Շուտով լայնածավալ հարձակում կսկսվի Իրանի վրա․ Channel 14 Փաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել Գերմանիայի նախագահը Բաքվում է Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահին Ծովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցեր Սարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն
Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է «Մանուշյանական շաբաթ» ծրագրի ֆրանսիացի գործընկերներին
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է «Մանուշյանական շաբաթ» ծրագրի կազմակերպչական աշխատանքներում ներգրավված ֆրանսիացի գործընկերներին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը:
Ողջունելով ներկաներին և շնորհակալություն հայտնելով նախաձեռնության համար՝ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդգծել է, որ շաբաթվա շրջանակում կազմակերպվել են մի շարք միջոցառումների՝ թատերական ներկայացումներ, ֆիլմերի դիտում, ցուցահանդեսներ և այլն:
Կարևորելով ծրագիրը՝ նախարարը նշել է, որ Մանուշյանական շաբաթվա միջոցառումները կյանքի են կոչվել  հայ և ֆրանսիացի գործընկերների համատեղ ջանքերով:
«Մանուշյանական շաբաթվա միջոցառումներում շեշտվող արժեքներն ու գաղափարները, վստահ եմ, շարունակական են լինելու՝ որպես առանցքային քաղաքականություն Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերություներում: Կարծում եմ՝ դեռևս բազմաթիվ համատեղ ծրագրեր  ենք իրականացնելու»,-ասել է նախարարը՝  շնորհակալություն հայտնելով հաջողված համագործակցության համար:
Ժաննա Անդրեասյանի խոսքով՝ պատահական չէ նաև, որ Մանուշյանական շաբաթվա շրջանակում ազդարարվել է ֆրանկոֆոնիայի երկամսյակի միջոցառումների մեկնարկը, որը, ըստ նախարարի, առաջին հերթին արժեքների երկխոսության մասին է:
«ՍԱԹԷ-ԱԹՂԸ» թատերական միության ղեկավար Սաթէ Խաչատրյանի գնահատմամբ՝ թեև մարտի 18-ին միջոցառման ամփոփումն է, բայց դրանով կմեկնարկի նաև Մանուշյան կերպարի վերաիմաստավորումը, և կտարածվի մանուշյանական տրամադրությունը հանրության շրջանում:
Նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանն էլ ընդգծել է, որ «Մանուշյանական շաբաթ» ծրագիրը ևս մեկ անգամ ամրապնդում է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև անցյալի և ներկայի կապերը: Նախագիծը նաև լրացնում է ԿԳՄՍ նախարարության  կողմից հայտարարված մշակութային կրթության տարվա բովանդակությունը:
Ֆրանսիացի գործընկերները ևս շնորհակալություն են հայտնել համատեղ ջանքերի և արձանագրված արդյունքի համար:
«Բոլորիս միավորել է մանուշյանական գաղափարախոսությունը: Նրա աճյունը Փարիզի պանթեոն տեղափոխելով՝ ցանկացանք ցույց տալ, որ ֆրանսիացի լինելն առաջին հերթին արժեհամակարգի և եղբայրության դրսևորում է: Մանուշյանն իր կյանքը դրեց խաղաղության զոհասեղանին՝ իբրև իսկական քաղաքացի»,- ասել է Միսաք Մանուշյանի պանթեոնիզացման կոմիտեի նախագահ Ժան-Պյեռ Սակունը:
Նշենք, որ «Մանուշյանական շաբաթ» ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի, Հայաստանում Եվրոպական միության ներկայացուցչության, ֆրանսիական Օվերն Ռոն Ալպեր տարածաշրջանի և Լիոնի քաղաքապետարանի աջակցությամբ ՝ «ՍԱԹԷ - ԱԹՂԸ» թատերական միության և «ԱՐՏ - ԻՄԱԺ» մշակութային կազմակերպության կողմից:
«Մանուշյանական շաբաթ» ծրագրի շրջանակում միջոցառումները մեկնարկել  են մարտի 14-ից, կավարտվեն վաղը՝ մարտի 18-ին:
Մինչև հիմա չեն պարզել Տիգրան Ուլուբաբյանին խոշտանգման ենթարկած ոստիկանների ինքնությունը. փաստաբան Մոսկվան անտեղի է համարում Թեհրանին ուղղված ամերիկյան սպառնալիքներըՎանգայի՝ 2025 թվականի համար սարսափելի կանխատեսումն իրականություն է դարձել․ DailyMailԹաիլանդի հարավում ռուս զբոսաշրջիկներին տեղափոխող մոտորանավակ է պայթելՇուտով լայնածավալ հարձակում կսկսվի Իրանի վրա․ Channel 14Տղամարդը երեք անգամ ապահովագրել է մոր կյանքը, ապա սպանել նրան փողի համարՓաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել Գերմանիայի նախագահը Բաքվում էՀունաստանում ջրհեղեղներ են․ փակվել են դպրոցները Երեկ Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել «Դժբախտ են». Լևոն Մկրտչյանի սիրելին` իրեն բացասական մեկնաբանություններ գրողների մասին Բագրատ Սրբազանն այցելել է «Չեմ վստահում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը» շարժման երիտասարդներին (տեսանյութ) Սերբիան և Հունգարիան ռազմական դաշինք կստեղծեն Բաքվում բարձրաձայնե՛ք Արցախի ժողովրդի արդար իրավունքների հարցը․ կաթողիկոսը՝ Գերմանիայի նախագահինԵՄ-ն Թրամփի մաքսատուրքերին պատասխանելու «ուժեղ ծրագիր» ունի. Ֆոն դեր Լայեն Արմեն Քոլոյանը, եթե չի կիսում կնոջ մտքերը, պարտավոր է նրա փոխարեն ներողություն խնդրել արցախցիներից․ Ժաննա ԱլեքսանյանԾովինար Վարդանյանն ու Իվա Պետրովան ֆինանսական բնագավառի բարեփոխումներին և ռիսկերին առնչվող հարցեր են քննարկել Նիդերլանդների դեսպանն այցելել է Գորիս և համայնքի ղեկավարի հետ քննարկել մի շարք կարևոր հարցերԹրամփն ակտիվորեն շփվում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հետ․ Սպիտակ տունԵրևանի քաղաքապետն ընդդեմ Իշխան Սաղաթելյանի 2-րդ գործով ևս վերջնականապես պարտվեց. փաստաբանՍարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձերբակալվել է Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահը Նիկոլն ընկավ իշու կաշկին․ Ռուբեն Մխիթարյան «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցության հայտարարությունը Եվս մեկ անգամ համոզվեցինք՝ լայն հանրությունը չի վստահում Փաշինյանի իշխանությանը. հայտարարություն Կինն իր խորթ որդուն 20 տարի շարունակ փակի տակ է պահելԱրամ Խաչատրյան փողոցից դեպի Կոմիտասի պողոտա ուղղությամբ կարգելվի մեքենաների կանգառը Բեյրութում «Հեզբոլլահ»-ի պաշտոնյա է սպանվել«Տատիկների գործով» ներկայացվեց մեղադրանք․ Ռուբեն ՄելիքյանՆիկոլիզմի ավերիչ ձեռքն արդեն տևական ժամանակ փորձում է քանդել նաև լրագրողական աշխարհի կուռ միասնությունը․ Մարգարիտ ԵսայանԼիտվայում հայտնաբերվել է ամերիկացի չորրորդ զինծառայողի դին Կինը ոստիկանությանը հայտնել է ԲԿ-ի տնօրենը սխալ վիրահատություններ է արել, առողջական խնդիրներ ստեղծել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ․ կա տուժածՓաշինյանը պարտվեց Գյումրիում և Փարաքարում. ՔՊ-ում կսկսվեն «նավը լքելու» տրամադրությունները (տեսանյութ)Դենիս Գրիգորյուկի «Դոնբասը՝ ականատեսի հայացքով» ցուցահանդեսին․ Շարմազանով (լուսանկարներ) ԱՄՆ-ն ավելի քան 200 հարված է հասցրել Եմենի հուսիթներին«Հայէկոնոմբանկը» Ռուբեն Հայրապետյանի գործով կեղծ քաղվածք է տրամադրել. բնօրինակն ունեինք, գործի վարույթը կասեցնելու հիմք էր. Վահագն Դալլաքյան Նման «դատավարությունները» պետք է ավարատվեն, ալիևյան ռեժիմի մառազմը խայտառակություն է․ Թանդիլյան Բախվել են «IVECO» բեռնատարը և «ՎԱԶ 2107»-ը, կա վիրավորՌուսաստանն ԱՄՆ-ին մեկ հարցում օգնություն է առաջարկելՀայաստանի սպառազինումը «վտանգ է ներկայացնում» խաղաղության օրակարգի առաջխաղացման համար․ ԲայրամովԼավրովը հայտնել է ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև նոր հանդիպման նախապատրաստման մասին13-ամյա շախմատիստ Մանվել Առաքելյանին շնորհվել է ՖԻԴԵ-ի վարպետի կոչում Թրամփը Եգիպտոսի նախագահի հետ քննարկել Է Գազայում տիրող իրավիճակըՓաշինյանի գլխավորությամբ ՔՊ վարչության նիստ է տեղի ունեցել (տեսանյութ)Հայաստանում հաշվառված խոշոր ու մանր եղջերավոր կենդանիների գլխաքանակը նվազել է Եվրոպայում սկսել են խոստովանել՝ Ուկրաինան առաջինն է խախտել ռուս-ուկրաինական պայմանավորվածություններըԲաքուն Ռուբեն Վարդանյանի դեմ ներկայացվող շինծու մեղադրանքներում նոր մարդկանց է ներգրավվել Վրաստանի խորհրդարանը ընդունել է օտարերկրյա գործակալների մասին օրենքը (տեսանյութ) Թուրքիայում Ռամադանի առաջին օրերը հանգիստ չեն անցել, ՃՏՊ-ներից մահեր են գրանցվել