Հրապարակվել է Գյումրու 82 ընտրական տեղամասերից 73-ի նախնական արդյունքները Ո՞ւմ հետ ՔՊ-ն կոալիցիա կկազմի Գյումրիում. հարց Գնել Սանոսյանին (տեսանյութ) «Ընդդիմությունը Գյումրիում վերջնարդյունքում ջախջախեց քայլիստներին 50,06%-ն ընդդեմ 36%-ի…» Վայոց ձորի մարզի Զեդեա բնակավայրում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Պայթյուն Իրանի քաղաքներից մեկի ոստիկանական բաժանմունքում Ամփոփվել են 31/75, 31/67, 31/46 ընտրատեղամասերի արդյունքները Ու՞ր տարան քվեատուփը, ի՞նչ էիք անում բացված քվեատուփի մոտ. մարզպետը փախավ Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջին տվյալները. Գագիկ Համբարյան Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը Ամփոփվել են 31/05 տեղամասի արդյունքները Թող որ վերջապես սկիզբ դրվի ՔՊ-ից մեր հայրենիքը ազատագրելու ժամանակաշրջանը․ Մանե Թանդիլյան Դուք շատ փոքր մարդ եք, որ ինձ պատվի արժանացնեք․ «Եվրոմեդիա24»–ի խմբագիրը՝ Գարիկ Սարգսյանին (տեսանյութ)
ՀԾԿՀ անգործությունը հնարավորություն է տվել «Վեոլիա ջրի» կողմից անբարեխիղճ պահվածքի. ինչո՞ւ են տուգանվում քաղաքացիները․ «Փաստ»
Սպառողների իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող ՀԿ-ները, ինչպես նաև լրատվամիջոցներն ահազանգեր են ստանում քաղաքացիներից, որ «Վեոլիա ջուր» ընկերությունը ջրաչափերը փոխելուց հետո տուգանում է իրենց: Ահազանգեր է ստացել նաև «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ-ն, որի նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը մեզ հետ զրույցում պարզաբանեց, թե ինչից են դժգոհում քաղաքացիները:
«Մեծ թվով ահազանգեր ենք ստացել: Քաղաքացիներին խնդրել և հորդորել ենք դիմել ինչպես «Վեոլիա ջուր» ընկերությանը, այնպես էլ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին, որպեսզի հանձնաժողովն էլ հասկանա, որ գործ ունենք մասսայական խնդրի հետ: Ջրաչափի փոփոխությունից հետո քաղաքացիները ստանում են նամակ, որ փորձաքննություն է արվել, պարզվել է, որ ջրաչափը եղել է վնասված: Վերահաշվարկվում է ինչ-որ գումար, որը ներկայացվում է քաղաքացուն, և նա ստիպված է այդ գումարը վճարել:
Ընդ որում՝ այստեղ որևէ փաստարկ չկա (եթե, իհարկե, ջրաչափը եղել է վնասված), դա եղել է հօգո՞ւտ, թե՞ ի վնաս սպառողի: Միայն դրա անսարք լինելու հանգամանքով պայմանավորված վերահաշվարկ է կատարվում, գումար է ներկայացվում: Գուցե ջրաչափը վնասվել է փոխելու պահին կամ տեղափոխելուց: Որևէ ապացույց չներկայացնելով՝ գումարի պարտավորություն են առաջացնում քաղաքացու համար»,-«Փաստի» հետ զրույցում նշում է Պիպոյանը:
Շեշտում է, թե ինչ դեր և նշանակություն ունի այստեղ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը: «Այն իր իրավակարգավորումներով պետք է բացառեր որևէ տեսակի նմանատիպ միջնորդություն ներկայացնելու հնարավորություն, մինչդեռ չի բացառել: Չեք գտնի որևէ քաղաքացու, որի ջրաչափը փոխելու ընթացքում նրան ասեն՝ գիտես, շատ ես վճարել, որովհետև վնասված է եղել, վերահաշվարկ անենք, որ քիչ վճարես կամ փոխհատուցում լինի: Ինչո՞ւ է նման դեպքերում միշտ տուժում քաղաքացին: Սա նշանակում է, որ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն իր կարգավորումներով չի նպաստում Հայաստանի Հանրապետությունում սպառողի շահերի պաշտպանությանը: Չունենք վնասի փոխհատուցման նորմալ ինստիտուտ որևէ ոլորտում, բացառություն է բարոյական վնասի փոխհատուցումը, մինչդեռ սա սպառողի հիմնարար իրավունք է»,-նշում է մեր զրուցակիցը:
Նրա խոսքով, հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անգործությունն է հնարավորություն տվել «Վեոլիա ջրի» կողմից նման անբարեխիղճ պահվածքի. «Այն, որ այս ընկերությունն անբարեխիղճ է, բնական է, որովհետև եթե այդպիսին չլիներ, չարաշահում չէր անի: Բայց այն, որ ՀԾԿՀ-ն է նպաստում դրան, սա էլ է փաստ»:
Ի՞նչ պետք է անեն սպառողներն այս խնդրին բախվելիս: «Առաջին հերթին ապացուցողական նամակ պետք է գրեն «Վեոլիա ջուր» ընկերությանը և հանձնաժողովին, բայց նախքան դա անպայման փորձեն ներկա գտնվել ջրաչափը փոխելու գործընթացին: Երրորդը՝ հետևողական լինեն մինչև վերջ իրենց իրավունքի իրացման հարցում: Բազմաթիվ բողոքներ ունենք, որոնք հանրայնացրել ենք, այլ ԶԼՄ-ների մեր գործընկերները նույնպես անդրադառնում են այս խնդրին: Քաղաքացիները պետք է դիմեն այս խնդրի առկայության դեպքում, և բոլորով հանձնաժողովից պահանջենք այս խնդրի լուծումը: Կան ոլորտներ, որտեղ առանց պետական միջամտության, ինքնակարգավորումով խնդիրը չի լուծվի»,-եզրափակում է Բաբկեն Պիպոյանը:
Հրապարակվել է Գյումրու 82 ընտրական տեղամասերից 73-ի նախնական արդյունքները Ո՞ւմ հետ ՔՊ-ն կոալիցիա կկազմի Գյումրիում. հարց Գնել Սանոսյանին (տեսանյութ) «Ընդդիմությունը Գյումրիում վերջնարդյունքում ջախջախեց քայլիստներին 50,06%-ն ընդդեմ 36%-ի…» Վայոց ձորի մարզի Զեդեա բնակավայրում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Պայթյուն Իրանի քաղաքներից մեկի ոստիկանական բաժանմունքում Ամփոփվել են 31/75, 31/67, 31/46 ընտրատեղամասերի արդյունքները Ու՞ր տարան քվեատուփը, ի՞նչ էիք անում բացված քվեատուփի մոտ. մարզպետը փախավԳյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջին տվյալները. Գագիկ ՀամբարյանՀայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր ՇտայնմայերըԱմփոփվել են 31/05 տեղամասի արդյունքները Թող որ վերջապես սկիզբ դրվի ՔՊ-ից մեր հայրենիքը ազատագրելու ժամանակաշրջանը․ Մանե Թանդիլյան Դուք շատ փոքր մարդ եք, որ ինձ պատվի արժանացնեք․ «Եվրոմեդիա24»–ի խմբագիրը՝ Գարիկ Սարգսյանին (տեսանյութ) Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ) Ժողովուրդ, որտեղ հաշվարկը չեք ավարտել, քվեաթերթիկներից հեռու չգնաք. Գոհար Մելոյանն ահազանգում է (տեսանյութ) Euromedia24-ի լրագրողը ֆիքսել է հարբած վիճակում անկարգություններ հրահրող ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանին (տեսանյութ) Քիչ առաջ հոսանքազրկվել է ամբողջ Գյումրին. Վահե ՍարգսյանԳյումրիում որոշ ընտրատեղամասեր հոսանքազրկվեցին Փարաքարում հաղթել է «Միասնություն» դաշինքի թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանը (տեսանյութ) Գյումրու 31/08 ընտրատեղամասի արդյունքներըԳյումրու 31/79 ընտրատեղամասում հաշվարկն ավարտվել է. ընդդիմությունն առաջատար է Քվեարկության նախնական արդյունքները՝ Փարաքարի 14/06, 14/07 ընտրատեղամասերում «Գյումրում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք են ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում. Նաիրի ՀոխիկյանԱրդյունքները՝ Գյումրու 31/60 ընտրատեղամասում Գյումրու 31/12 ընտրատեղամասում հաղթում է ՔՊ–նԳյումրու 31/02 ընտրատեղամասի նախնական արդյունքներըՀայտնի են Գյումրիում 31/44 ընտրատեղամասի արդյունքները Ինչ խախտումներ է արձանագրել ՀՀ ՄԻՊ աշխատակազմը՝ Գյումրիի և Փարաքարի ընտրություններին Ձերբակալված Անահիտ Խալաթյանին գաղտնի տեղափոխել են Երևան՝ առանց պաշտպանին տեղյակ պահելու․ իրավապաշտպան Լարված մթնոլորտ թիվ 31/69 տեղամասում (տեսանյութ) Ժամը 20։00-ի դրությամբ ՆԳՆ ոստիկանությունը նախաքննական մարմին է ուղարկել ենթադրյալ հանցագործության վերաբերյալ 6 հաղորդում Հայտնի են Գյումրիում 31/63 ընտրատեղամասի արդյունքները Արցախցիների սոցիալական ծրագրերի մտահոգությունների վերաբերյալ ակցիա կանցկացվի Փարաքար և Գյումրի համայնքներում, նախնական տվյալներով, քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 44.61%-ը Հայաստանի ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանից տարածված տեղեկությունը Ընտրողների էլեկտրոնային գրանցման նպատակով օգտագործվում է 231 տեխնիկական սարքավորում. ԿԸՀ Կուրախանամ, որ Սարիկը պարտվի. ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը խմած է (տեսանյութ)Երկրաշարժ է տեղի ունեցել նաեւ Տոնգայի ափերի մոտ#ՈՒՂԻՂ. Գյումրիի ընտրատեղամասերում սկսվել է ձայների հաշվարկը Սա մեր պատմության վատագույն ընտրություններից մեկն էր. դիտորդ (տեսանյութ) Գյումրու շուրջօրյա խնամքի կենտրոնի ղեկավար Գինուշ Զատիկյանը կարող է հեռացվել ԿԽ-ից. հայտարարություն Առավոտյան հանգիստ էր, եկավ մի պահ՝ կտրուկ մարդաքանակ աճեց. Դիտորդ Անժելա Էլիբեգովա (տեսանյութ) Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանր ժուլիկություններ է սկսել. Արսեն ԲաբայանԹրամփը սպառնացել է ռմբակոծել Իրանը Քաղաքացու հասցեի դիմաց գրված է եղել հանրակացարան բառը. դիտորդ (տեսանյութ) 31/06 տեղամասային կենտրոնում քաղաքացին արձանագրել է, որ իր հասցեում անծանոթ մարդիկ են գրանցված․ ահազանգ MIX FIGHT 57-ը կանցկացվի Երևանում «Սաղդ ուղարկված եք»․ ՔՊ–ի աջակից քաղաքացիները վիճաբանեցին լրագրողների հետ (տեսանյութ) Լուսակերտի զորամասի դիմաց բախվել են «Ford Transit»-ն ու «Opel Zafira»-ն․ կա վիրшվոր Գյումրիում և Փարաքարում ՏԻՄ ընտրությունների ընթացքում ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ 4 ահազանգ է ստացվել