Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահին Ծովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցեր Սարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Արամ Խաչատրյան փողոցից դեպի Կոմիտասի պողոտա ուղղությամբ կարգելվի մեքենաների կանգառը Նիկոլիզմի ավերիչ ձեռքն արդեն տևական ժամանակ փորձում է քանդել նաև լրագրողական աշխարհի կուռ միասնությունը․ Մարգարիտ Եսայան Կինը ոստիկանությանը հայտնել է ԲԿ-ի տնօրենը սխալ վիրահատություններ է արել, առողջական խնդիրներ ստեղծել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ․ կա տուժած
ԵԱՏՄ նիստին քննարկվել և ստորագրվել է շուրջ 20 որոշում
Երևանում փետրվարի 26-28-ն անցկացվել է Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի 49-րդ նիստը, որին մասնակցել են  Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի Հանրապետությունների պատվիրակությունները։
Ողջունելով նիստի մասնակիցներին, ՊԵԿ նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը վստահություն է հայտնել, որ 49–րդ նիստը ևս մեկ քայլ է ուղղված՝ ԵԱՏՄ անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միջև համագործակցության խորացմանը և արդյունավետության բարձրացմանը։ «Մաքսային ծառայությունների համատեղ ջանքերի շնորհիվ կկարողանանք հասնել ազգային տնտեսությունների մրցունակության բարձրացմանը և կայուն զարգացման պայմանների ստեղծմանը՝ անդամ պետությունների բնակչության կենսամակարդակի բարելավման համար: Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների մաքսային ծառայությունների միջև ձևավորված փոխըմբռնման և համագործակցության բարձր մակարդակը թույլ է տալիս առավել օպերատիվ արձագանքել և փոխընդունելի ու արդյունավետ լուծումներ գտնել տարբեր հարցերի շուրջ»,-ընդգծել է Էդուարդ Հակոբյանը։ Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների համատեղ մաքսային ծառայությունների գործունեությունն ուղղված է այնպիսի փաստաթղթերի մշակմանը և ընդունմանը, որոնք նպաստում են ԵԱՏՄ անդամ երկրների առևտրատնտեսական ներուժի առավելագույն օգտագործմանը: ՊԵԿ նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ քննարկումը հնարավորություն կտա համատեղ լուծումներ գտնել՝ ԵԱՏՄ անդամ պետությունների միջև փոխգործակցությունը դյուրացնելու, ինչպես նաև արտաքին տնտեսական գործունեության մասնակիցների համար պարզեցնելու մաքսային ընթացակարգերը։
49-րդ նիստի ընթացքում որոշում է ընդունվել՝ ՀՀ ՊԵԿ նախագահ Էդուարդ Հակոբյանին նշանակել ԵԱՏՄ անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի նախագահի տեղակալ։
Նիստի ընթացքում քննարկվել և ստորագրվել են շուրջ 20 որոշումներ, որոնք հիմնականում կոչված են լուծելու իրավակիրառ պրակտիկայում ի հայտ եկած խնդիրները և առաջադրելու միասնական լուծման մոտեցումներ։ Օրակարգային հարցերը վերաբերում են մաքսային գործի տարբեր բնագավառներին, մասնավորապես, ԵԱՏՄ արտաքին տնտեսական գործունեության ապրանքային անվանացանկին համապատասխան որոշակի ապրանքների դասակարգման առանձնահատկություններին, աշխատանքային խմբերի կազմերի արդիականացմանը, տեղորոշման կապարակնիքների կիրառման ու մաքսային փորձաքննությունների անցկացման մեթոդական առաջարկություններին։ Անդրադարձ է կատարվել նաև ԵԱՏՄ անդամ պետությունների միջև տեղեկությունների փոխանակման և ապրանքների հայտարարագրման առանձնահատկությունների սահմանմանը և (կամ) փոփոխմանը։
Որոշում է կայացվել՝ Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի հաջորդ՝ 50-րդ նիստն անցկացնել  2025 թվականի երկրորդ եռամսյակում, Ղրղզստանի Հանրապետությունում։
«Դժբախտ են». Լևոն Մկրտչյանի սիրելին` իրեն բացասական մեկնաբանություններ գրողների մասին Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Սերբիան և Հունգարիան ռազմական դաշինք կստեղծեն Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահինԵՄ-ն Թրամփի մաքսատուրքերին պատասխանելու «ուժեղ ծրագիր» ունի. Ֆոն դեր Լայեն Արմեն Քոլոյանը, եթե չի կիսում կնոջ մտքերը, պարտավոր է նրա փոխարեն ներողություն խնդրել արցախցիներից․ Ժաննա ԱլեքսանյանԾովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցերԹրամփն ակտիվորեն շփվում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ․ Սպիտակ տունԵրևանի քաղաքապետն ընդդեմ Իշխան Սաղաթելյանի 2-րդ գործով ևս վերջնականապես պարտվեց. փաստաբանՍարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը Նիկոլն ընկավ իշու կաշկին․ Ռուբեն Մխիթարյան «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Կինն իր խորթ որդուն 20 տարի շարունակ փակի տակ է պահելԱրամ Խաչատրյան փողոցից դեպի Կոմիտասի պողոտա ուղղությամբ կարգելվի մեքենաների կանգառը Բեյրութում «Հեզբոլլահ»-ի պաշտոնյա է սպանվել«Տատիկների գործով» ներկայացվեց մեղադրանք․ Ռուբեն ՄելիքյանՆիկոլիզմի ավերիչ ձեռքն արդեն տևական ժամանակ փորձում է քանդել նաև լրագրողական աշխարհի կուռ միասնությունը․ Մարգարիտ ԵսայանԼիտվայում հայտնաբերվել է ամերիկացի չորրորդ զինծառայողի դին Կինը ոստիկանությանը հայտնել է ԲԿ-ի տնօրենը սխալ վիրահատություններ է արել, առողջական խնդիրներ ստեղծել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ․ կա տուժածՓաշինյանը պարտվեց Գյումրիում և Փարաքարում. ՔՊ-ում կսկսվեն «նավը լքելու» տրամադրությունները (տեսանյութ)Դենիս Գրիգորյուկի «Դոնբասը՝ ականատեսի հայացքով» ցուցահանդեսին․ Շարմազանով (լուսանկարներ) ԱՄՆ-ն ավելի քան 200 հարված է հասցրել Եմենի հուսիթներին«Հայէկոնոմբանկը» Ռուբեն Հայրապետյանի գործով կեղծ քաղվածք է տրամադրել. բնօրինակն ունեինք, գործի վարույթը կասեցնելու հիմք էր. Վահագն Դալլաքյան Նման «դատավարությունները» պետք է ավարատվեն, ալիևյան ռեժիմի մառազմը խայտառակություն է․ Թանդիլյան Բախվել են «IVECO» բեռնատարը և «ՎԱԶ 2107»-ը, կա վիրավորՌուսաստանն ԱՄՆ-ին մեկ հարցում օգնություն է առաջարկելՀայաստանի սպառազինումը «վտանգ է ներկայացնում» խաղաղության օրակարգի առաջխաղացման համար․ ԲայրամովԼավրովը հայտնել է ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև նոր հանդիպման նախապատրաստման մասին13-ամյա շախմատիստ Մանվել Առաքելյանին շնորհվել է ՖԻԴԵ-ի վարպետի կոչում Թրամփը Եգիպտոսի նախագահի հետ քննարկել Է Գազայում տիրող իրավիճակըՓաշինյանի գլխավորությամբ ՔՊ վարչության նիստ է տեղի ունեցել (տեսանյութ)Հայաստանում հաշվառված խոշոր ու մանր եղջերավոր կենդանիների գլխաքանակը նվազել է Եվրոպայում սկսել են խոստովանել՝ Ուկրաինան առաջինն է խախտել ռուս-ուկրաինական պայմանավորվածություններըԲաքուն Ռուբեն Վարդանյանի դեմ ներկայացվող շինծու մեղադրանքներում նոր մարդկանց է ներգրավվել Վրաստանի խորհրդարանը ընդունել է օտարերկրյա գործակալների մասին օրենքը (տեսանյութ) Թուրքիայում Ռամադանի առաջին օրերը հանգիստ չեն անցել, ՃՏՊ-ներից մահեր են գրանցվել Ռուսաստանն ԱՄՆ-ին տեղեկություն է փոխանցել․ Լավրովը մանրամասներ է հայտնել«Իրատեսականության» դասեր տվողները պետք է գիտակցեն արցախցու՝ հայրենիք վերադարձի անօտարելի իրավունքը Գերմանիան ԱՄՆ-ին պահանջ է ներկայացրելԿնոջ դերի վերաբերյալ թյուր ընկալումները արմատավորված են հասարակությունում․ ՄԻՊ Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Գերմանիայի ԱԳ նախարարն ԱՄՆ-ին պահանջներ է ներկայացրել Ուկրաինայի վերաբերյալՉարենցավանի սպանությամբ ավարտված վիճաբանության դեպքով կալանավորված կա, չորսը տուժող են Գերմանիայի նախագահը մասնակցեց Լճափի հիդրոօդերևութաբանական չափիչ կայանի բացման արարողությանըՀայտնի է Երկրի մոլորակի ամենահարուստ բնակիչըՀԺՄ–ն դատապարտում է «Եվրոմեդիա 24»–ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ Վիլեն Գաբրիելյանի սանձարձակ պահվածքը