Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրությունները Թուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր Սպասվում է կարճատև անձրև
«Ժողովուրդ». Արփի Դավոյանը հարցաքննվել է որպես վկա․ որ գործի շրջանակներում
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանի գործողությունների մասով քննությունը քննչական կոմիտեում դեռեւս շարունակվում է։ Ինչ է այսքան քննում նախաքննական մարմինը եւ ինչի է ապասում՝ թերեւս դժվար չէ կանխատեսել։
«Ժողովուրդ» օրաթերթը հարցում էր ուղարկել ՀՀ գլխավոր դատախազություն հետեւյալ բովանդակությամբ, որ 2018 թվականին ՀՀ ՊԵԿ քննչական վարչությունում քննվել է մի գործ, որով անցել է Արփի Դավոյանը: Նախնական տեղեկություններով՝ նա ՍՊԸ-ներ է հիմնադրել, ինչ-որ ներկրումներ արել, ապա խաբել պետությանը: Նա 2018 թվականի ապրիլից հետո ՊԵԿ քննչականում անգամ հարցաքննվել է: Հաշվի առնելով այդ իրողությունը, համաձայն ՀՀ Սահմանադրության 27 եւ 27.1 հոդվածների եւ «Տեղեկատվության ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 6-րդ հոդվածի՝ խնդրում ենք տեղեկացնել.
Ի՞նչ գործ է եղել հարուցված, որով անցել է Արփի Դավոյանը:
Ի՞նչ կարգավիճակ ունի նա քրեական գործով:
Ի՞նչ փաստական հանգամանքներ են պարզվել Արփի Դավոյանի գործունեության մասով:
Ի պատասխան՝ Գլխավոր դատախազությունից հայտնել էին, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների եւ մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում քաղաքացի Արփի Դավոյանը հարցաքննվել է որպես վկա եւ դատավարական այլ կարգավիճակ չի ունեցել։ Քրեական վարույթով նախաքննությունը շարունակվում է։
Այսպիսով, Արփի Դավոյանը, որ օրուգիշեր ԱԺ ամբիոնից բարոյախրատական դասեր է տալիս ընդդիմախոսներին, քրեական գործով վկա է անցնում:
Իհարկե, վկայից մեղադրյալ մեկ քայլ է, բայց թերեւս ոչ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք: Կամ դա կլինի այն ժամանակ, երբ Արփի Դավոյանը դուրս գա խմբակցությունից:
Ի դեպ, ամիսներ շարունակ թիմից նեղացած Արփի Դավոյանը չի մասնակցում ՔՊ վարչության նիստերին: Տիգրան Ավինյանի մասով կոռուպցիոն ներթիմային բացահայտումներից, դրա հետևանքով՝ ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնում մերժվելուց հետո Արփի Դավոյանը նեղսրտել է, չի գնում կուսակցության վարչության նիստերին:
Ամեն դեպքում, «Ժողովուրդ» օրաթերթը կշարունակի հետեւել այս գործի քննությանը:
Հավելենք, որ այս քրեական վարույթը դեռեւս 2023 թվականից մեր ուշադրության կենտրոնում է, սակայն մինչ օրս որևէ տեղաշարժ չկա»:
Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար)Վարդան Ղուկասյանը ձեռնտու թեկնածու է իշխանության համար. Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրություններըԹուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերՍպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար ՄելոյանՔվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ինԳյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Արևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալԲագրատ Սրբազանին կտուգանենՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևումԱրցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող Սպանություն՝ Կոտայքի մարզում․ կան վիրավորներ և զոհ Եթե պատգամավորները անվստահություն չեն հայտնում, ուրեմն վստահում են Փաշինյանին. Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ) Եվրոպային մեղադրել են Ուկրաինայի հարցով Թրամփին անիմաստ դիմակայելու համարՔՊ-ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջ (տեսանյութ) Ինչպե՞ս բուժել վահանագեղձի հանգույցները. մեկնաբանում է բժիշկը (տեսանյութ)Պահանջում եմ ՀՀ կառավարությունից՝ դադարեցնել արցախահայության դեմ խայտառակ քաղաքականությունը. Մանե Թանդիլյան Նախատեսվում են ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ . Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ APԱրմավիրում 50-ամյա վարորդը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և կողաշրջվել․ վիրավոր կա «Հայաքվե»-ի Գորիսի գրասենյակը կտրամադրի անվճար իրավական խորհրդատվություն Մեր իշխանությունները սիրում են ուղիղ բանակցել ռազմական սպառնալիքի ներքո․ ադրբեջանագետ Ինչու են ամերիկյան զորքերը մուտք գործելու Էկվադոր․ CNNՓաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ ՀՀ ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը կբարելավվեն․ Օսկանյան Իրանը չի ենթարկվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներին․ ԻՀՊԿ-ի փոխծովակալ (տեսանյութ) Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին«Եթե Մելիքբեկյանն իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա»․ Արաս Օզբիլիս