ուժեր, պատժամիջոցներ և ընտրություններ (տեսանյութ) Տեխնիկապես նրանք տարբեր են, սակայն հոգեբանական առումով շատ նման են. Դիբալան՝ Մեսսիի և Ռոնալդուի մասի Հրդեհի ահազանգ գազալցակայաններից մեկում․ հրդեհը մեկուսացվել է Երբ ժողովուրդը միաբանվում է Տիրոջ առաջ, հույսն ու հավատը առավել են զորանում․ Տեր Վրթանես ԱՄՆ-ը քննարկում է Խամենեիի սպանության հնարավորությունը.Դատապարտելի է ԲԴԽ հայտարարությունը (տեսանյութ)
Քննարկվել է Հայաստանի համար 2021-2025 թթ. ՄԱԶԾ Երկրի ծրագրային փաստաթղթի իրականացման ընթացքը
Փետրվարի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարարության և ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի կողմից կազմակերպված հանդիպում, որի շրջանակներում քննարկվել են Հայաստանի համար 2021-2025 թթ. ՄԱԶԾ Ծրագրային փաստաթղթի իրականացման ընթացքը և գալիք հնգամյակում Հայաստան-ՄԱԶԾ համագործակցության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ պետական գերատեսչությունների և ՄԱԶԾ ու ՄԱԿ մշտական համակարգողի գրասենյակի ներկայացուցիչները:
Հանդիպմանը բացման ելույթով հանդես է եկել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը, ով բարձր է գնահատել ՄԱԶԾ աշխատանքները Հայաստանում իրավական և վարչական բարեփոխումների, խոցելի խմբերի կարիքներին արձագանքման, կանանց առաջխաղացման, բնապահպանության, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված փախստականներին աջակցության, աղետներին արագ արձագանքման ոլորտներում: ԱԳ նախարարի տեղակալն ընդգծել է, որ ՀՀ-ՄԱԶԾ ծրագրային համագործակցությունը պետք է բխի ՀՀ Կառավարության գերակայություններից, որը հնարավորություն կտա միջազգային աջակցությունը համապատասխանեցնել Հայաստանի ներկայիս կարիքներին և մարտահրավերներին։
ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլին ներկայացրել է 2020-2025 թթ. Երկրի ծրագրային փաստաթղթի հիմնական արդյունքները և գրանցված ձեռքբերումները:
Հանդիպման ընթացքում տարբեր գերատեսչությունների և Հայաստանում ՄԱԶԾ գրասենյակի ներկայացուցիչներն անդրադարձել են ոլորտային խնդիրներին և ձեռքբերումներին՝ նախանշելով համագործակցության գերակայությունները:
Երկրի ծրագրային փաստաթուղթը (Country Programme Document) հիմնարար ուղենշային փաստաթուղթն է, որը սահմանում է Կայուն զարգացման նպատակների իրագործման ուղղությամբ Հայաստանի և ՄԱԶԾ միջև համագործակցության առանցքային ուղղությունները՝ հիմնված Հայաստանի Հանրապետության կարիքների և առաջնահերթությունների վրա։