2018-ին ասում էի` քայլ արա, մերժի´ր Սերժին, ճիշտ եմ արել, բայց չգիտեի` իրենք են բերել Նիկոլին. Ղուկասյան (տեսանյութ) Ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 2 ահազանգ․ ՆԳՆ Ընդդիմությունից ով շատ ձայն հավաքեց, միանալու ենք իրեն՝ առանց պաշտոն զբաղեցնելու․ Ղուկասյան (տեսանյութ) Փարաքարի համայնքապետի ՔՊ թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանն ընտրեց 14/12 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) ՔՊ-ական ես երբեք չեմ եղել. Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Էսօր էդ օրը չէր, որ ֆայտոնով գայի․ Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Փարաքարում քվեարկության ժամանակ ընտրողն ուշագնաց է եղել Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար Ղազարյան Ախուրյանից, որտեղից ասես մարդ եք բերել ձեր հավաքին․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ երեխային մեքենայի դիմացը նստեցնելու համար Ինձ ապտակող չի ծնվել․ Սարիկ Մինասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հետ միջադեպի մասին (տեսանյութ)
«Ժողովուրդ». «Ֆեյք տարածող» Չախոյանը հեղինակազրկել է իշխանությանը. ևս մեկ վարույթ
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Պաշտոնական աղբյուրներից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ, ընդդիմադիր գործիչների կողմից Փաշինյանի «ֆեյքերի ֆաբրիկայի» գլխավոր ֆեյք հռչակված Տարոն Չախոյանի նկատմամբ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի վարույթը նոր ընթացք է ստացել։
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ ըստ «Օրագիր news»-ի՝ 2024 թվականի հոկտեմբերի 21-ին Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը Facebook սոցիալական կայքի իր էջում կատարել է հետեւյալ բովանդակությամբ գրառում. «Ամեն հաչացող շան վրա պետք չէ քար նետել։ Մեքենայի հետեւից վազող շունն էլ է հաչում, բայց չի նշանակում, թե կարող է նստել ղեկին ու քշել։ Սա, ի պատասխան այն հարցմանը, թե ինչու չեմ արձագանքում իմ հասցեին էժան ստերին։ Մի քանի ծակ դաշնակի կաղկանձոցը ապացույց է, որ ամեն շնագայլ իր տեղում է»։
Այս հրապարակման ուսումնասիրության արդյունքում Հանձնաժողովն արձանագրել էր, որ Տարոն Չախոյանի վարքագիծը` սոցիալական մեդիայում վիրավորական արտահայտություններ պարունակող հրապարակման կատարումը, առերեւույթ կերպով կարող է հանգեցնել հանրային իշխանության հեղինակազրկման կամ հեղինակության արատավորման։ Ըստ այդմ՝ Հանձնաժողովը որոշել էր նշված դեպքի առթիվ հարուցել վարույթ։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի գրավոր հարցմանն ի պատասխան՝ Կոռուպցիայի կանխարգելան հանձնաժողովից պատասխանեցին հետևյալը.
«Հրապարակման հիման վրա Հանձնաժողովի կողմից իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում որոշվել է վարքագծի կանոնի խախտման առկայությունը կամ բացակայությունը գնահատելու նպատակով Տարոն Չախոյանի նկատմամբ հարուցել համապատասխան վարույթ՝ վարքագծի կանոնի առերևույթ խախտման հիմքով: Սակայն մինչև վարույթի հարուցումը, Հանձնաժողովի կողմից իրականացվող մեդիամոնիթորինգի շրջանակներում վերհանվել են Տարոն Չախոյանի կողմից վարքագծի կանոնների առերևույթ խախտումների վերաբերյալ այլ հրապարակումներ ևս, ինչով պայմանավորված՝ իրականացվում է հավելյալ ուսումնասիրություն՝ հարուցվող վարույթի շրջանակներում դրանց ևս անդրադառնալու նպատակով»:
Այսինքն, Հանձնաժողովը ոչ թե մեկ, այլ մի քանի հրապարակումներ ևս դիտարկում է, քանի որ Չախոյանն իր՝ հանրային պաշտոնյային անհարիր վարքով անգամ Հանձնաժողովում է «ճանաչված»։
Մնում է սպասել, թե ինչ որոշում կկայացվի:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը հետևողական կլինի այս գործին»:
2018-ին ասում էի` քայլ արա, մերժի´ր Սերժին, ճիշտ եմ արել, բայց չգիտեի` իրենք են բերել Նիկոլին. Ղուկասյան (տեսանյութ)Ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 2 ահազանգ․ ՆԳՆԹեժ իրավիճակ Մերձավանի ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Ընդդիմությունից ով շատ ձայն հավաքեց, միանալու ենք իրեն՝ առանց պաշտոն զբաղեցնելու․ Ղուկասյան (տեսանյութ) Քանի մարդ է մասնակցել Գյումրիի և Փարաքարի ավագանու ընտրություններին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբՓարաքարի համայնքապետի ՔՊ թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանն ընտրեց 14/12 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) ՔՊ-ական ես երբեք չեմ եղել. Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ) Էսօր էդ օրը չէր, որ ֆայտոնով գայի․ Արտյոմ Թումանյան (տեսանյութ)Փարաքարում քվեարկության ժամանակ ընտրողն ուշագնաց է եղել Արցախի մասին Ձեր խոսքերի համար չեք զղջո՞ւմ․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար ՂազարյանԱխուրյանից, որտեղից ասես մարդ եք բերել ձեր հավաքին․ լրագրողը՝ Սարիկ Մինասյանին (տեսանյութ) Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ երեխային մեքենայի դիմացը նստեցնելու համարԻնձ ապտակող չի ծնվել․ Սարիկ Մինասյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հետ միջադեպի մասին (տեսանյութ) Որևէ աթոռ, պաշտոն ինձ կյանքում չի փոխի․ Սարիկ Մինասյան (տեսանյութ) «Մարտուն Գրիգորյանի որդու և հոր ձերբակալությունը ընտրությունների հետ եք կապու՞մ», «Հորս արև, հա´» (տեսանյութ)ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանը քվեարկեց (տեսանյութ)Ոչ ոք, նույնիսկ սրբազանը իրավունք չունի կասկածի տակ դնել իմ քաղաքական հայացքները. Մխիթարյան (տեսանյութ) 2021-ին խաղաղության օրակարգով մարդիկ էկան, 2022-ին տեղի ունեցավ Ջերմուկի դեպքերը. Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրիում իշխանական թեկնածուի թաղամասն ընդգրկող տեղամասերի առջև կուտակումներ են․ «ՀայաՔվե»Ընտրությունների ընթացքը Գյումրիում և Փարաքարում. Անկախ դիտորդՔաղաքապետ դառնալու դեպքում՝ ինչպե՞ս եք պատկերացնում Փաշինյանի հետ աշխատանքը․ հարց՝ Մխիթարյանին (տեսանյութ)Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են պետական վարչական ռեսուրսի և Սարիկի՝ ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ․ Մխիթարյան (տեսանյութ) «Հայաթ Փրոջեքթ»–ի ռեսուրսը չեմ օգտագործել, այսպես թե այնպես, ես առավելություն ունեմ երիտասարդների շրջանում․ Մխիթարյան (տեսանյութ) Գյումրին երիտասարդանալու կարիք ունի․ դա իմ առաքելությունն եմ համարում․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը քվեարկեց (տեսանյութ) Չգիտեմ՝ Սարիկը ՔՊ մտնելուց առա՞ջ սկսեց Արցախն ատել, թե նախկինում էլ էր ատում․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Գյումրիում ոստիկանությունն անցել է գործի (տեսանյութ) Մարտական ենք տրամադրված․ չպետք է թույլ տալ, որ վերարտադրվեն երկիր քանդողները․ Արտյոմ Ղարաղազարյան (տեսանյութ) ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար)Վարդան Ղուկասյանը ձեռնտու թեկնածու է իշխանության համար. Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ընդդիմադիր թեկնածուների միջև լարվածություն չկա․ դա միայն ՔՊ-ի կողմից է․ Մարտուն Գրիգորյան (տեսանյութ) Ինչ իրավիճակ է հանրապետության ճանապարհներին Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկեց Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում (տեսանյութ) Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրություններըԹուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերՍպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար ՄելոյանՔվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ինԳյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան