Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ին Գյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ
Դեսպան Տոլմաջյանը Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության գլխավոր տնօրենի հետ քննարկել է համագործակցության առանցքային ոլորտները
Մարտի 25-ին Ժնևի ՄԱԿ-ի գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ​​ներկայացուցիչ, դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը քաղաքավարական հանդիպում է ունեցել Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) գլխավոր տնօրեն Ժիլբեր Հունգբոյի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում են Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպանությունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համագործակցության առանցքային ոլորտները, որոնք ուղղված են սոցիալական արդարության, արժանապատիվ աշխատանքի և կայուն զարգացման խթանմանը: Դեսպան Տոլմաջյանն ընդգծել է աշխատանքային և սոցիալական իրավունքները, ինչպես նաև եռակողմ գործընկերությունը ամրապնդելու Հայաստանի հանձնառությունը՝ ԱՄԿ գլոբալ առաքելությանը համապատասխան:
Հայաստանի դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄԿ-ին մի շարք ոլորտային ուղղություններով երկարամյա արդյունավետ համագործակցության և աջակցության համար, որը ներառում է, ի թիվս այլոց, փորձագիտական ​​աջակցություն, խորհրդատվություն և կարողությունների զարգացում աշխատանքի և զբաղվածության ազգային օրենսդրության բարելավման և Հայաստանում աշխատանքային իրավունքների ամրապնդման համար՝ դրանք լիովին համապատասխանեցնելու ԱՄԿ կոնվենցիաների շրջանակներում ստանձնած Հայաստանի միջազգային պարտավորություններին: Դեսպանը բարձր է գնահատել նաև ԱՄԿ աջակցությունը ինտեգրման և կայուն զբաղվածության ապահովման ուղղությամբ՝ մասնավորապես ԼՂ փախստականների համար։
Գլխավոր տնօրենը բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը աշխատանքային չափանիշների ներդրման և սոցիալական արդարության ամրապնդման ուղղությամբ և կարևորել գործընկերության խթանումը արդի մարտահրավերների լուծման համար, ինչպիսիք են գործազրկությունը, գենդերային անհավասարությունն ու սոցիալական անարդարությունը:
Գլխավոր տնօրենը շնորհակալություն է հայտնել նաև ԱՄԿ նախաձեռնություններին Հայաստանի ներդրման համար, այդ թվում՝ «Հանուն սոցիալական արդարության գլոբալ կոալիցիայի» շրջանակներում, որին Հայաստանը միացել է առաջիններից ԱՄԿ անդամ պետությունների շարքում։
Կողմերը երկուստեք արտահայտել են ապագայի վերաբերյալ իրենց ընդհանուր տեսլականը, որտեղ հավասար աշխատանքային իրավունքներն ու սոցիալական երկխոսությունը ճանապարհ են հարթում դեպի դիմակայուն և ներառական հասարակություններ:
Հանդիպումն ավարտվել է արժանապատիվ աշխատանքի և սոցիալական արդարության սկզբունքների առաջմղման փոխադարձ հանձնառության վերահաստատմամբ՝ ընդգծելով միջազգային համագործակցության կարևորությունը այդ նպատակներին հասնելու գործում։
Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Տեսանկարահանման կարգի խախտումների արձանագրում․ Գոհար ՄելոյանՔվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ինԳյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Արևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալԲագրատ Սրբազանին կտուգանենՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևումԱրցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող Սպանություն՝ Կոտայքի մարզում․ կան վիրավորներ և զոհ Եթե պատգամավորները անվստահություն չեն հայտնում, ուրեմն վստահում են Փաշինյանին. Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ) Եվրոպային մեղադրել են Ուկրաինայի հարցով Թրամփին անիմաստ դիմակայելու համարՔՊ-ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջ (տեսանյութ) Ինչպե՞ս բուժել վահանագեղձի հանգույցները. մեկնաբանում է բժիշկը (տեսանյութ)Պահանջում եմ ՀՀ կառավարությունից՝ դադարեցնել արցախահայության դեմ խայտառակ քաղաքականությունը. Մանե Թանդիլյան Նախատեսվում են ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ . Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ APԱրմավիրում 50-ամյա վարորդը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և կողաշրջվել․ վիրավոր կա «Հայաքվե»-ի Գորիսի գրասենյակը կտրամադրի անվճար իրավական խորհրդատվություն Մեր իշխանությունները սիրում են ուղիղ բանակցել ռազմական սպառնալիքի ներքո․ ադրբեջանագետ Ինչու են ամերիկյան զորքերը մուտք գործելու Էկվադոր․ CNNՓաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ ՀՀ ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը կբարելավվեն․ Օսկանյան Իրանը չի ենթարկվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներին․ ԻՀՊԿ-ի փոխծովակալ (տեսանյութ) Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին«Եթե Մելիքբեկյանն իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա»․ Արաս Օզբիլիս ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում անդրադարձ է կատարվել ռազմավարական հաղորդակցության ոլորտում համագործակցությանը Ուկրաինան ինքնուրույն պետություն չէ․ Ազարով (տեսանյութ)Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջԽոշոր ավտովթար է եղել Վեդիի կամրջի մոտ․ զոհ կա ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններին (տեսանյութ) Ուկրաինայում ամփոփել են Սաուդյան Արաբիայի բանակցությունների տխուր արդյունքները (տեսանյութ)Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում (տեսանյութ)Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետը Եվրոպային կոչ է արել «դադարել լինել մակաբույծ»Մյանմայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տվյալներ չկան Գերմանիայում խոսել են ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների հնարավոր չեղարկման մասին (տեսանյութ)Հայաստանի մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առաջնությունների հաղթողները հայտնի են Եվրոպային Ուկրաինայի հարցով նոր ծրագիր են առաջարկել (տեսանյութ)