Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրությունները Թուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր Սպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար Մելոյան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ին Գյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է
Դուք նույնպես հանցակից եք «ԳՈՅ» թատրոնի ոչնչացման գործընթացին. Սարգիս Արզումանյանի բաց նամակը՝ ԿԳՄՍ նախարարին
«Գոյ թատրոնի» կառավարման խորհրդի նախագահ, ռեժիսոր Սարգիս Արզումանյանը  բաց նամակով դիմել է ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանին.
«Հարգելի՛ տիկին Անդրեասյան,
Ես դիմում եմ Ձեզ՝ որպես ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության ղեկավարի, քանի որ Ձեր ենթակայության տակ գտնվող պետական ոչ առևտրային կազմակերպության (ՊՈԱԿ) ղեկավար Վարդան Մկրտչյանի գործողություններն անցել են ոչ միայն բարոյականության, այլև օրենքի սահմանները։
Մարտի 24-ին լրացավ մեկ տարին, ինչ ապօրինի կերպով փակվել է «ԳՈՅ» թատրոնը, իսկ այս ընթացքում մենք ականատես ենք եղել մշակութային հաստատության համակարգված ոչնչացմանը։
Վերջին և հատկապես վտանգավոր քայլն իրականացվեց օրեր առաջ․ Սունդուկյան թատրոնի ղեկավարությունը ապամոնտաժել է «ԳՈՅ» թատրոնի հանդիսատեսի համար նախատեսված նստատեղերը։
Այդ գործողությունը ակնհայտորեն արվել է՝
Թատրոնը որպես մշակութային կենտրոն վերացնելու նպատակով, «ԳՈՅ» թատրոնի ժառանգությունը վերջնականապես ջնջելու մտադրությամբ, մեր պայքարը բարոյապես ու ֆիզիկապես ճնշելու հաշվարկով։
Մամուլում արդեն շրջանառվում է Վարդան Մկրտչյանի արձագանքը, որտեղ նա հերքում է իր մասնակցությունը նստատեղերի հեռացման հարցում և հայտարարում, որ «ԳՈՅ» թատրոնը գոյություն չունի։
Եթե նա կապ չունի, ապա ո՞վ է տվել այդ հրահանգը։
Եթե «ԳՈՅ» թատրոնը գոյություն չունի, ապա ինչո՞ւ են այդքան հետևողականորեն ջնջում նրա պատմության հետքերը։
Սա արդեն ոչ միայն Սունդուկյան թատրոնի, այլև Ձեր նախարարության պատասխանատվության շրջանակում է, քանի որ ՊՈԱԿ-ը գործում է ԿԳՄՍ նախարարության վերահսկողության ներքո։
ԳՈՐԾԸ ԴԱՏԱՐԱՆՈՒՄ Է․ ՈՉ ՈՔ ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՉՈՒՆԻ ԿԱՆԽԱԿԱԼ ՎԵՐԱԲԵՐՄՈՒՆՔՈՎ ԵՎ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅԱՄԲ ՈՉՆՉԱՑՆԵԼ ԹԱՏՐՈՆԸ
Նշեմ, որ «ԳՈՅ» թատրոնի գործը դեռ գտնվում է դատարանում, և այն իրավականորեն վերջնական լուծում չի ստացել։
Սա նշանակում է, որ Սունդուկյան թատրոնի ցանկացած գործողություն, որն ուղղված է «ԳՈՅ» թատրոնի վերացմանը, օրենքի կոպիտ խախտում է, քանի որ դեռևս չկա դատական վերջնական վճիռ։
Եթե ԿԳՄՍ նախարարությունը չի վերահսկում իր ենթակայության տակ գտնվող կառույցները, ապա Դուք անմիջական պատասխանատվություն եք կրում այս ապօրինությունների համար։
1. Պահանջում եմ, որ ԿԳՄՍ նախարարությունը անհապաղ արձագանքի և խստագույնս կարգի հրավիրի Վարդան Մկրտչյանին, որպեսզի նա դադարեցնի թատրոնի վերացմանն ուղղված քայլերը։
2. Պահանջում եմ, որ նախարարությունը հստակ պատասխանի՝ տեղյակ է արդյոք Վարդան Մկրտչյանի կատարած քայլերից, և եթե այո, ապա ինչու՞ չի միջամտել։
3. Եթե ԿԳՄՍ նախարարությունը որևէ քայլ չի ձեռնարկում, ապա սա նշանակում է, որ Դուք նույնպես հանցակից եք «ԳՈՅ» թատրոնի ոչնչացման գործընթացին։
Այս ամենի համար ամբողջական քաղաքական և իրավական պատասխանատվությունն ընկնում է ոչ միայն Վարդան Մկրտչյանի, այլև Ձեր՝ որպես ոլորտի ղեկավարի վրա։
Եթե որևէ կերպ չկանխեք այս ապօրինությունները, ապա ընդունեք, որ մշակույթի հանդեպ հանցագործությունն իրականացվում է նաև Ձեր լուռ համաձայնությամբ։
Սպասում եմ Ձեր անհապաղ արձագանքին և կոնկրետ քայլերին»։
Մենք համաձայնության կգանք ու կանենք ամեն ինչ, որ ՔՊ–ն Գյումրիում իշխանություն չունենա․ Մարտուն Գրիգորյան ՈւՂԻՂ. թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը քվեարկում է Գյումրու 31/51 ընտրատեղամասում ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրություններըԹուրքիայի և Իրանի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերՍպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ. «ՀայաՔվե» Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար ՄելոյանՔվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Տարադրամի փոխարժեքները՝ մարտի 30-ինԳյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Պլանային ջրանջատում․ տասնյակ հասցեներում ջուր չի լինի Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել Քանի կան արցախցիները, այդքան էլ կմնան արցախցիների իրավունքները և պայքարը․ Արտակ Բեգլարյան Կանխվել է հրդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ Արցախի հրաժարումով Հայաստանը ոչ թե փրկվեց, այլ դարձավ ավելի անպաշտպան․ Սաղաթելյան Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում․ «Հետք» Արևմուտքում պարզել են Թրամփի իրական նպատակները Ուկրաինայի վերաբերյալԲագրատ Սրբազանին կտուգանենՊետդուման մատնանշել է Զելենսկու պլանը, որը թաքնված է Սև ծովի հացահատիկի գործարքի հետևումԱրցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող Սպանություն՝ Կոտայքի մարզում․ կան վիրավորներ և զոհ Եթե պատգամավորները անվստահություն չեն հայտնում, ուրեմն վստահում են Փաշինյանին. Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ) Եվրոպային մեղադրել են Ուկրաինայի հարցով Թրամփին անիմաստ դիմակայելու համարՔՊ-ն դատի կտա Արման Թաթոյանին Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջ (տեսանյութ) Ինչպե՞ս բուժել վահանագեղձի հանգույցները. մեկնաբանում է բժիշկը (տեսանյութ)Պահանջում եմ ՀՀ կառավարությունից՝ դադարեցնել արցախահայության դեմ խայտառակ քաղաքականությունը. Մանե Թանդիլյան Նախատեսվում են ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ . Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ Ուկրաինայում ռուսական զորքերի «բազմանպատակ» հարձակում են ակնկալում․ APԱրմավիրում 50-ամյա վարորդը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և կողաշրջվել․ վիրավոր կա «Հայաքվե»-ի Գորիսի գրասենյակը կտրամադրի անվճար իրավական խորհրդատվություն Մեր իշխանությունները սիրում են ուղիղ բանակցել ռազմական սպառնալիքի ներքո․ ադրբեջանագետ Ինչու են ամերիկյան զորքերը մուտք գործելու Էկվադոր․ CNNՓաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ ՀՀ ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը կբարելավվեն․ Օսկանյան Իրանը չի ենթարկվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներին․ ԻՀՊԿ-ի փոխծովակալ (տեսանյութ) Զելենսկուն նախազգուշացրել են ԱՄՆ-ի հետ գործարքից հրաժարվելու լուրջ հետևանքների մասին«Եթե Մելիքբեկյանն իսկապես մտահոգված է հայկական ֆուտբոլով, պետք է հրաժարական տա»․ Արաս Օզբիլիս ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում անդրադարձ է կատարվել ռազմավարական հաղորդակցության ոլորտում համագործակցությանը Ուկրաինան ինքնուրույն պետություն չէ․ Ազարով (տեսանյութ)Կանադայի նոր վարչապետին մեղադրել են գրագողության մեջԽոշոր ավտովթար է եղել Վեդիի կամրջի մոտ․ զոհ կա ԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել ֆրանսիական ընկերություններին (տեսանյութ) Ուկրաինայում ամփոփել են Սաուդյան Արաբիայի բանակցությունների տխուր արդյունքները (տեսանյութ)Հայաստանն ու Ռուսաստանը հետախուզվողներին դժվարությամբ են միմյանց փոխանցում (տեսանյութ)