Ո՞ւմ հետ ՔՊ-ն կոալիցիա կկազմի Գյումրիում. հարց Գնել Սանոսյանին (տեսանյութ) «Ընդդիմությունը Գյումրիում վերջնարդյունքում ջախջախեց քայլիստներին 50,06%-ն ընդդեմ 36%-ի…» Վայոց ձորի մարզի Զեդեա բնակավայրում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Պայթյուն Իրանի քաղաքներից մեկի ոստիկանական բաժանմունքում Ամփոփվել են 31/75, 31/67, 31/46 ընտրատեղամասերի արդյունքները Ու՞ր տարան քվեատուփը, ի՞նչ էիք անում բացված քվեատուփի մոտ. մարզպետը փախավ Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջին տվյալները. Գագիկ Համբարյան Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը Ամփոփվել են 31/05 տեղամասի արդյունքները Թող որ վերջապես սկիզբ դրվի ՔՊ-ից մեր հայրենիքը ազատագրելու ժամանակաշրջանը․ Մանե Թանդիլյան Դուք շատ փոքր մարդ եք, որ ինձ պատվի արժանացնեք․ «Եվրոմեդիա24»–ի խմբագիրը՝ Գարիկ Սարգսյանին (տեսանյութ) Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ)
«Հրապարակ». ՀՀԿ-ականները կկարողանան այցելել Արմեն Աշոտյանին, բացի Կարեն Ավագյանից
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը դեռեւս տնային կալանքի տակ է։ Դատարանի որոշմամբ՝  Աշոտյանին արգելվել է լքել իր բնակության վայրի տարածքը, քաղաքական գործունեությամբ զբաղվել և մինչև դատավարության ավարտը շփվել որևէ մեկի հետ՝ բացի ընտանիքի անդամներից: Տնային կալանքի ընթացքում նրան կարող էին այցելել միայն պաշտպանները և ԱԺ պատգամավորները: Նրանք Աշոտյանին  տեսակցում էին նաև «Նուբարաշեն» ՔԿՀ–ում։
Արմեն Աշոտյանը հանրության հետ շփվում էր հոդվածների և հարցազրույցների միջոցով, որոնք փաստաբանները փոխանցում էին մամուլին կամ տեղադրում սոցցանցերում:
«Հրապարակ»-ը տեղեկացավ, որ վերջերս Աշոտյանի վերաբերյալ քրգործով դատական նիստին խափանման միջոցի պայմանները դատարանը փոքր ինչ բարելավել է․ նրան տեսակցելու թույկտվություն են ստացել նաև իր գործընկերները՝ ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամները։
Աշոտյանի պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հաստատեց մեր տեղեկությունը՝ մանրամասներ ներկայացնելով․ «Վերջին նիստով թույլատրվեց ԳՄ-ի անդամների տեսակցությունները՝ 21 հոգի, այդ թվում 3 պատգամավորները, որոնք կարող էին տեսակցել։ Եւս 17 հոգի՝ բացառությամբ Կարեն Ավագյանի»։
Ինչո՞ւ է դատարանը արգելել Կարեն Ավագյանին այցելել Աշոտյանին, պաշտպանն ասաց՝ գաղտնալսումներից մեկում Կարեն Ավագյանի անունը հիշատակվում է, դատարանն ասել է՝ այս մարդը գործի հետ առնչություն ունի, դրա համար թույլ չեմ տալիս։
Սահմանափակումներ կա՞ն տեսակցության ժամանակ, օրինակ՝ ժամային, օրերի, փաստաբանն ասաց՝ չկա նման սահմանափակում, սակայն զանգել չի կարելի։
Հիշեցնենք՝ ըստ Քննչական կոմիտեի՝ Կրթության և գիտության նախկին նախարար Արմեն Աշոտյանը մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և փողերի լվացման համար, որն առաջացրել է ծանր հետևանքներ։ Նա 6 ամսից ավելի կալանավորված էր, ապա կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով»: