Լևոն Բարսեղյանին չեմ սատարում, ինքը հովանավորել է ԼԳԲՏ-ին, ես ինչղ գործ ունենամ իրենց հետ. Ղուկասյան (տեսանյութ) ՄԻՊ աշխատակազմն իրավական խորհրդատվություն է տրամադրում և ուսումնասիրում ԶԼՄ-ների հրապարակումները՝ Գյումրիում և Փարաքարում ՏԻՄ ընտրությունների հետ կապված Վախի մթնոլորտ չկա Փարաքարում. Լյուդվիգ Գյուլնազարյան (տեսանյութ) Եթե ասեք՝ Ղուկասյանի շունը բռնաբարել է հարևանի շանը, այ էդ ժամանակ մեղքս կընդունեմ. Ղուկասյան (տեսանյութ) 2018-ին ասում էի` քայլ արա, մերժի´ր Սերժին, ճիշտ եմ արել, բայց չգիտեի` իրենք են բերել Նիկոլին. Ղուկասյան (տեսանյութ) Ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 2 ահազանգ․ ՆԳՆ Ընդդիմությունից ով շատ ձայն հավաքեց, միանալու ենք իրեն՝ առանց պաշտոն զբաղեցնելու․ Ղուկասյան (տեսանյութ) Փարաքարի համայնքապետի ՔՊ թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանն ընտրեց 14/12 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) ՔՊ-ական ես երբեք չեմ եղել. Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Էսօր էդ օրը չէր, որ ֆայտոնով գայի․ Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Փարաքարում քվեարկության ժամանակ ընտրողն ուշագնաց է եղել Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ)
Նախատեսվում է ստեղծել ժողովրդական աշխարհազոր. «Փաստ»
Հայաստանում նախատեսվում է ստեղծել Ժողովրդական աշխարհազոր: Նման նախաձեռնությամբ է հանդես եկել «Համահայկական ազգային միասնության խորհուրդ» միավորումը, որը հիմնադրել են «Համահայկական ճակատ» շարժման առաջնորդ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանն ու «Հայոց աշխարհազոր» ռազմաքաղաքական միավորման խորհրդի նախագահ Ալբերտ Բազեյանը:
Խորհրդի տարածած հայտարարության մեջ նշվում է. «Հայաստանի գործող վարչախումբը չդիմակայելով Արցախը զավթած ագրեսորի քմահաճույքներին, քայլ առ քայլ կատարում է նրա պահանջները՝ ընդունելով նրա կողմից առաջադրված պայմանները՝ իբրև տխրահռչակ «Խաղաղության պայմանագրի» ստորագրման նախապայման: ՀՀ իշխանությունները կանխորոշված ելքով և անհավասար պայմաններում տեղի ունեցած պատերազմից հյուծված հայ ժողովրդին համոզում են գնալ խիստ անհամաչափ զիջումների՝ հանուն խաղաղության հաստատման: Ի պատասխան ՀՀ վարչապետի պատրաստակամությանը՝ ընդունելու Ադրբեջանի բոլոր պահանջներն ու պայմանները, և ստորագրել Հայաստանի համար բացարձակապես անբարենպաստ այդ փաստաթուղթը՝ Ադրբեջանի ղեկավարությունը անընդհատ նոր պայմաններ է առաջադրում և հող նախապատրաստում ՀՀ ինքնիշխան տարածք ներխուժելու համար: Այդ են վկայում վերջին օրերին հրադադարի ռեժիմի խախտման վերաբերյալ Հայաստանի հասցեին հնչեցվող անհիմն մեղադրանքներն ու բացահայտ սադրանքները մեր սահմաններին: Ադրբեջանն ակնհայտորեն չի ձգտում խաղաղության հաստատման: Հակառակորդի Հայաստան ներխուժման սպառնալիքը օրեցօր մեծանում է, և հետևաբար, յուրաքանչյուր հայի ու ՀՀ քաղաքացու, պահեստազորի զինվորականի և ազատամարտիկի սուրբ պարտքն է՝ մեր պետության պաշտպանությանը տեր կանգնելու պատրաստակամությունը»։
«Համահայկական ազգային միասնության խորհուրդը» Հայաստանի համար խիստ վտանգավոր այս իրավիճակում կոչ է անում համախմբվել ու դիմակայել «մեր ազգային արժեքները ուրացող, մեր պետական շահերը ոտնահարող թրքահաճո իշխանության կողմից իրականացվող պարտվողական քաղաքականությանը»:
«Մենք չպետք է թույլ տանք մեր պետությանն ու մեր ժողովրդի անվտանգությանը սպառնացող որևէ փաստաթղթի ստորագրում: Հարկ եղած դեպքում՝ մենք պատրաստակամ ենք հայոց բանակի զինվորների կողքին կանգնել և արժանի հակահարված տալ թշնամուն՝ յուրաքանչյուրս ներդնելով մեր ռազմական գիտելիքներն ու փորձը»,-հայտարարում է միավորումը և կոչ անում գրանցվել Ժողովրդական աշխարհազորի շարքերում:
Լևոն Բարսեղյանին չեմ սատարում, ինքը հովանավորել է ԼԳԲՏ-ին, ես ինչղ գործ ունենամ իրենց հետ. Ղուկասյան (տեսանյութ)ՄԻՊ աշխատակազմն իրավական խորհրդատվություն է տրամադրում և ուսումնասիրում ԶԼՄ-ների հրապարակումները՝ Գյումրիում և Փարաքարում ՏԻՄ ընտրությունների հետ կապվածՎախի մթնոլորտ չկա Փարաքարում. Լյուդվիգ Գյուլնազարյան (տեսանյութ)Եթե ասեք՝ Ղուկասյանի շունը բռնաբարել է հարևանի շանը, այ էդ ժամանակ մեղքս կընդունեմ. Ղուկասյան (տեսանյութ) 2018-ին ասում էի` քայլ արա, մերժի´ր Սերժին, ճիշտ եմ արել, բայց չգիտեի` իրենք են բերել Նիկոլին. Ղուկասյան (տեսանյութ)Ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 2 ահազանգ․ ՆԳՆԹեժ իրավիճակ Մերձավանի ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Ընդդիմությունից ով շատ ձայն հավաքեց, միանալու ենք իրեն՝ առանց պաշտոն զբաղեցնելու․ Ղուկասյան (տեսանյութ) Քանի մարդ է մասնակցել Գյումրիի և Փարաքարի ավագանու ընտրություններին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբՓարաքարի համայնքապետի ՔՊ թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանն ընտրեց 14/12 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) ՔՊ-ական ես երբեք չեմ եղել. Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Էսօր էդ օրը չէր, որ ֆայտոնով գայի․ Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ)Փարաքարում քվեարկության ժամանակ ընտրողն ուշագնաց է եղել Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար ՂազարյանԱխուրյանից, որտեղից ասես մարդ եք բերել ձեր հավաքին․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ երեխային մեքենայի դիմացը նստեցնելու համարԻնձ ապտակող չի ծնվել․ Սարիկ Մինասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հետ միջադեպի մասին (տեսանյութ) Որևէ աթոռ, պաշտոն ինձ կյանքում չի փոխի․ Սարիկ Մինասյան (տեսանյութ) «Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունը ընտրությունների հետ եք կապու՞մ», «Հորս արև, հա´» (տեսանյութ)ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Ոչ ոք, նույնիսկ սրբազանը իրավունք չունի կասկածի տակ դնել իմ քաղաքական հայացքները. Մխիթարյան (տեսանյութ) 2021-ին խաղաղության օրակարգով մարդիկ էկան, 2022-ին տեղի ունեցավ Ջերմուկի դեպքերը. Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են․ «ՀայաՔվե»Ընտրությունների ընթացքը Գյումրիում և Փարաքարում. Անկախ դիտորդՔաղաքապետ դառնալու դեպքում՝ ինչպե՞ս եք պատկերացնում Փաշինյանի հետ աշխատանքը․ հարց՝ Մխիթարյանին (տեսանյութ)Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) «Հայաթ Փրոջեքթ»–ի ռեսուրսը չեմ օգտագործել, այսպես թե այնպես, ես առավելություն ունեմ երիտասարդների շրջանում․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրին երիտասարդանալու կարիք ունի․ դա իմ առաքելությունն եմ համարում․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար)Վարդան Ղուկասյանը ձեռնտու թեկնածու է իշխանության համար. Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրություններըԹուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերՍպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար ՄելոյանՔվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ինԳյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել