Կարծես նորից Հայկը հաղթել է Բելին, հայը՝ թուրքին. Նաիրա Զոհրաբյան Գյումրու «Մեր քաղաքը» դաշինքի ավագանու թեկնածու Անահիտ Խալաթյանին տեղափոխել են ՁՊՎ․ փաստաբան Հրապարակվել են Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները Հրապարակվել է Գյումրու 82 ընտրական տեղամասերից 73-ի նախնական արդյունքները Ո՞ւմ հետ ՔՊ-ն կոալիցիա կկազմի Գյումրիում. հարց Գնել Սանոսյանին (տեսանյութ) «Ընդդիմությունը Գյումրիում վերջնարդյունքում ջախջախեց քայլիստներին 50,06%-ն ընդդեմ 36%-ի…» Վայոց ձորի մարզի Զեդեա բնակավայրում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Պայթյուն Իրանի քաղաքներից մեկի ոստիկանական բաժանմունքում Ամփոփվել են 31/75, 31/67, 31/46 ընտրատեղամասերի արդյունքները Ու՞ր տարան քվեատուփը, ի՞նչ էիք անում բացված քվեատուփի մոտ. մարզպետը փախավ Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջին տվյալները. Գագիկ Համբարյան Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը
Եվրոպան նահանջում է Ուկրաինա խաղաղապահներ ուղարկելու մտքից․ Reuters
Եվրոպան հեռանում է Ուկրաինա խաղաղապահ զորախումբ ուղարկելու գաղափարից՝ քիչ հավանական համարելով նման սցենարի իրականացումը։ Այս մասին հայտնում է Reuters-ը։
«Նրանք հետ են կանգնում ցամաքային զորքեր ուղարկելու մտքից և փորձում են վերանայել իրենց գործողությունները՝ դարձնելով դրանք ավելի խելամիտ»,- ասել է եվրոպացի դիվանագետը, մեջբերում է Strana հրատարակությունը։
Միևնույն ժամանակ, եվրոպական պաշտպանության բարձրաստիճան պաշտոնյան ասել է, որ թեև շեղվում են Ուկրաինա եվրոպական զորքեր ուղարկելու գաղափարից, «դա չի նշանակում, որ առանձին երկրներ չեն ուղարկի իրենց զինվորներին Ուկրաինա՝ ուսուցանելու և այլ աջակցություն ցուցաբերելու համար»:
Նշվում է, որ Փարիզն ու Լոնդոնը խաղաղապահ առաքելության պլանավորման հարցում բախվել են «քաղաքական և նյութատեխնիկական սահմանափակումների», ինչպես նաև Մոսկվայի և Վաշինգտոնի կողմից իրենց ծրագրերին հակազդելու հեռանկարին։
«Երբ Ուկրաինան ավելի լավ վիճակում էր, զորքեր ուղարկելու գաղափարը գրավիչ էր թվում: Բայց հիմա, հաշվի առնելով իրավիճակը, դա այնքան էլ գրավիչ չէ», - բացատրել է մեկ այլ դիվանագետ:
Կարծես նորից Հայկը հաղթել է Բելին, հայը՝ թուրքին. Նաիրա ԶոհրաբյանՌեկորդային օր` Մասիս համայնքում. 9-ամյա Դավիթ Պետրոսյանը սահմանեց հերթական ռեկորդներըԳյումրու «Մեր քաղաքը» դաշինքի ավագանու թեկնածու Անահիտ Խալաթյանին տեղափոխել են ՁՊՎ․ փաստաբանՀրապարակվել են Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքներըՀրապարակվել է Գյումրու 82 ընտրական տեղամասերից 73-ի նախնական արդյունքները Ո՞ւմ հետ ՔՊ-ն կոալիցիա կկազմի Գյումրիում. հարց Գնել Սանոսյանին (տեսանյութ) «Ընդդիմությունը Գյումրիում վերջնարդյունքում ջախջախեց քայլիստներին 50,06%-ն ընդդեմ 36%-ի…» Վայոց ձորի մարզի Զեդեա բնակավայրում գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Պայթյուն Իրանի քաղաքներից մեկի ոստիկանական բաժանմունքում Ամփոփվել են 31/75, 31/67, 31/46 ընտրատեղամասերի արդյունքները Ու՞ր տարան քվեատուփը, ի՞նչ էիք անում բացված քվեատուփի մոտ. մարզպետը փախավԳյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջին տվյալները. Գագիկ ՀամբարյանՀայաստան է ժամանել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր ՇտայնմայերըԱմփոփվել են 31/05 տեղամասի արդյունքները Թող որ վերջապես սկիզբ դրվի ՔՊ-ից մեր հայրենիքը ազատագրելու ժամանակաշրջանը․ Մանե Թանդիլյան Դուք շատ փոքր մարդ եք, որ ինձ պատվի արժանացնեք․ «Եվրոմեդիա24»–ի խմբագիրը՝ Գարիկ Սարգսյանին (տեսանյութ) Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ) Ժողովուրդ, որտեղ հաշվարկը չեք ավարտել, քվեաթերթիկներից հեռու չգնաք. Գոհար Մելոյանն ահազանգում է (տեսանյութ) Euromedia24-ի լրագրողը ֆիքսել է հարբած վիճակում անկարգություններ հրահրող ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանին (տեսանյութ) Քիչ առաջ հոսանքազրկվել է ամբողջ Գյումրին. Վահե ՍարգսյանԳյումրիում որոշ ընտրատեղամասեր հոսանքազրկվեցին Փարաքարում հաղթել է «Միասնություն» դաշինքի թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանը (տեսանյութ) Գյումրու 31/08 ընտրատեղամասի արդյունքներըԳյումրու 31/79 ընտրատեղամասում հաշվարկն ավարտվել է. ընդդիմությունն առաջատար է Քվեարկության նախնական արդյունքները՝ Փարաքարի 14/06, 14/07 ընտրատեղամասերում «Գյումրում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք են ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում. Նաիրի ՀոխիկյանԱրդյունքները՝ Գյումրու 31/60 ընտրատեղամասում Գյումրու 31/12 ընտրատեղամասում հաղթում է ՔՊ–նԳյումրու 31/02 ընտրատեղամասի նախնական արդյունքներըՀայտնի են Գյումրիում 31/44 ընտրատեղամասի արդյունքները Ինչ խախտումներ է արձանագրել ՀՀ ՄԻՊ աշխատակազմը՝ Գյումրիի և Փարաքարի ընտրություններին Ձերբակալված Անահիտ Խալաթյանին գաղտնի տեղափոխել են Երևան՝ առանց պաշտպանին տեղյակ պահելու․ իրավապաշտպան Լարված մթնոլորտ թիվ 31/69 տեղամասում (տեսանյութ) Ժամը 20։00-ի դրությամբ ՆԳՆ ոստիկանությունը նախաքննական մարմին է ուղարկել ենթադրյալ հանցագործության վերաբերյալ 6 հաղորդում Հայտնի են Գյումրիում 31/63 ընտրատեղամասի արդյունքները Արցախցիների սոցիալական ծրագրերի մտահոգությունների վերաբերյալ ակցիա կանցկացվի Փարաքար և Գյումրի համայնքներում, նախնական տվյալներով, քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 44.61%-ը Հայաստանի ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանից տարածված տեղեկությունը Ընտրողների էլեկտրոնային գրանցման նպատակով օգտագործվում է 231 տեխնիկական սարքավորում. ԿԸՀ Կուրախանամ, որ Սարիկը պարտվի. ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը խմած է (տեսանյութ)Երկրաշարժ է տեղի ունեցել նաեւ Տոնգայի ափերի մոտ#ՈՒՂԻՂ. Գյումրիի ընտրատեղամասերում սկսվել է ձայների հաշվարկը Սա մեր պատմության վատագույն ընտրություններից մեկն էր. դիտորդ (տեսանյութ) Գյումրու շուրջօրյա խնամքի կենտրոնի ղեկավար Գինուշ Զատիկյանը կարող է հեռացվել ԿԽ-ից. հայտարարություն Առավոտյան հանգիստ էր, եկավ մի պահ՝ կտրուկ մարդաքանակ աճեց. Դիտորդ Անժելա Էլիբեգովա (տեսանյութ) Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանր ժուլիկություններ է սկսել. Արսեն ԲաբայանԹրամփը սպառնացել է ռմբակոծել Իրանը Քաղաքացու հասցեի դիմաց գրված է եղել հանրակացարան բառը. դիտորդ (տեսանյութ) 31/06 տեղամասային կենտրոնում քաղաքացին արձանագրել է, որ իր հասցեում անծանոթ մարդիկ են գրանցված․ ահազանգ